Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne tehetném azt az én...

Miért ne tehetném azt az én házamban, amit én gondolok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 2. éve hogy elköltöztem otthonról és kb. fél éve van egy cicám.

Van egy most 7 éves öcsém. Többször voltak nálam, mióta a cica megvan. Öcsém minden pillanatban a macskát cseszegeti, üti meg ordibál rá, húzza a farkát stb... Már kismilliószor el lett magyarázva neki,hogy a macskát hagyja békén, de nem.

Tegnap anyával lejöttek hozzám. Anyával bementünk a hálóba öcsém meg nappaliban maradt a cicával. Mire kell vissza mennem? hogy öcsém éppen oldalba rúgja a macskát és azt kiabálja, hogy nyomi dö_g.

Nagyon felidegesítettem magam, hisz az a cica nekem nagyon sokat jelent. Nem volt kedvem tépni a számat, hogy jaj ilyet nem szabad,hanem oda mentem és teljes erőmből nykon vágtam az öcsémet, aki egyből sírva szaladt anyához, aki persze őt védi. És le lettem oltva, hogy milyen r_ohadék vagyok, mert a macsek többet ér nekem mint az öcsém. Ami valóban igaz. Utálom azokat az embereket, akik bántanak egy védtelen állatot, így ebbe az öcsém is beletartozik. Szép szóból nem ért, hát akkor kap egy pofont, pedig nem vagyok híve a verjük a gyereket példának.

Ma reggel felhívtam anyát,hogy akkor megyünk együtt vásárolni, ahogy megbeszéltük? Válasz kicsit sokkol: "szörnyetek, gyeremekeket megalázó emberre nem megyek sehova!" mondtam neki,hogy ez erős túlzás, csak egy nyaklevest kapott az öcsike, és az én házamban csak én parancsoljak már...erre: "ne gondold azt,hogy azt csinálsz abban a nyomorult házban, amit te akarsz! Még mindig én vagyok a szülő, te pedig a gyerek és az öcséd egy nagyon kedves aranyos kisfiú, nem érdemli meg a verést!"

és letette.

Nos, vélemények? Tényleg ekkora nagy bűnt követtem el? Tényleg csak szerintem volt ez helyes? Tényleg csak én nem tudom elviselni,hogy ilyen az öcsém?


2011. dec. 27. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
17%

Megértelek, de kicsit erős volt nyakon bszni a tesódat, elvégre hát éves. Ha annyira verekedni akarsz, menj oda, és a lábára üss, egy "nem szabad bántani az állatokat" magyarázattal - de mindig magyarázd meg, h miért kapta a büntetést.


Mellesleg mi alapján várod el, h ő ne rugdossa a macskád, ha vered őt?

Ja, és még valami: utálod azokat, akik bántanak egy védtelen, gyengébb állatot, viszont a tesód meg nálad gyengébb, szóval akkor magadat is utálhatod.

2011. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
38%
A Te hazad, igen, de most mit tanult az ocsed? Azt, hogy eroszakot eroszakkal bunteted. Egyebkent valahol hallania kellett ezt a "nyomorult dog" kifejezest. Ocsednek megmondod, ha bantja a macskat nem johet hozzad, mert Te mindkettojuket szereted, vagy megkered anyadat, hogy rad nem hallgat a gyerek, nevelje o mig nalad vannak, vagy a macskat egy kulon szobaba tartod mig nalad tartozkodik a rokonsag.
2011. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
85%
Édesanyád jól elkapatja kisöcsédet, ha szerencséje van, nem lesz kismacskákat felgyújtó tini...Egy hét éves gyerek persze még nem mindig tudja, hogyan kell bánni az állatokkal, de tesvéred célzottan bántotta.
2011. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
25%
Igaza van az elsőnek.
2011. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a válaszokat.

Többször elmagyaráztam már öcsémnek, hogy ne bántsa a macskát, hisz nem ez volt az első eset. Eddig soha nem ütöttem meg, mindig magyaráztam neki. Hét évesen igazán fel foghatja, amiket eddig mondogattam neki, de nem. Ő magasról tett mindig is rá és akár mikor jöttek, valamilyen módon biztosan bántotta a macskát.

Képzeld el, hogy egy hét éves gyerek teljes erőből oldalba rúg egy 6 hónapos cicát, pedig kismilliószor el lett magyarázva neki,hogy NEM SZABAD, hisz a cica sem bántja őt. Persze, hogy nyakon vágtam, mikor arra megyek ki,hogy a macska repül ő meg ordítja,hogy nyomi d_ög.

És 7 évesen tényleg fel kell fognia azt, hogy egy állatot nem szabad bántani.

2011. dec. 27. 11:00
 6/74 anonim ***** válasza:
92%
háztól függetlenül, megérdemelte, nem először szóltál neki - anyád meg nevelje meg az öcsédet és kész
2011. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
92%

A hiba az anyádban van.


Kedves aranyos kisfiúk nem rugdosnak macskákat.

2011. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

Anya soha nem fogja öcsémet megnevelni. Apu volt az, aki kicsit kordában tudta tartani, de ő sajnos meghalt, mikor öcsém 3 éves volt.

Anya azzal van, hogy öcsi egy nagyon aranyos és kedves gyerek, csak azt nem fogja fel, hogy milyen akaratos, figyelmet követelő kisgyerek.

2011. dec. 27. 11:03
 9/74 anonim ***** válasza:
95%

6. vagyok az én unokahúgom KETTŐ évesen felfogta, hogy nem lehet semmilyen állatot bántani, az állatkerti nyuszisimogatóban a nagyobb 7-8 éves gyerekek orra előtt lett megdicsérve, mert 1) betartotta az utasításokat 2) mert gyengéd volt szegény nyuszikkal


7 évesen, hacsak nem súlyosan értelmi fogyatékos az öcséd, akkor tisztában van vele, hogy rosszat csinál

2011. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
94%
"Anya azzal van, hogy öcsi egy nagyon aranyos és kedves gyerek" anyád 5-6 év múlva meg fog lepődni, hogy öcsike már őt veri, nem a macskát
2011. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!