Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aggódom az öcsém új barátnője...

Aggódom az öcsém új barátnője miatt, és kicsit talán zavar is. Más is volt ezzel így?

Figyelt kérdés

A tesóm új lánnyal kezdett ismerkedni. Ezelőtt egy csajszival randizgatott, aztán nem lett belőle semmi komolyabb. Furcsa volt persze az is, a tesóm elég későn érő típus, és váratlanul ért a felismerés, hogy na, eljött az ideje. Sosem volt előtte barátnője ezt tőle, és a barátaitól is tudom, egyszerűen nem foglalkoztatta a dolog.

Most viszont, komolyabban elkezdett randizni egy lánnyal, és kicsit kiakadtam, mikor megtudtam ki ő.

Egy ártatlan beszélgetésből derült ki, nyelvvizsgáról beszélgettünk a barátaival, említettem, hogy tanárt keresek. Erre benyögi, hogy a barátnője (!!!) pont az. Azt hittem lefordulok a székről, tesó alig múlt 18. Ez a lány pontosan annyi idős, mint én, tehát 24 lesz.

Aztán jött a következő sokk, amikor elmondták ki ő. Amikor a gimibe jártunk sem volt túl jó hírű, és sajnos azóta sem sikerült megkomolyodni. Amolyan "minden könyv ott nyílik..." típus, a kihasználós fajtából. Folyton azt hajtogatja csajok közt, hogy nem komoly kapcsolatra vágyik, csak valakire, aki elhordja ide-oda autóval, és lehet vele mutatkozni.

Az én nagyon lelkizős, rendes tesóm meg összejött most egy ilyen hárpiával... Teljesen ki vagyok akadva rajt.

Természetesen nem szóltam neki semmit, nem is fogok, nem akarom kritizálni a kapcsolatait, mert véletlenül sem szeretném, ha esetleg egy ilyen szitu miatt eltávolodnánk egymástól, de nem tudom mitévő legyek.

Hétvégén el akarja hozni bemutatni. Nyilván nem lehetek vele bunkó, tesó is tiszteletben tartja az én ilyen dolgaim... De ezzel a lánnyal enyhén szólva sem voltunk puszipajtások, pontosan az affektáló, kihasználó stílusa miatt.

Féltem tőle a tesómat, meg attól is, hogy pofára esik, de mégis mit lehet tenni ilyenkor? Tényleg nem akarok bekavarni neki.



2012. aug. 8. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

kellenek az ilyen pofára esések, hogy megtanulja az életet

ne aggódj, minél több pofon, annál óvatosabb és megfontoltabb lesz

2012. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi erre öcséd is hamar rá fog jönni,na majd akkor állj mellette,hisz az lesz az első szerelmi csalódás!!!
2012. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Te NE tegyél semmit, ez nem a te dolgod.

A testvéred vagy tényleg pofára esik - ez is hozzátartozik a felnöttéváláshoz, vagy a lány komolyodik meg - habár ez nem ulságosan valószínü.

De ha te akármit is teszel/mondasz, az használni nem fogl, legfeljebb megútáltatod a testvéreddel magadat.

2012. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezt én is mondtam, és kétszer is kiemeltem, hogy nem óhajtok bármit is tenni, vagy mondani, amivel árthatok a kapcsolatunknak.

Tulajdonképpen a legnagyobb problémám az, hogy hétvégén bájcseverésznem kéne egy olyan leányzóval, akivel nyíltan nem szimpatizálunk (szerintem nem is tudja, hogy testvérek vagyunk, több család is él ezzel a vezetéknévvel itt), és ráadásul tudom, mekkora céda.

Na ez az, ami nem fog menni, akármennyire is erőltetem magam. Lépjek le? De az meg olyan egyértelmű...

2012. aug. 8. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha ő sem kedvel téged, neki kínosabb lesz. Utána el fogja érni, hogy többet ne kelljen olyankor átjmennie, amikor te is ott vagy. Egy bájcsevejt bírj ki, akkor kiderül, hogy sikerült-e megkomolyodnia, ha nem, akkor a továbbiakban jó előre kivonhatod magad az ilyen találkozók alól.
2012. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Amikor jön, bemutatkozol, hogy Zoli (csak példanév) testvére vagyok, ott maradsz kb 5-10 percig és utána elmégy, mert neked is programod van. (Ezt elöre az öcsédnek is beadhatod - akkor nem lepödik meg, meg hitelesebb is.
2012. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy mi van ha tényleg szereti az öcsédet? Szerintem vágj jópofát, aztán majd kiderül.
2012. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Ne lépj le, előbb utóbb túl kell esni ezen a találkozáson. Készülj fel a jó pofizásra szerintem.
2012. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
nem tehetsz semmit... ha pofára esik legyél ott és segíts neki felállni
2012. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, attól hogy nincs rá sok esély hogy együtt öregednek meg, az öcséd attól még piszok mázlista. Hagyd csak őket.
2012. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!