Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a mostohaanyámmal?

Mit tegyek a mostohaanyámmal?

Figyelt kérdés

A mostohaanyám egy utolsó retek,anyám terhes volt a húgommal,mikor elszerette tőle apámat. Eleinte,amíg kicsi voltam és nem értettem a helyzetet bedőltem a kedves mosolyának stb... addig mondhatni jó viszonyban voltunk. De aztán elkezdett szabályszerűen bántani engem is,é a húgomat is. Ilyenek,hogy megrángatott,megpofozott kb. azért mert unatkozott, az akkor 4 éves húgomat bezárta a fürdőszobába,mert sírt,rázárta az ajtót,sötét volt és nem tudott kijönni. Folyamatosan szidja anyámat,aki ellene az égvilágon semmi rosszat nem tett.Soha . Közben született apámmal egy közös gyereke,kislány,most 3 éves. Imádni való. Mikor ő megszületett,újra jobb lett a kapcsolat az egész családban. Ja és van egy fia korábbról a mostohaanyámnak,most 15 éves. Őt is rendszeresen veri,pofozza,fenyegeti. A fiúval nagyon jó a kapcsolatom.

Kb 2 éve volt egy nagy vitánk a mostohaanyámmal,ami úgy végződött,hogy pofánvágott, majd sértődötten elvonult. Azóta nem beszélünk. Viszont a családom is ellenem fordult! Mindenkinek beadja a nő ezt a "jaj de aranyos vagyok" mosolyt,amit nekem is annakidején. A nagyszüleim is bedőlnek neki, meg a keresztanyám is,mindenki,mert senki nem látja,milyen a gyerekekkel,amikor ők nincsenek ott. Apám is unja már amúgy az egészet,mégsem hagyja ott,azt mondja,a közös kislány miatt. Nem akarok beleszólni,hogy apám mit csinál,nincs is jogom hozzá,de 2 éve csak havi max egyszer pár órára látom apámat a mostohaanyám miatt,aki megtiltotta,hogy apám házába menjek,mikor ő is ott van. a fiát,akivel amúgy tényleg nagyon jóban vagyunk,folyamatosan hazugságokkal tömi rólam,hogy én szar ember vagyok,elkényeztetett stb,holott én vagyok az ,aki apám keresetéből egy fillért nem lát,mert ő szórja el az egészet. A féltesómat nem láttam karácsony óta!

Fogalmam nincsen mit tegyek,hogy végre felnyissam a családom szemét,akik szabályszerűen szerelmesek a nőbe, ölelgetik,puszilgatják,becézgetik,és az a legdurvább a egészben ,hogy hívő katolikusok!! mégis amellett a nő mellett állnak ki,aki elcsábította apámat a terhes neje mellől.Ráadásul,mivel "felnőtt vagyok" mindenki szerint az én hibám a rossz kapcsolat. Egyetemre járok,anyukám tart el, nem érzem magam felnőttnek. És főleg nem érzem,hogy ez az egész az én hibám. Nem én kértem a nőt,hogy lépjen be az életünkbe és nem én pofoztattam meg magam vele...

Van valami ötletetek? Kérlek válaszoljatok és segítsetek,mert már nem bírom,hogy a fél családom szemében én vagyok egy utolsó aljadék ahelyett a nő helyett... Amúgy rengeteg dolog van,amit nem tud a család vele kapcsolatban,de nekem bizonyítékom van róla,hogy igazat mondok!! De félek,hogy ha ilyenekkel jönnék,mégjobban elvágnám magam a család előtt.


20/F



2013. márc. 27. 10:42
 1/5 maryann d ***** válasza:
nekem is hasonló volt az életem, plána még apám haza is hozta a nőt szóval nagyon nagyon sok durva dolog történt velem is ha akarod privátba elmesélem neked, beszélhetünk ezekről!
2013. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szard le a nőt. apukáddal beszélj, nyilván ő és a kislány fontos neked. beszélj vele, hogy hiányoznak, hogy nem a te hibád, hogy az új nőjével nem vagy jóban, de neked fontos lenne a kapcsolat velük. a család többi tagját hagyd ki ebből, nagyiék... majd rájönnek, hogy milyen ember, ez mindenki magánügye, ne vágd magad alatt a fát, semmi értelme, mint látod így is rád mérgesek. szóval én azt mondom, azokkal beszélj, akik fontosak neked.
2013. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt nálunk is a helyzet annyi különbséggel, hogy az anyukám meghalt így egy ideig velük kellett élnem. A megoldást számomra az jelentette, hogy elköltöztem és ritkán járok "haza". Most külön ezerszer boldogabb vagyok mindegyiküknél és nekem ez számít. 24F
2013. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerem a feleket erdemleges tanacsot nem tudok adni. Nem tudom mire hogy reagalnanak.


Azert az elszereteshez hozzafuznek annyit, hogy abbol a hazassagbol nem lehet senkit elszeretni, ahol minden rendben van.


Szoktak mondani hogy " konnyu Katit tancba vinni"

Ha edesapad nemakar lelepni, akkor nem teszi, akarmit tett is volna a mostohaanyad...


ha bizonyitekod van, akkr teregesd ki.

Amugy ha egyetemre jarsz a birosag 25 eves korig rokontartast itel meg, kiveve ha bizonyitottan arra erdemtelennek talal...

2013. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel telefonnal amit csinál. Barátnőm is így mentette meg magát.

Volt egy mostohaanyja, aki az apja, meg a család előtt tette a szépet, hogy mennyire aggódik a lányért, ha meg senki sem volt ott, folyamatosan megalázta, ordított vele, egy 10 éves kislányt olyan szavakkal illetett, amit nem írok le fórumra.

Kapott egy kis gagyi telefont, azzal pedig felvette, mi is folyik a színfalak mögött.

2013. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!