Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérek közül a legidősebb...

Testvérek közül a legidősebb miben különbözik a, , többitől"/ egykéktől, milyen +tulajdonságai vannak?

Figyelt kérdés
Önállóbb esetleg, vagy komolyabb? Három testvér közül a legidősebbre (fiú) gondolok.

2012. febr. 10. 12:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar szemelyes peldak... nalunk 2 ev különbseg van, szinten a nagyobb vagyok. A hugom 16 evesen együtt aludt nalunk (!) a fiujaval, egy agyban. Mindenki tudta, hogy nem testverkent feküsznek egymas mellett (?), de persze viccesen ugy beszeltek rola, mintha termeszetesen nem nyulnak egymashoz. En, 23 evesen ki lettem dobva, mert szerettem volna egy ünnep utan a baratomnal aludni, akivel akkor mar 1 eve jartunk. Mint irtam, 2 ev korkülönbseg - tehat a hugom fiuja közben nalunk, vele egy agyban aludt... Ja, es nalunk nem volt sosem olyasmi, hogy a nagyobb szerepeben vigyazhattam volna a kicsire vagy amiböl kitünne, hogy elismerik a "nagyot", tehat semmi elönyet nem eltem meg a nagytestveri szerepnek. Ilyen is van, es megvan a (többgeneracios) oka, lasd Bert-Hellinger pszichologiaja.

Valoban valtozhatnak a szerepek....

2012. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Abban,hogy mindent neki kell csinálni,mert ő a legnagyobb.És ezt megszokják és ez megy,amíg el nem költözik...sajnos...
2013. dec. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem családtól függ.


Ahoöl több gyerek van, ott úgy látom, hogy a legnagyobb az úttörő, neki sokkal többet kell küzdenie azért, hogy vmit megkapjon, elérjen, amit az utána következők már "alanyi jogon" kapnak, mert a szülő rájöttek, hogy nem az ördögtől való (okostelefon, mp3-lejátszó, elengedni fagyizni a barátaival stb). Ez felelősséget és önállóságot is tanít. Plusz ugye ha esetleg a kistesókra is vigyázni kell...

2016. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

- ált. önállóbb típus, mint a kisebb, mert megtanulta kiharclni a dolgokat, amikor aztán a kisebbnek alanyi jogon járnak, gyakran fiatalabb korban, mint az időseknek

- ha már elég idős, akkor rá van sózva a gyerek (sőt nálunk is, másfél év korkülönbséggel rámbízták öcsköst néha, aztán én voltam a "lehetett volna több eszed", ha vmi baj történt)

2016. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A 10-esnel nem feltetlenül a nagy engedekenyseg okozza azt a problemat a kishugnal, hanem a "normalis szereposztasu" csaladokban az 1. gyereknek több figyelem jut kiskoraban, a "keplekeny" es egesz eletere kihato evekben, ezzel szemben minden tovabbi gyerek aranyosan kevesebb figyelmet kap.

(Normalis=nem szerepcseres.)


11.

2016. máj. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!