Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen az öcsém? Mit...

Miért ilyen az öcsém? Mit tehetném/mondhatnák neki, h változzon meg?

Figyelt kérdés
Èn 22 vagyok öcsèm 17. Tudom, h làzadó korszakát éli, de nem veszi észre, h minden csalàdtagjàt megbànt és lenéz a viselkedésével. Àllandóan ordibál meg düzmög mindenért, semmiben nem segit a ház körül pedig nagyon sok munka van, mivel a szüleink reggeltõl estig dolgoznak. Szinte már nem is emlékszek olyan hétvégére (ugyanis csak akkor vagyok itthon), h normálisan el legyünk a "hisztieji" nèlkül, ìgyhát amiért ilyen b@rom nem beszélünk eggyàltalàn, pedig nagyon szeretem õt és hiába mondom, h vegye észre magàt és száljon le a földre, mintha a falnak beszélnék. Ha megkérem, h segitsen valamit, pl locsolni, valamit megszerelni, nehezebb dolgot odébb tenni, vagy h menjen el a boltba stb. mindig düzmög egy sort, meg kezd ordibàlni, h "neked kell csinàld meg magad" és megy ledö_glik a tv elé, vagy el huzza a csikot. Anyunak is könyörögni kell a saját fiának, h csináljon valamit meg. A minap anyu el hagyott 1csavart a biciklijébôl és le esett a sárhànyò, erre megkérte az öcsémet, h keressen egy olyan csavart(van belôle rengeteg) ès tekerje màr vissza, el telt 2nap mire rà szànta magàt, és a helyett h vissza csavarozta fel kötötte 1zsineggel. Csak akkor csinál valamit mikor apu rà szòl, ugyan is tõle mèg tart a csalàdban, dehát apu meg csak este 7utàn ér haza a munkàból, addigra meg igyekszik lelépni az öcskös.

2012. máj. 19. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát egyszer egy közlékenyebb hangulatában meg lehetne mondani neki, hogy addig fejezze ki a szeretetét robotoló szülei iránt, amíg még lehet. Mert ha ennyit güriznek, előbb-utóbb az egészségük látja kárát. És tegye egy kicsit félre az egoját. Apa, anya nem önmagáért dolgozik együtt, hanem a családért. És ezért a családért, aminek ő is a tagja, tegyen valamit ő is.
2012. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én húgommal is ez a baj bármit mondanak neki a szüleink nem hajlandó megcsinálni, ő még apámra sem hajlandó hallgatni. Én a bátyja vagyok 23 éves szinte mindent én csinálok helyette napi 8 órát melózok reggel 7-től délután 3 ig 4 körül érek haza legtöbbször hulla fáradtan. Sajnos a húgom semmire nem hallgat ő még 16 éves de csak itthon döglik nézi a monitort folyton ss semmit nem csinál. Mi sem tudtunk rá hatni, de amint megtudtuk hogy 3 dologból áll bukásra, ez még tavaly volt mert már 2 éve megy ez akkor szépen kihúztam neki a TV kábelt még le is vágtam apám a gépét elrejtette a garázsba és nyári szünetig szobafogság volt. Ez nagyjából hatott rá de most már fél éve megint a semmit tevéssel foglalkozik, most jól tanul szerencsére így nem tudjuk betámadni de volt már hogy fogtam és lekapcsoltam szobájába az áramot hogy mosogasson el vagy kihúztam az internetjét meg egyéb más praktikákat is alkalmaztam már. Én azt tanácsolom hogy keressél valami támadási felületet nála és esetleg így rátudod venni a dolgokra.
2012. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elõbb meg mondogattam neki, h vegye èszre magàt, mert ebben a hàzban van a csalàdja ès anyu/apu tartsa el, fizeti a sulit (ami nem kis pénz), nem pedig a haverjai akikkel olyan kis mèzes màzos, meg 1füttyentésükre ugrik. Meg hogy megpróbàlhatna nèha nem ordibàllal meg düzmöggel beszélni mert nem èrdemeljük meg. Ennek majdnem verekedès lett a vège, nekem ugrott mint 1fèlkegyelmü, h fogjam be a pof@m...biztos fåjt az igazsàg neki. Szòval nem normàlis.
2012. máj. 19. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Jajj ezek a hormonok:)

A haverjainak megadja a tiszteletet, mert ők elvárják tőle.

Ha velük szemétkedne annak következménye lenne.

Azért ilyen veletek mert ti hagyjátok.

Javaslat : 2 pofon :)

2012. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Engem egy kézzel lenyom...ugyhogy inkàbb nem kisérletezek ilyesmivel. Szüleim meg tuti nem emelnének rà kezet.
2012. máj. 19. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor már tudod miért csinálja.

Ebben a korban szeretik feszegetni a határokat.

Megnézni meddig mehetnek el.

2012. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már sokkal régebben kellett volna megnevelni.


Amúgy meg legyetek következetesek: dobjátok ki. Abból majd tanul.

2012. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, h hamarabb kellett el kezdeni a nevelèsét, de hàt ez nem az èn feladatom volt, ha meg mondtam valamit hogy ez vagy az ùgy nem jó, akkor a szüleim válasza annyi volt, h "õ még kicsi"... Most meg már nagy ês nehezen tudnak rá hatni...

De mégis hogy lehetne móresre tanitani.

2012. máj. 20. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!