Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám folyton megaláz...

Az anyám folyton megaláz mások előtt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szülinapomkor átjöttek a rokonok, lejöttem köszönni nekik erre elkezdi, menjek kávét csinálni, mert itt csak útban vagyok, de még sose csináltam azt sem tudom, hogy kell, erre azt mondta leszarja oldjam meg. Mindig csak csicskáztat, vendégségben elküld takarítani, mikor èn is együtt akartam lenni a nénémékkel. Mindenkinek azt mondja, hogy kettes az átlagom, mikor nem is tanulok rosszul, és azt mondja semmi jó nincs bennem.
2012. jún. 9. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Szégyellje magát az édesanyád. Akkor se tehetné ezt, ha tényleg egy semmirekellő lennél. Miféle szülői szeretet munkál benne? Arra nem gondol, hogy miközben így bánik veled mások előtt, őt is megszólják? Ezzel ugyanis saját magát is minősíti. Beszéld meg vele, hogy ha nem szokik le erről, nem fogsz vele idegenek előtt egy társaságban lenni. Inkább otthagyod őket édedsanyáddal együtt.
2012. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
király anyád van!!:D ;)))))))
2012. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Tipikus, "gyereket szülök mert ez a norma házasságban" gyerek vagy, bírd ki és költözz el, majd ha átmegy küld el kávét főzni mert neked csak útban van. Ezek csak így tanulnak, vagy így sem.
2012. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele erről, kb 1 hétre megváltozott aztán kezdi előlről. Csak azt nem értem miért élvezi azt ha bànt.
2012. jún. 9. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer az én anyám is csinálta.

Jöttek a rokonok,én odamentem,hogy köszönjek nekik,esetleg egy kicsit beszélgessünk, erre az anyám kizavart engem is kávét főzni. Nagyjából ugyanazzal a szöveggel,hogy útban vagyok, amúgy is csak hülyeségeket beszélnék. Ne én megsértődtem,és a vendégek előtt mondtam anyámnak,hogy azért ő is tud übberelni a hülyeségeket kell mondani,és ha kávézni akar akkor emelje fel a nagy valagát és főzzön magának. Én soha nem kávézom. Majd otthagytam a társaságot és átmentem a barátnőmhöz..Na azóta nem járat le a rokonok előtt..

2012. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

mi lenne, ha megkérdeznéd, mi baja veled tulajdonképpen? Más nemű gyereket akart? Szebbet, jobbat stb.? Vagy ideges valami miatt és rajtad tölti ki?

Azt sem írtad, hány éves vagy, így nehéz bármit is tanácsolni.

2012. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris tisztázd magadban, hogy amit írsz, az a valós helyzet-e, vagy csak a te interpretációd. Ha tényleg ez van, akkor anyád viselkedése természetellenes. Ésszel nyilván tudnia kell, hogy ezzel nem tesz jót, a viselkedésének nyilvánvalóan nem az az oka, hogy nem érti, hogy rosszul csinálja, hanem valami sérelmét (ami tőled valószínűleg független) vetíti ki rád. Épp ezért meggyőzni érvekkel elég reménytelen. Legjob talán ha erőből akarod megoldani, őt azonban semmi esetre se kezeld szülőként. Éreznie kell, hogyha szivat, akkor ellenállásba fog ütközni. Ezt swokféleképp lehet csinálni. Rajtad, anyádon és az egyéb körülményeiteken múlik, melyik megoldás lesz a hatékony. Nagyon fontos kérdés, hogy van-e a családban felnőtt, aki szövetségesed lehet a probléma kezelésében. Ha igen, akkor vele beszéld meg a problémát. Az sem mindegy, hány éves vagy. A kérdés alapján 12 is lehetsz, de 25 is. Annyi látszik, hogy nem valami szerencsétlen hülye vagy. Képes vagy igényesen fogalmazni.

Egy lehetséges megoldás a dirtekt visszabeszélés:

- Menj kávét csinálni!

- Nem megyek.

Van olyan változata is ennek a módszernek, hogy nem beszélsz vissza, de nem is reagálsz. Mondja, mit csinálj, de te nem csinálod.

Amikor felháborodik, akkor erős leszel, és a higgadtságod megőrizve helyrerakod. Például:

- Azt, mondtam, hogy menj kávét csinálni.

- Nem érdekel, hogy azt mondtad. A következő alkalommal majd kéred, és akkor csinálok.

Lehet ezt közvetlenebb módon is:

- Menj kávét csinálni!

- Úgy érted, hogy kéred szépen, hogy kávét csináljak?

Nem ez az egyetlen módszer, de ebben például benne van, hogy az ő viselkedése nem korrekt. Leghatékonyabb a vendégek előtt, hiszen látványosan nem a munkát tagadtad meg, hanem a viselkedését kifogásoltad jogosan.


Vanm olyan lehetőség is, de ehhez rátermettnek kell lenni, hogy elveszed tőle a kezdeményezést, és te mondod meg, hogy ki mit csináljon. Például elküldöd kávét főzni.

Aztán az elkerülő módszer is van. Nagyjából sejted, mikor fog utasítgatni. Ne legyél ott akkor. Elmehetsz például a boltba. Ezt egyébként is megteheted, de ne az ő utasítására, hanem magadtól. Ha barátságos akarsz maradni, akkor szólhatsz, hogy:

- Elmegyek a boltba. Hozzak valamit?

Lehetséges módszer az ellentámadás. Te magad kezdheted őt a vendégek előtt szapulni. Persze, mondd a magadét, őt meg ne hagyd szóhozjutni.

sok módszer van, de fontos, hogy ezzel a viselkedésével ellenállásba kell ütköznie.

2012. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Visszabeszélni is már megpróbáltam, azzal csak azt érem el, hogy kivág itthonról, sajnos nincs hova mennem, még csak gimnazista vagyok.
2012. jún. 9. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is: nem kell félni ettől a süket dumától: kivágni nem fog otthonról, mert ahhoz nincsen joga. A lakás, amiben laksz, az OTTHONOD - ha tetszik neki, ha nem.


Azért aláz meg anyád, mert gyűlöl, és azért gyűlöl, mert veszettül irigyel (fiatal vagy, előtted a jövő, gimibe jársz ...stb) vagy mert nem kívánt gyerek vagy. A megalázást azért teszi, hogy mások előtt ő legyen a jobb (ez a versengősdi a tini lány és az korosabb anyukája között az ő esetében már erősen kóros), és azért, hogy téged meg- és összetörjön. Akkor sem jobb nem leszel nála, sem pedig esélyed nem lesz arra, hogy elmenekülj, hogy továbbtanulj. Maga mellé köt, csicskásnak és homokzsáknak. valószínűleg ő maga is utálja és gyűlöli magát, és ezt rajtad akarja leverni.


Aki nagyközönség előtt folyamtosan megaláznak, az az ember a megalázottság-érzés miatt hamar lesz depressziós, elkerülő viselkedésű; majd nem mer cselekedni, megmozdulni, éppen amiatt, mert depressziós, és mert ún. introjálja az agresszort és utána kivetíti a világba (magyarul egy idő után attól félsz, hogy mindenki más megalázhat).


Valamint a megalázással folyton töri az önértékelésedet, éppen azért, hogy ne legyél jobb nála, és ne válhass el róla.


A legjobb megoldás az volna, ha egy alkalommal kihívnád anyukát egy ilyen megalázósdi után a konyhába és NÉGYSZEMKÖZT!! elhordanád őt a sárga földig. És ne félj tőle!


UTÁNA pedig menj el és keress meg egy gyermek- és ifjúsági pszichiátert (a háziorvos és az ofő tud segíteni ebben!) aki segíthet neked az önbizlamad helyreállításában, és segíthet neked mind a patológiás szülődről való leválásban, mind pedig a továbbtanulásban - nem beszélve az édesapád hiányának befoltozásáról.


És harcolj! Anyádnak nyugodtan meg lehet mondani, hogy ha nem fejezi ezt be, akkor gyermekbántalmazás miatt (érzelmi bántalmazás is az) fel fogod jeleneti a rendőrségen. Ha tettleg is bánt, az neki csak rosszabb lesz.


Valamint a kedves rokonság előtt egyszer nyugodtan kifakadhatsz: hogy tűrik el azt, hogy anyád ezt tegye veled, és miért nem állnak melléd? Egyszer tedd meg. Aki érti, az segít, aki nem, az úgyis elfordul. Jegyezd meg, hogy ki fordul el tőled, és te is bánj vele úgy a jövőben.

2012. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!