Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a célod, mekkora vagyont...

Mi a célod, mekkora vagyont hagysz hátra a gyerekeidnek?

Figyelt kérdés
Tervezed már ezt? Vagy hedonista vagy és nem érdekel?
nov. 18. 23:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
Elsődlegesen nem felhalmozott anyagi javakat szeretnék neki hátrahagyni (egyébként is reményeim szerint már rég nem lesznek faiatlok, mire ez aktuálissá válik), hanem egy olyan szellemi útravalót, amivel képesek lesznek egy tisztességes és boldog életet leélni.
nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Szóval te nem akarod, hogy a családod kikerüljön a mókuskerékből? Nem örülnél, hogyha egy olyan vállalkozás, vagy olyan részvényportfólió összejönne, amivel biztosítva lenne a gyerekek és unokák élete is? Emellett nem lehet jóra tanítani őket?
nov. 18. 23:18
 3/39 anonim ***** válasza:
16%
Lenne miből félretenni...
nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
61%

A szellemi értékeken felül meg fogja örokolni a mostani lakásunkat, az én külön lakásomat, az apja külön lakását, az autóinkat, a céget és a van egy nagy értékű építési területunk, ami miatt évek óta zaklatnak a befektetok, de még nem adjuk el.


Szerintem ezzel már el fog tudni indulni.

nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenkinek telik portfólióra meg 1-2 extra ingatlanra a lakotton kívül. Ha sivár, robot munkával töltött életet kéne éljünk azért, hogy halálunk után tovább hajtsák a pénzt, az nem érné meg. Értékeket, élményeket adunk a gyerekeinknek, amire támaszkodhatnak majd felnőttként. Nekünk is csak ez az életünk van, ezért a végén nem száraz kenyéren akarok élni, hanem például pihenni, kipróbálni azt, amit a gyereknevelés mellett nem tudtam. Ha ez szerinted a gyerekem örökségének felélése, nevezd annak, de ha megdolgozom a pénzért, akkor nekem is jár belőle jó, nem?
nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ilyen tervem. Egyenlőre lássuk mindig a következő év hogy megy ezen a bolygón. Lehet mire én meghalok, nem létezik majd olyan, hogy vagyon, meg hatra hagyás. Meg én inkább az életemben akarnám támogatni a gyermekemet, nem halálom után pénzel. Neki kell.., én már jól vagyok anyagilag. Minden extra pénz mehet az ő zsebébe. Most, nem halálom után.
nov. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
62%
Meglehetősen jól élünk. Ami nekünk nem volt létszükséglet, az ment azonnal a gyerekekenek. Lakások, telkek, értékpapírok.Nem akartunk ülni rajta, értelmesebb átadni, ami nekünk nem kell, hogy ők éljenek , gazdálkodjanak vele. Milyen lenne már, hogy mi jól élünk, a gyerekek meg szűkösen ?? Láttam már ilyet .. nem csoda ha ilyen esetben az öregek halálát várják.
nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

7 mennyi idősen kezdtétek a vagyont továbbadni nekik? Milyen részvényekbe van befektetve pénz? Ha nem titok...



6 igazad van. Én is nagyon gondolkodom, hogy eladjak mindent, és éljek királyként életem végéig, gyerek nélkül, vagy hagyjam meg a házban, nyaralóban, autókban, festményekben és még mi mindenben a pénzt, és egy középosztálybeli színvonalon éljünk, hogy majd kapjanak saját lakásokat, autót stb ha felnőtté válnak... De lehet a befektetések nem is fognak létezni addigra, mert jön lenin, és államosít. Vagy kitör a világháború és elpusztulunk...



4 nagyon jól csináljátok. Ha nem titok, mivel foglalkozik a cég és milyen nagyságúrendő profitot termel?

nov. 19. 00:39
 9/39 anonim ***** válasza:
75%
7. vagyok. Érettségi után megkapták a nagyját. Lakást, amiben laktak és még kettőt kiadásra. Kocsit, telkeket. Értékpapírokat a férjem intézi, mikor mi hoz jól. Szerintem több értelme van, ha már fiatalon használhatják, mint annak, ha 50-60 évesen kapják meg az örökségüket.
nov. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
9 igaz,bár mondjuk én biztos, hogy elkótyavetyéltem volna, ha 18 évesen kapok több lakást és gondolom részvényeket százmilliós nagyságrendben.
nov. 19. 00:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!