Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy van barátom?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt senkim, de mindig bunkó módon olyanokat mondtak, hogy csak meg ne tudják, h találkozgatok vkivel, ne csináltassam fel magamat stb. És ezzel nagyon-nagyon megbántottak. Soha nem volt bensőséges a kapcsolatunk, semmit nem tudunk megbeszélni. Mindig jó gyerek voltam, hülyeséget nem csináltam, nem bíznak bennem. Budapesten vagyok egyetemista 12o km-re otthonról. Csak szünetekben járok haza. 14 éves korom óta kollégista vagyok, tudok vigyázni magamra, megvan a magamhoz való eszem. Hogyan mondjam el? 18/L
2012. dec. 16. 07:54
1 2
 1/19 MrPifta ***** válasza:
61%
hidd el, nekem még nehezebb volt, mégis megtettem. Már nem aggódnak annyira, mint akkor. 24/f
2012. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan gondolkodnának a szüleid, akkor természetesnek tartanák, örülnének neki, hogy egészséges vagy, az lenne a nagy csoda, ha 18 évesen nem lenne barátod.

Vidd el a fényképét, mutasd meg, hogy ez a fiú segít neked abban, hogy ne legyél annyira egyedül! Mert ti is hiányoztok ám nekem-tedd hozzá:)) Többet ne ecsetelj! Majd kérdeznek, ha akarnak.

2012. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Persze, ha lehet velük beszélni, akkor az a természetes, hogy elmondod anyudnak, és kész.

Ha úgy érzed, hogy csak cirkusz lenne belőle, akkor csak hozd elő a témát úgy, hogy rákérdezel: mit szólnának hozzá, ha ....????

Majd elkezdenek gondolkodni.

2012. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

18 éves lány létedre már igazán gond nélkül elmodnhattad volna.És ha balhé lessz bellőle akkor sincs semmi ,rájönnek hogy úgysme tehetnek semmit,mert ez a te életed.

Vagy elmodhatod úgyis hogy a szülők elé állsz és csak annyit mondasz hogy :Anyu,Apu!Terhes vagyok egy 8kerületi kisebbségitől,majd kiül arcukon a rideg majd makkor mondod hogy csak vicceltél és utána csak megkérdezed hogy áthívhatod e egy ebédre a barátodat.vagy csak hazaállítasz a sráccal.

2012. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
18 évesen ez elég komoly dolog, ha ezel kattogsz... akár orgiában is részt vehetsz, már senkinek semmi köze hozzá.
2012. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként miért is kellene beszámolnod nekik erről?

Az a természetes, hogy ilyen idős korban van valakid.

Nem biztos, hogy külön beszámolnék róla nekik, ha majd kíváncsiak lesznek, akkor majd rákérdeznek. De ha úgy hozza a szó, akkor bizony beszélgetés közben símán kimondanám a nevét, stb. stb.

2012. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Anya, apa, terhes vagyok!
2012. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Felnőtt vagy, a szüleid pedig sajnos nem normálisak.

Ne is mondd el nekik, ilyen viselkedéssel semmi közük hozzá. Ha mégis el akarod mondani, szimplán közlöd, és kész.

Úgy érzem, még benned sem tudatosult teljesen, hogy FELNŐTT vagy!!!

2012. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Bennem teljesen tudatosult, hogy felnőtt vagyok, de anyagilag mégiscsak függök tőlük, és sajnos megtehetik azt, hogy nem finanszírozzák a tanulmányaimat, hogy hazarendeljenek maguk mellé.
2012. dec. 16. 08:55
 10/19 anonim ***** válasza:

Ezért nem fognak hazarendelni, hidd el nekem. Szülőként én aggódnék, ha a lányomnak 18 éves korára nem lenne barátja.

Nem égő, nem ciki, normális, természetes dolog. Mond el nekik nyugodtan. Amiket mondtak, régen volt,14 évesnek mond ilyet a szülő, mert félti. De Te már nagylány vagy..:)

Hacsak nincs valami zűr a választottaddal..

Mond el amiket itt leírtál: van magadhoz való eszed, tudsz vigyázni magadra.

Meg fogják érteni. A szülő is csak ember..

2012. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!