Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tehetném jobbá a (v)...

Mivel tehetném jobbá a (v) iszonyunkat? (Anyós! ) (Hosszú! )

Figyelt kérdés

Már kibírhatatlan a helyzet! Soha nem gondoltam volna,hogy ilyen kérdést fogok kiírni!

Anyósom minden áron tönkre akarja tenni a kapcsolatunkat és már nem tudom mi tévő legyek! Mindenhol keresztbe tesz, direkt ki akar csinálni idegileg!

Mondok néhány példát: Elkölti a nyugdíját és nem vesz részt a kötelező fizetni valókba, helyette könyveket meg bizsut rendel.Most bérlet kéne neki, de nincs pénze, nekünk meg elment a számlákra,még kevés is volt! Nem vesz élelmiszert, de nem tetszik neki,hogy én főzök (minden nap, és mindig mást) ha főz,abból teszi,amit én megvásárolok pl a holnapi ebédhez és az eredmény sem a legjobb. Komolyan,mintha direkt el akarna rontani minden ételt. Amit aztán nem eszik meg senki és megromlik. Párom megkérte,hogy ha főz, főzzön magukra,mert ő azt szereti,amit én csinálok. A villanyt mindig mindenhol égeti, ha nincs jelen,akkor sem kapcsolja le. A vizet, gázt úgy felejti. Az volt a problémája,hogy semmit nem csinálhat (nem mintha valaha is csinált volna bármi olyat,amit most hiányol!) hogy nem moshat. Na most már mos. Megkértem,hogy a mi ruháinkat ne rakja be,mert másképpen mos,mint én,és nem szeretem úgy (mindent mindennel összekever és gyorsmosást használ) Baja,ha egész nap takarítok, az is baj, ha egész nap dolgozom (itthon), mert nem foglalkozom vele. De hogyan foglalkozzak vele,ha mindig mindenbe beleköt? Korán reggel köszönök neki,hogy "jó reggelt", erre nagyot sóhajt és flegmatikusan köszön. Hallja, hogy telefonálok és direkt beleszól a beszélgetésbe (minden alkalommal, ha szólok,hogy épp telefonálok, akkor mondja,hogy látja) Eddig csak akkor viselkedett így,ha párom itthon volt (minden nap elbeszélgetett vele,hogy nem bír velem élni) de ha nem volt itthon minden rendben volt, legalábbis nem flegmázott és hozzá lehetett szólni. A gyereket nem lehet 2 percre rábízni,mert tuti valami h.lyeséget csinál, vagy ráüt újsággal. Ha a lányom(22hós) felmászik az asztalra, nem veszi le,hanem áll előtte és nézi,hogy mikor esik le, persze végül csak leesik. Ha pakolunk,költözködünk beáll az út közepére, ha rászólunk még meg is sértődik,és nem érti mi rosszat csinált,miért nem kerüljük ki. Beteg volt a baba, megkértük,hogy inkább éjjel fűtsünk kicsit, ne kapcsolja le a fűtést, inkább nappal spórolunk rajta,amúgy is egész nap mozgásban vagyunk. Erre mire kelek éjjel? Hogy 15 fok van a szobában. Mikor ezt megemlítettük, persze nem emlékezett rá,hogy megbeszéltük. Semmit nem csinál, egész nap tv-zik és velem kötekszik,mert nem vagyok képes egyszerre gyereket nevelni, takarítani, mosni,főzni, dolgozni és nem viszem minden nap játszótérre a gyereket (van kertünk) és sokszor van rendetlenség! De egy 22 hós babával szerintem ez normális! Itt lakik a lánya is, 23 éves érettségivel,szakmával nem hajlandó dolgozni, egész nap netezik, munkát nem keres. Mi ketten a párommal tartjuk fent az egész kócerájt! Nekem nem elismerés kell, csak ha már előre lépni nem segítenek,legalább ne ártsanak, ne tartsanak vissza készakarva! Külön akarunk költözni, de annyi pénzt nem tudunk félre tenni,hogy összegyűjtsük a kaucióra valót.

Még annyit elmondok,hogy ez a ház nem anyósoméké, ez egy albérlet, tehát még arról sincs szó,hogy az ő otthona, az ő háza,az ő kenyere. Múltkor elkezdte páromat masszírozni, erre ő szólt,hogy hagyja abba,mert nem jó, erre belekötött,hogy mikor én masszíroztam az jó volt,ez miért nem jó. Párom már teljesen megutálta a viselkedése miatt. Én szeretném,hogy béke legyen, de ennyi megalkuvást én sem bírok! Tudom,hogy az a megoldás,ha külön megyünk, de az idő és addig is ki kell bírni valahogy! Mit csináljak szerintetek? Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszú lett,de muszáj "megbeszélnem" valakivel! Kétségbe vagyok esve! Kikészülök!

Köszi a válaszokat!


2011. okt. 20. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal külön költözni! Nagyon-nagyon kölcsön-ellenes vagyok, de ebben az esetben még azt is megtenném, első körben családbó.
2011. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
*+l. Azonnal!- tönkreteszi a legszebb éveiteket, amikor kicsi a gyerek.
2011. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak egy megoldás van, a külön költözés. :(

Kitartás!

Nézetek kezdetnek valami nagyon kicsi albérletet.

2011. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok! Már minden nap sírok, mert nem bírom! Párommal mindig feszültek vagyunk miatta! És az a legrosszabb,hogy ha párom,a saját fia, ha beszél vele,az sem ér semmit! Megmondom őszintén, a kölcsön eddig nem jutott eszünkbe, mert minden megpróbálunk saját erőnkből megoldani,de itt tényleg szükség lesz rá!
2011. okt. 20. 10:00
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

kérj kölcsön valakitől kaucióra,komolyan.

nincs valami nőegylet ahova eljárhatna kicsit a korosztályával lenni tirólatok meg lekattanni.

a kiscsajt meg paterold el dolgozni,mi az hogy nem dolgozik!!

2011. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg érdeklődjetek körbe barátoknál. ha csak pár ezret is tudnak adni, előrébb vagytok. Anno mi is segítettünk egy barátunknak, amikor megcsúszott a hitellel, hogy egyenesbe tudjon jönni. Pár hónap múlva pedig visszakaptuk a pénzt.

Esetleg személyi kölcsön? Nem a legjobb kamatozású, de nektek most úgy se milliókra van szükségetek.

2011. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Éni s csak a különköltözést tudom mondani, aztán éljen meg abból, amiből tud.
2011. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jehova, jár a gyülekezetbe,meg ide is járnak tanítani őt! A kiscsajnak eddig mi kerestünk munkát,meg mindenféle ismerős, volt próbanapokon,de valahogy mindig sikerült elb.sznia és nem vették fel. Mondtam neki,hogy el tudnám helyeztetni a szakmájában,mert van ismerősöm,de abban nem akar dolgozni,csak azért tette le a szakmát,hogy legyen egy papírja. Ezt sem értem! Mondtuk neki,hogy akkor menjen el tanfolyamra,van olyan,amit térítenek, ehhez sincs kedve! De könyörgöm az élet nem így működik! Ki kell rakni az utcára,hogy megmozduljon? Ja,mellette persze dohányzik! v

Vettük neki egy darabig,aztán mondtuk,hogy vége,havi 15ezer csak az ő bagójára, aztán tarhált,aztán az anyjával tarháltatott, aztán elcsente páromtól! Én már leszoktam, mert tényleg csőd!

2011. okt. 20. 10:09
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem, miért nem költöztök külön. Hiszen eltartod!! Te szüleid nem tudnak kölcsönadni? Egyébként nincs mindenhol kaució.
2011. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

annó én is örültem volna hogy anyósomékhoz költözzünk össze de a párom egy így elcseszett házasság után nem akart.

és igaza lett.

egy órát is alig bírok ott ki.

vagy ha nem egy embertől kéritek a kauciót hanem 2-3 akkor már személyenként nem olyan nagy az összeg biztos kaptok és a nyugalom megér ennyit hidd el.

2011. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!