Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám nem örül neki, h...

A bátyám nem örül neki, h nekem fiam lesz. Annyira abszurd ez számomra. Más is járt már hasonló cípőben?

Figyelt kérdés
Nekik egy hatéves, tündéri kislányuk van, nem akarnak többet, biztosan egyke marad. A tesóm inkább fiút szeretett volna, kicsit fiúsan is nevelte, de imádja őt. Annak is örült, amikor meghallotta, h én is babát várok. De onnantól kezdve, h kiderült a neme, úgy csinál, mintha nem is létezne, kerüli a témát. Sőt, egyre bizonygatja anyámnak, h az orvosok is tévedhetnek, nem biztos, h fiú. De, az. Nem az én problémám, hanem az övé, ettől én még uolyan boldogan várom, de azért kicsit rosszul esik és furcsállom...

2013. márc. 11. 16:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
azt elfogadom, h neki az rosszul esik, h nem fia lett. azt nem fogadom el, h az is rosszul esik neki, h nekem fiam lesz. ezt írod: "Ha valakinek valami rosszul esik,az nem értelem kérdése.". az, hogy így érez a fiammal kapcsolatban, az nekem b.szottul rosszul esik, és ugye, ahoyg írod, erről én sem thetek. akkor? vagy ez a szabály csak rám vonatkozik, rá nem?
2013. márc. 13. 13:19
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Irigy. Ennyi. Nálunk ugyanez volt, amikor én születtem. Nagynéném férje a beléből rühellt bennünket ezért. Mármint, hogy fiúnak születtem.


De ez az ő problémája (volt) nem az enyém.

2013. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12.

azért azt szívből remélem, h a gyerekemmel már nem érezteti, h neki nem tetszik valami...azért sok víz fog lefolyni még a Dunán, mire odajutunk - addigra csak sikerül túllendülnie ezen. legalábbis bízom benne.

2013. márc. 13. 13:45
 14/21 anonim ***** válasza:
Rá is vonatkozna,de ha egyiktek sem próbálja mélyebben megérteni a másikat,akkor teljesen megromolhat köztetek a testvéri viszony.
2013. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen két eset is lehet,lehet,hogy ő is fiút akart,mint mások mondják,de lehet,hogy úgy érzi,ha legalábbis ő a legfiatalabb férfi leszármazott,hogy jön helyette a "trónörökös".

Mindenesetre retardrált nem felnőtt emberhez való hozzáállás.

Egyébként az én apám például annyira férfi soviniszta,hogy mikor anyám engem várt,nem kerestek lánynevet,mert őkelmét ilyen szégyen nem érhette,hogy neki lánygyereke legyen.

Persze gondolhatod milyen gyerekkorom volt mellette és most már nem is beszélek vele.Amit még sokat hallgattam gyerekkoromban,hogy nem vihetem sokra,mert "csak" lány vagyok.Aztán persze mostanra többet keresek mint ők együtt véve,amit szintén tudom,hogy ahelyett,hogy büszke lenne rám,inkább nehezen emészt meg...

Úgyhogy az efféle hozzáállással kapcsolatban nekem nincs jó véleményem.

A nemek ilyen szinten sikeres vagy nem,jó vagy rossz,nem különböznek,csak abban,hogy másféleképpen sikeresek...

2013. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

hát éppenséggel ő a legfiatalabb férfi leszármazott, mert a nagypapák már nincsenek és édesapánk is meghalt tizenéves korunkban. a három tesó közül csak ő fiú és eddig egyedül neki volt gyereke. soha nem volt más férfi a családban, kivéve az én páromat és most majd a kisfiunkat. nem azt mondom, h elképzelhetetlen, de azért nagyon bizarr lenne, ha ő ilyeneken agyalna...


utolsó előtti: én nem fogom megszakítani emiatt a kapcsolatot a tesómmal, mert szeretem. ezért is esik rosszul

2013. márc. 13. 16:02
 17/21 anonim ***** válasza:
Márpedig agyal,nyilvánvalóan látod a jeleit ezért is kérdezted.
2013. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

23 éves lány vagyok. Mióta az eszemet tudom a bátyám volt az arany gyerek, szerintem az első szellentése is megvan befőttes üvegben, mert az is olyan tökéletes.

Folyton azt hajtogatták a nagyszülők/apám hogy csak egy fiúknak van értelme, mert tovább viszi a családnevet stb. tőlem meg azt kérdezgették 6 éves korom óta, hogy főzni mosni takarítani megtanultam-e már... NEM? akkor sipirc megtanulni, aztán fiút szülj!

Jelenleg, a párom az egyetlen fiú a családjában, és megkaptuk feladatnak, hogy "addig dobáljuk amíg fiú nem lesz!"

Szóval kicsit kivagyok ettől már :D


Az a lényeg, hogy egészséges legyen a baba, lényegtelen hogy fiú-e vagy lány, és ezt bátyádnak kéne a legjobban tudnia.

Beszéljétek meg, hogy látod baja van a dologgal, mert ha csak tépelődsz rajta, nem fog semmi változni, és ha a picivel is éreztetni fogja(remélem nem!), végképp nem tesz jót a viszonyotoknak.


Remélem, jól alakulnak a dolgok és gratulálok a picihez! :)

2013. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó, jót mosolyogtam..:-)


Kedves kérdező, miért nem beszélsz vele? A testvéred, együtt nőttetek fel, nem hiszem, hogy ne tudnál vele pár szót váltani erről.

Szomorú, hogy az idő múlásával 2 testvér el tud távolodni egymástól, én ezt nem tudnám elképzelni a sajátjaimmal.

Hozzátok helyre a feszültséget..:-)

Sok sikert!

2013. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

utolsó:

szomorú, de mi nem tudunk, pedig gyerekként nagyon közel álltunk egymáshoz. de felnőttként egy "dehogyis, hülye vagy, ezt csak te gondolod így"-gyel el lenne intézve a részéről és éreztetné, h csak hülyét csinálok magamból, ha ha ezt a szerinte nem létező problémát tovább feszegetem.


amúgy nem változott a helyzet, lassan megszületik a baba, de még egyszer sem kérdezte meg sem telefonon, sem személyesen, h hogy vagyok, minden rendben van-e a kisbabával, sőt, rá sem néz a pocakomra. annyi változott, h már nem emésztem magam rajta. ezt a problémát szerintem ő egyedül fogja tudni csak megoldani. legalábbis sem a párjával, se amnyuval, sem velem nem beszélne róla soha, ebben szinte teljesen biztos vagyok. max a kocsmában fogja bevallani egy borgőzös este a haveroknak, akik a lelkük mélyén szintén osztják, h "elsőre fiút kell csinálni, mert az viszi tovább a nevet".


ha a kisfiammal is furán viselkedik, akkor viszont mindenképp beszélni fogok vele, mert nagyon szeretném, ha "bírnák" egymást

2013. jún. 6. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!