Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Erős az ellenszenvem az apám...

Erős az ellenszenvem az apám iránt. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen azért írtam ki a kérdést, mert érdekel más emberek véleménye.

Kapcsolatunk nem kifejezetten jó.

Elvár dolgokat amiknek ő maga is az ellentétét teszi. Nagyon hangos, s én alapvetően nem szeretem az ordítózást. Sokat csesztet, beszól nekem minden ok nélkül. Ha esetleg estére marad annyi energiám a tanulás után, hogy gépezek egy kicsit, akkor jön a szövege, hogy függő vagyok és egész nap ezt művelem (miközben ő az aki nagyon sokat gépezik).

Anyám: főz, mos, takarít, dolgozik, foglalkozik az öccséimel, megszereli az elromlott dolgokat, tulajdonképpen ő csinál mindent- a családban a szerepe 95%, apámé 5%. S ezek ellenére vitatkozik az anyámal, mindenbe köt és így tovább- öccséimet is néha terrorizálja, ocsmány szavakkal illet engem és őket is, meg persze anyánakat is.

Van persze pozitív oldala is, legalábbis gondolom- néha kedves azt hiszen és a jegyeimért ad pénzt -elég számítónak tűnhetek, de nem szoktam csak azért kedveskedni, hogy kapjak vmit.


A többi család tagomal sem túl mély a viszonyom.



2012. szept. 10. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Első válaszoló voltam ott.

El kell viselni amíg kicsi vagy aztán ha nem bírod akkor otthagyni a p*csába.

2012. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TOMAtm ***** válasza:

sztem meg mond meg neki a frankót.

kidobni akkor sem fog otthonról max elver meg pár napig hétig pikkel majd rád.DE te sokkal mélyebbre szúrsz belé ha az igazat vágod a fejéhez.

Soha ne légy megalkuvó!inkább dögöljek meg állva mint hogy bólogassak térdre rogyva!

2012. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok vele, hogy amint lehet elmegyek. Már alaposan kivitelezett terveim vannak, de addig egyfolytában aggaszt a gondolat, hogy mi van ha elpattan benne vmi, sok ilyen eset volt- mostanában már kevesebb. Régen mindig felemeltem a hangom és szóltam a viselkedése ellen, védtem anyám és az öccséimet is, de ilyenkor még erosebb lett. Ezért csöndben tűrőm ami még jobban stresszel.


De a kérdésre a választ köszönöm.

2012. szept. 10. 19:46
 4/10 A kérdező kommentje:
De azért ne gondoljatok olyan csendes, gyáva alaknak. Van hogy eljön az idő mikor -kész, nem bírom tovább, elmondom mi van, de nem csak én vagyok, gondolnom kell a többiekre is akiket bánthat. -az meg, hogy miattam szenvedjenek elég... nagy lelki teher. Viszont a saját testi épségem miatt nem aggódom. Inkább fetrengek a földön, de büszkén, mint hogy hagyjam a nálam gyengébb és testvéreimet szenvedni.
2012. szept. 10. 19:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez a típus pontosan azért ordibál, hogy elterelje a saját balf@szságáról és alkalmatlanságáról a figyelmet. Szerintem foglalkozz azokkal akiknek az érdeme jobban megkívánja ezt. Apáddal "fagyassz" vagyis a kötelező körökön kívül ne foglalkozz vele, fordítsd az energiádat és idődet anyukádra és a tesóidra. Ha pedig anyud megszerel mindent, tanulj tőle, mert annál alázóbbat el sem tudok képzelni, minthogy egy háziasszony legyen műszaki májer, apád meg bután figyel a háttérben. :)
2012. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Áh lényegében én is így gondolom. Anyámra meg nagyon büszke vagyok, mert sok mindenhez ért és egyszere két ember helyett tevénykedik + foglalkozik a tesoimal (velem annyira nem, de én már idősebb vagyok és megértem, hogy nekik jobban szükségük van rá- 16vagyok).

Próbálkozom figyelmen kívül hagyni apám, néha zenét hallgatok közben- de ilyenkor mást sem hallok ami "veszélyes" is lehet.

Nem egy minta apa és így rossz példát mutat az öccséimnek, persze próbálom nevelgetni őket, megtanítani dolgokra, de ez nem az én feladatom lenne.

Iskolába járok ahol belső vizsgák vannak, disputára járok és osztály képviselő vagyok. Emellet alig jut időm a gitározásra amit nagyon szeretek és tai boxra is járok. Szóval ezek mellett még gondoskodjak az öccséimről is, viseljem el apám csesztetéseit. /-Nem gond, hozzá szoktam, de azért még is. Jobban járnánk ha tartásdíjat fizetne, de anyám ragaszkodik hozzá + ahhoz is lusta, hogy elköltözzön.

2012. szept. 10. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Megérthető az ellenszenved,gondolom nem boldog az életével ezért rajtatok veri le a nyűgjét,legalább dolgozik?
2012. szept. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hol igen hol nem, de többnyire nem.

Én is gondoltam már erre, de nem lehet mindent ezzel igazolni. Annyi a "pozitívum", hogy így legalább megismerés ezt a típusú embert és tudom, hogy nem akarok ilyenné válni. -egy példakép, hogy milyen ne legyél.

2012. szept. 11. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:

"de többnyire nem"


Akkor miért nem válnak el?Így tényleg semmi értelme nincs az egésznek

2012. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mert anyám szerintem szereti, vagy csak hozzá van szokva és nagyon ragaszkodik. Meg az öccséim is szeretik,

Illetve~ már mondta párszor, hogy elmegy, de lusta hozzá, szóval mondja, de nem teszi.

2012. szept. 11. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!