Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy így gondolkodok...

Normális, hogy így gondolkodok a testvéremről?

Figyelt kérdés

A bátyám idősebb nálam 2 évvel. Az élet mindig fura sztorikba sodort, ugyanabba az általános és középiskolába jártunk, majd ugyanazon a főiskolán is kötöttem ki.

Ő kicsit "szerencsétlenebb" típus, aki nem mellesleg tojik az egész világra, kicsit elvont, elvan a maga kis életében, világában. A tanulmányi eredményein is meglátszott, majd a fősulit már ott is hagyta.

Én kb. 10 éve tartom miatta a hátamat, anno a volt osztálytársai faggattak engem, hogy miért akkora tapló, hogy nem hajlandó köszönni az utcán, aztán a tanároktól hallgattam, hogy belém kicsivel több és szorult, majd a fősulin és jött az oltogatás, tanároktól, diákoktól egyaránt, hogy miért olyan hülye, hogy otthagyja a sulit, amikor az esze meg lenne hozzá, hogy milyen nyomi stb.

Az egész életem abból állt, hogy a testvérem miatt magyarázkodtam, végtelenül védtem, magyarázkodtam miatta, a nevében és ha valaki "gyalázta", akkor igenis kiálltam mellette, hogy azért tudja már kivel beszél...

Egyszerűen elegem van és belefáradtam, ami igencsak ráment a kapcsolatunkra. Legszívesebben az ország másik felébe költöznék, hogy ne kelljen már az árnyékában élnem!! Egyszerűen ennyi idő után már nem tudok nem foglalkozni a tesómat megszólókkal, zavar és elegem van ebből. Normális vagyok? Bűntudatot érzek.



2012. nov. 9. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját sorsáért felelős, te elmondhatod a véleményed a testvérddel kapcsolatban, de semmit sem fog változtatni.


Sajnálom a testvéredet, mert nehéz ebben a világban megtalálni a helyünket. Te örülj annak, hogy nem hagytad abba a sulit és idővel rendben lesz az életed.


Ha pedig elköltözöl, akkor ne oda menj ahol a testvéred van:))

2012. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leirásaid alapján már nem olyan fiatal a bátyád, meg kell védenie saját magát.

DE, elbeszélgettél már vele, hogy mégis mi az ami bántja, hogy ennyire érdektelen?Nem kell letámadva, mert azzal nem mész semmivel.

2012. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy darabig nprmális h megvéded, de amit te csinálsz már nem az. Felnőtt ember, saját maga alakította úgy a dolgokat ahpgy most vannak. Szerinted annak akinek nincs tesója ki védi meg?

Az én sulimban is volt régen egy ilyen testvér pár. Amikor a lányt kérdezték, h miért viselkedik így az öccse, csak annyit mondott mindíg:"Mit tom` én, nem vagyok sem az anyja, sem a lelki szemetesládája. Az ő dolga. Őt kérdezzétek. Nem vagyink egyformák."

Egy idő után leszálltak róla.

2012. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha szimplán csak rákérdeznek, akkor én is tudok hárítani, de ha konkrétan bántó a kérdés, vagy a megjegyzés, akkor nem tudom szó nélkül hagyni, hogy le becsmérlik a testvéremet, még ha én sem értek egyet azzal, amit csinál akkor sem...

Egyébként elmondása szerint nincs semmi ami bántja! Egyszerűen egy "kocka", képes non stop játszani (a párja is pont ugyanolyan mint ő) és tojik az egész világra. Már a szüleim is tanácstalanok. Kidobni nem akarják, de látszatát sem kelti, hogy munkát keresne, ami őket természetesen idegesíti. 25 évesen itthon ül naphosszat.


Nyilván neki sincs könnyű dolga, mert rám relative idegenek vannak rámcuppanva időtlen idők óta, rá viszont a család, hogy "hol rontották el", de már elegem van az egészből.

2012. nov. 9. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem simán ne törődj vele.


Szégyellem egyes rokonaimat. Ha valaki fikázná őket, elmondanám ennek a valakinek, hogy nekem sem tetszik, ahogy él, de attól még bántani, kibeszélni, ócsárolni sem a rokonaimat, sem mást nem fogok.

2012. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!