Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem mért gondolkodok...

Nem értem mért gondolkodok így a párkapcsolatokról. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most nincs barátom. Ha lenne, illetve amikor volt szégyelltem a családom előtt. Nem szerettem vele kézen fogva mutatkozni főleg anyukám előtt, csókolózni nem engedtem, nem tudtam felvállalni mint társat. Pedig NAGYON szerettem,de mégis gátlásos vagyok.

Családi összejöveteleken velem korú unokatesóim hozzák a párjukat, átölelik egymást stb. Én ezt nem tudnám megtenni a család előtt. Nem tudom mért, de zavar ...

Talán, mert anyukám egyedül nevelt , férfitársaság nem nagyon volt? Mi ennek az oka? Szeretném legyőzni és nem szégyellni a kapcsolatokat. (csak a rokonok előtt vagyok gátlásos, barátok, idegenek előtt semmi ilyen nincs)

Mit tegyek?:(


2011. máj. 1. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem "teljes" volt a családom, Apu, Anyu, Nagybácsik, mégis ugyanolyan vagyok ebben a tekintetben, mint te. Ha nagy nehezen be is mutatom az aktuális barátom, szégyenlem őt és nekem is előjönnek a gátlásaim. Ez van. :)
2011. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerinem ez a gátlásosság nem ugyanaz, mint szégyellni a kapcsolatot egyáltalán, ne ess kétségbe.

Közted és köztem ezügyben az a különbség, hogy engem ez nem aggasztott, hanem természetesnek vettem.

Én sosem csináltam a férjemmel a szüleim előtt semmit amit párok szoktak. Csak szólni hozzá persze :-)

De nem puszilkodtam, ölelgetés amiket te sem. Ha nem érzed akkor ne csináld nincs ebből semmi baj, addig amig kettecskén adsz magadból a barátodnak. Engem is zavart, vagyis nem tartottam fontosnak előttük csinálni, viszont ha más csinálja az nem zavar.

Szóval nyugi semmi gond, ha a bárátodat sem zavarja ez. De vele meglehet beszélni ezt, ha minden igaz. Ha nem, akkor váltás.

2011. máj. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi:)

De engem még az is zvar, hogy van valakim... Még elmondani is... Ajjj.. nehéz:)

2011. máj. 1. 00:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbálj magaddal beszélni és kivülállóként nézni a dolgot. Szüleid és millió ember átesett ezet ugye már. Szóval ha belegondolsz nem olyan nagy dolog ám ez. Csak neked, de ne hidd, hogy most mindenki azt hiszi mily különleges vagy emiatt, és szégyelősködnöd kell.

Önbizalmad építsd fel valahogy. De a barátoddal jól elvagy amúgy, vagy vele is szégyellősködsz ?

2011. máj. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Társaságban nem probléma. Amennyire meredek dolgokat megcsinálunk itthon a férjemmel kettesben, annyira furcsa lenne egymás szájában lenni társaságban.

Olyankor max. megsimítom, vagy puszit adok, de többnyire nincs fizikai kontaktus. Van rá bőven lehetőségünk itthon, vagy amikor kettesben vagyunk valahol.

Ez egyszerű társadalmi viselkedés, bár azt sem ítélem el, ha valaki társaságban több fizikai kontaktust gyakorol (oké, azért ne dobják fel egymást az asztalra).

2011. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tulajdonképpen természetes. Ne aggódj emiatt. Jó, nem vagyunk egyformák, van, aki a szülei előtt is jobban ki meri mutatni az érzéseit, meg van olyan (én is amúgy), aki nem. Amíg kettesben minden oké, és nem vagy gátlásos, addig ezzel nincs gond.


Mondd el ezt a barátodnak (ha majd lesz), nehogy félreértse, és azt higgye, szégyelled. Szerintem meg fogja érteni.

2011. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nőknél nem ritka, na de hogy természetes lenne! Egy kapcsolatban a testi kontaktus a természetes. Igen maga a kapcsolat is teljesen természet, mint az evés és minden ami vele jár, igen mindenki tudja hogy szoktál fingani is. Viszont a hapsid nem kellemetlen a környezeted számára minta metán.

Ráadásul sok férfi a kezével "gondolkodik",csak így tudja kifejezni az érzelmeit, bár ha jól értem te a verbális kapcsolatot sem bírod ...

Azért gondold végig Te mit is éreznél ha ő szégyellne téged!


30 - 40 évig elviselni a folyamatos visszautasítást, komoly érzelmi kapcsolatban, képtelenség. Ha ez ennyire probléma akkor bizony segítségre szorulsz.

2011. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2011. máj. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha valamiért vagy valakik előtt szégyellted az azért is lehet mert tényleg volt az emberben valami szégyellni való vagy nem szeretted igazán és ezt belülről tudtad.

attól is lehet hogy nem kezeltétek megfelelően a szexuális kérdéseket illetve még nem érzed magad a családod előtt felnőttnek és az jár benned, hogyjaj mindenki tudja hogy ezzel a pasival szoktunk kufircolni. ez nem jó, önismereteden kellene csiszolni, kellemes órákat napokat eltölteni magaddal és gondolkozni hogy mitöl lehet ez, mert ezt egyedül csak te tudhatod és oldhatod fel.

2011. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon meg tudja keseríteni az életed, ha jól értem, máris komoly problémát okoz Neked.


Szerintem minél előbb kérsz szakértő segítséget, annál jobb. Nem merem venni a bátorságot, hogy tippeljek a problémád okára, szerintem ezt egy pszichológus is csak több óra beszélgetés után kezdi majd homályosan látni, és még akkor is tévedhet. Viszont belevágnék. Minél jobban zavar a probléma, annál előbb.

2011. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!