Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik úgy válnak/szakítanak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik úgy válnak/szakítanak, hogy észérvek miatt teszik, de ők maguk még szeretik a párjukat, hogy mennek szembe a saját érzelmeikkel?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok, hogy két ember közül az egyik kezd úgy viselkedni, amiért a másik a kapcsolat befejezését fontolgatja. De az, aki fontolgatja, az azért fontolgatja, mert sérti őt a másik viselkedése, elhidegülése, megbeszélés-képtelensége stb stb.


Konktétabban: van egy pár, férfi és nő, a nő elhidegült, eltávolodott, de nem jelez befejezési szándékot. A férfi nagyon szereti őt és mentené a kapcsolatot, de hiába tesz bármit, hiába kezdeményezi nagyon sokszor, hogy higgadtan üljenek le, nem tudnak zöld ágra vergődni. A férfinak ebből elege lesz, megalázottnak, lenézettnek érzi magát. Az érzései alapján ő tényleg életre szólónak szánta a kapcsolatot, de a nő viselkedése miatt az észérvek ellene szólnak a folytatásnak. Mi ilyenkor a teendő?


(kérném, hogy ne a "megfordítósok" válaszoljanak, lehet kritika is, csak normális hangnemben :) köszönöm)



2013. máj. 27. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert hiába szeretek valakit, ha az nem szeret engem, vagy nem tisztel, nem becsül, nem foglalkozik velem, nem vagyok neki fontos, stb. Sorolhatnék még itt dolgokat.

Aki ez miatt szakít, az nyilván nem akarja, hogy tovább egy olyan kapcsolatban éljen, amilyenben él, amiben nem boldog. A szerelem, az érzések majd elmúlnak, de így lehetősége van az embernek, hogy egy olyan párkapcsolatban éljen majd, ahol majd szeretik és megkapja azt, amit a párja nem adott már meg neki. Ahol boldog lehet.

Mert sok értelme nincs egy olyan kapcsolatban élni, aminek már nincs jövője.

2013. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindezt értem. Azt nem tudom csak, hogy az ember hogyan legyen képes rászánnia magát egy ilyen döntésre, hiszen nem ez a vágyam, ez csak egy szükséghelyzet.
2013. máj. 27. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogsz tudni szakítani, ha magadat a párod elé tudod helyezni. Változásban fölösleges reménykedni.
2013. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De van, amikor a vágy teljesíthetetlen. Mert ha engem valaki nem szeret, nem akarja, hogy jó kapcsolatunk legyen, akkor felesleges a vágyakozás, mivel semmi nem fog változni.

Aki így gondolkozik, hogy de én akkor is kitartok egy ilyen kapcsolatban, csak mert szeretem a másikat, az szerintem igencsak a kapcsolatfüggőség témakörébe tartozik.

Ha engem nem szeretnek, ha én nem vagyok boldog egy kapcsolatban, akkor nem szükséghelyzet, hogy kilépjek a kapcsolatból, hanem a legjobb döntés, amit tehetek.

Miért éljen az ember boldogtalanul? Csak mert szeret valakit? Majd megszeret az ember mást, aki viszonozza az érzéseit.

És a szerelem előbb-utóbb elmúlik. Főleg, ha a másik olyan viselkedést mutat, ami miatt kiábrándul a szerelmes illető.

2013. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pont ezt tettem a pár hónapja. Szakítottam a párommal, mert nem működött a kapcsolat, egyre inkább csak marakodás volt, nem szeretet. Pedig szeretem még őt, de beláttam, hogy nem vagyok boldog, és sosem leszek az ebben a kapcsolatban. Neki nagyon nehéz, mert derült égből villámcsapásként érte a dolog, de ahogy telik az idő, úgy látja egyre jobban hogy ez tényleg nem megy nekünk. A huzavona csak tönkretesz mindkettőnket, ezért döntöttem úgy hogy inkább engedjük el egymást, remélve, hogy mindkettőnknek jobb lesz így hosszú távon. Nagyon nehéz, de néha kevés a szeretet ahhoz hogy jól működjön a kapcsolat. Amúgy a sztorid tök olyan mintha az én párom kérdezne. A választ megadtam.
2013. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki. Utolsó válaszoló: biztos, hogy nem a párod tette fel a kérdést, mert mi még együtt vagyunk :)))
2013. máj. 27. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül feltérképezni, hogy miért hidegült el a nő, illetve kimondani azokat a dolgokat amik nem kerültek eddig kimondásra, csak láthatatlanul mérgezték a kapcsolatot, akkor talán még menthető a dolog. Mi három hónapig próbálkoztunk feltárni 8 év mélyen húzódó mozgató rugóit, néha én is hittem a folytatásban, de mindig újra és újra pofára estünk, hogy nem lehet ezt már visszacsinálni. Lehet fogadkozni hogy megváltozok meglátod, de ez csak addig változás míg kontroll alatt van az illető, amint éles helyzetbe kerültünk, láttuk hogy nincs változás hiába szeretnénk. Rossz ez mindkét félnek, én már csak annyira vágytam volna hogy békében váljunk el. Jelenleg ez épp nem sikerül, de gondolom nincs még vége a sztorinak. Remélem nálatok jobban alakulnak a dolgok.
2013. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!