Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél ha valaki lealázná...

Mit tennél ha valaki lealázná a nővéredet?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk ott lennél és látnád. Hogy reagálnál? Mennyire lenne számodra kínos?
ápr. 15. 09:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nincs jelentősége, hogy ki tartja a kapcsolatot és hogy testvér-e. A kérdésben ott van, hogy "ott lennél és látnád". Nem tudom elképzelni, hogy egy normális, jóérzésű ember ezt szó nélkül hagyja, ha valakit megaláznak mellette.
ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Már megint te? Most is valami cickánylány szólt be neki?
ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%
Az egyetlen jó válasz a 11-es.
ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nincs és nem is lehet olyan magyarázat ami megállna abban az esetben, hogy ha egy embertársadat bántják te ne állj mellette. Magyarázkodni, meg az "én lefagytam" szöveg az egyrészt hamis, és hazug, másrészt meg átlátszó hazugság. Totál felesleges szövegelni, mert mindig az ember cselekedete mutatja meg a valóságot róla-amikor helyzet van.Ember vagy nem ember. Ennyire egyszerű.
ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13

Na, várjál csak!

A 15-ös is jó!

ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De van olyan helyzet, amikor egy embertársamat bántják, és én nem állok mellette, jogosan. Mondjuk ha ő is bántott előtte mást, akkor mégis érdemli. Az én lefagytam szöveg pedig igaz, és semmilyen hazugság nincs benne. Emiatt a kérdésre a válasz teljesen helyzetfüggő.
ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen történik ilyesmi, akkor kívülállóként valószinûleg nem látnám át a helyzetet annyira, hogy bármit is tegyek. Az elõzmények ismerete nélkül honnan kéne tudni, hogy ok nélkül sértegetik-e, vagy tett valamit, amivel kivívta a másik ellenszenvét. Mert ha az utóbbi esetrôl van szó, és te meg elkezded védeni, mikor a másik fél sérelme jogos, csak méginkább elfajul a helyzet.

Szóval elsôre valószinûleg nem tennék semmit, hanem utána megkérdezném a tesómat, mi volt ez. Ha ok nélkül van valaki rászállva, akkor nyilván legközelebb nem hagynám szó nélkül.

Bár alapból az a véleményem, hogy az ilyen alázás jellegû szóbeli bántalmazást az elszenvedô félnek kell megtanulni kezelni. Vagy úgy, hogy letojja, lepereg róla, vagy úgy, hogy visszabeszél és ô is megmondja a magáét. A módszert embere válogatja, de magának kell megerôsödnie. Az nem lesz megoldás hosszútávon, ha a barátoknak, rokonoknak kell közbelépniük, bár egyfajta példamutatásnak megteszi.

ápr. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hú de sok kemény boxoló van itt, ezeket megnézném élőbe hogyan lapítanának 😂
máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!