Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek is megeszi folyton a...

Nektek is megeszi folyton a tesótok azt ami a tiétek? 19/L

Figyelt kérdés
Apa mindig elfelez egy tábla csokit, egyik fele enyém másik bátyámé. Külön helyre is teszi őket, amiből ésszerű következtetés hogy egyik övé másik enyém. Ma reggel egyik fele a konyha asztalon volt, a másik a számítógép előtt. Tesóm elment reggel dolgozni, és megette ami a konyhában volt, abból hagyott 4 kockát. Reggel telefonon beszéltem pával mert ő is dolgozott, és mondta, hogy a másik fele a gép előtt volt ami az enyém lett volna, és én nem is tudtam róla, csak miután ezt mondta.....Magyarán szólva tesóm hagyott összesen 4 kockát de majdnem az egész táblát megette és már ezt rendszeresen csinálja, hogy folyton megeszi ami az enyém. Lehet hogy gyerekesen és hülyén hangzik ez, hogy emiatt ki vagyok, de igenis kivagyok emiatt, mert kicsit édességfüggő vagyok, és nagyon fel tud ez bosszantani. Tegnap adtam tesómnak pénzt, hogy hozzon egy tábla csokit, és felezzük el. Akkor a mai napon miért nem tudta meghagyni a felét? Komolyan mondom, hogy nagyon felzaklatott, lehet mert csokifüggő vagyok, de már magamban beszélek, hogy hogy lehetett ilyen amikor tudja, hogy mennyire szeretem a csokit.... Nem vagyok gyerekes, de ez olyan mint valakinek a cigi, ha nincs. Ő pedig megette a saját részét, illetve az enyémet :(

2012. jún. 23. 10:40
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
77%
Hát az enyém nem csinál ilyet, mivel nem is lakunk már együtt :) De egyébként hajlamos ilyesmire. Nem pont erre, de ha van valami finom, egyszerűen megfeledkezik arról, hogy abból másnak is maradjon. Pl. egyszer töltött padlizsán volt vacsira, de öcsém nem volt otthon, éjjel ért haza. Anyuval azt szántuk másnap ebédre is, volt még majdnem egy teli tepsivel. Hát reggelre látjuk, hogy öcsém kiette az tölteléket az összesből. Az ilyenekért én is nagyon mérges tudok lenni, mert tényleg egy családban, közösségben arra is kéne gondolni, hogy mások is vannak, másoknak is jusson. De az meg főleg elég csúnya dolog, ha azt eszi meg, amit direkt neked szántak (és ő is kapott). De vannak, akik egyszerűen nem ismernek mértéket, ha ilyesmiről van szó.
2012. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
75%
A padlizsánra visszatérve, természetesen azzal semmi baj nem lett volna, ha tesóm is eszik belőle vacsorára, mert úgy is bőven maradt volna ebédre, ha ő két tányérral megeszik belőle még este, itt az volt a számomra elfogadhatatlan húzás, hogy MINDEGYIKBŐL kiette a tölteléket, az üres padlizsánt meg egye meg aki akarja.
2012. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
12%

Ehhez annyit fűznék hozzá hogy de igen, gyerekes vagy.

A kérdésedre válaszolva: én a 40 éves nagybátyámmal élek együtt (nem egy lakásban) de folyamatosan bejárkál és tök mindegy ki vette, kié, felzabálja amit talál... Szóval ez még csak a jobbik eset hogy megette a csokidat. Ilyenen nem érdemes rágódni, legközelebb te eszed meg az övét.

2012. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
73%
Edd meg te is az övét, amikor nem látja.
2012. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
3. Szerintem nem vagyok gyerekes. Ami nekem félre lett téve, ahogy az előző is írta, nem szép dolog, főleg ha a bátyámnak is volt külön téve. Te örülnél kedves 3. ha pl. lenne 2 tálnyi ebéd, és mindkettőt megenné, a sajátját és a tiédet is ????? Szerintem nem örültél volna neki.. Annak aki meg kicsit édességfüggő, annak meg igen is nagy szám, és igen is elrágódik rajta, mert ez egy szükséglet lett volna számomra, de nem lehetett mert megették az én részemet is. Kortól független ez az egész, egy idősebb ember is kiakadhat ezen, mert apa is kiakadt már egy két hasonló dolgon. Szóval ez nem gyerekesség, ez igazságtalanság, hogy ha tudod hogy valami valakié, de neked is van, akkor csak a sajátodat edd meg.
2012. jún. 23. 10:58
 6/55 anonim ***** válasza:
85%
az én nővérem is egyfolytában ezt csinálja......idáig életemben szinte semmit nem ettem meg úgy,hogy ő ne lopott volna belőle....ha anya vesz csokit vagy gofrit vagy chipset vagy akármi finomságot ő megkeresi és megeszi.....persze ha kap ő is és én akarom megenni jön a háború......ár én magamtól soha nem tennék ilyet hogy megeszem amiről még nem is tud...az az izé, hogy el is rejtek mindig mindent....utoljára tata alsógatyáihoz kellett rejtenem és ott még nem fedezte fel....de múltkor anya takarít és talál egy fél tábla csokit a ruháim között xD hát igen vannak dolgok amikor elfelejtem,hogy mit hova tettem xD
2012. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Ha lenne rá lehetőség sem ettem volna meg az övét, mert én nem vagyok ÖNZŐ. Amúgy meg sem tudtam volna enni az övét, hisz ő korábban kelt fel mint én, és így volt alkalma megenni a sajátját meg az enyémet is. Ha én kelek fel korábban és látom, hogy 2 külön helyre van téve a csoki, akkor valószínűleg csak az egyiket eszem meg.

Egyik nap megevett egy egész táblát, és senkire nem gondolt, pedig nem is nekünk lett félre téve......

2012. jún. 23. 11:00
 8/55 A kérdező kommentje:
6. akkor te biztos megértesz, ismerős a helyzet, apa is mindig különteszi a dolgokat, de mire felkelek csak a morzsa van ott többségiben.....
2012. jún. 23. 11:02
 9/55 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, nem bántásból írtam. Valóban csúnya dolog, és bunkóság is, igen. Én sem örülnék neki ha megennék azt ami az enyém (ahogy nap mint nap kerülök ilyen helyzetbe, le írtam miért). Az viszont gyerekes hogy ennyit foglalkozol vele. Edd meg legközelebb az övét és kész. Én sem hisztizek ha nagybátyám megeszi a magamnak félre tett pudingot vagy valamit. Szólok neki hogy az az enyém volt, legközelebb ne egye meg, de egészségére.
2012. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, de azért foglalkozom vele ennyit, mert bánt amikor úgy cselekszik, hogy tudja, hogy nem helyes, és tudja hogy milyen édességfüggő vagyok, és ennek ellenére is megeszi, nekem ez olyan mint a drog. Elhiszed, hogy ha nem lennék függő, és mondjuk a sós dolgokra buknék, nem érdekelne?! Egye, egészségére...
2012. jún. 23. 11:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!