Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy öcsém akivel vannak problémák a suliban viselkedésileg,de most elkezdett lógni órákról,megpróbáltunk vele beszélni meg le is szidták anyuék de nem használ,azóta megint lógott. Szeretnénk most elérni hogy befejezte ezt mert nem akarjuk hogy rosszabbodjon a helyzet. Valaki segítsen ha tud,mit tegyünk?

2013. jún. 2. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Küldjétek el katonai táborba. ;)
2013. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
tiltsátok el dolgoktól..nálunk is ez volt..hassatok a lelkére..egy idő után benő a feje lágya :)
2013. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk semmi sem hasznlt...majdnem kicsapták, végül az érettségin bukott is, de megcsinálta, és nem azért mert hülye, hiszen 4,7-es átlaggal ment gimibe, és úgy is kezdte el, aztán jöttek a lógások, a hazugságok, pedig nem bulizott, nem ivott, nem drogozott, csak nem érezte jól magát.......semmi sem segített, tavalyig, most megjött az esze, de az életét már elcseszte...23 éves
2013. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben van tapasztalatom (sajnos). Hány éves az öcséd? Mióta lóg? Próbáltatok vele normálisan beszélni hogy miért csinálja azt amit csinál? Én tulajdonképpen a rossz közösség miatt nem voltam hajlandó bemenni. Állandó verekedések a suliban stbstbstb. Nem tudtok mit csinálni..amíg nem akar bemenni úgy sem fog bemenni. Tanácsolom hogy anyukád beszéljen az osztályfőnökével, aki azonnal felhívja anyukádat ha nincsen bent az öcséd az iskolában. Így kénytelen bejárni, hazudni meg nem tud. Amúgy 50 igazolatlan után, gyermekhatóság, megnézik milyen körülmények közt éltek és még el is vihetik intézetbe öcsédet ha nincs 18 éves. Rizikós ilyennel játszadozni, erre csak később fog rádöbbenni mikor már megérti hogy milyen szar világban élünk és 8 általánossal semmire se fogja vinni. Próbáljátok meg azt az osztályfőnökös dolgot szerintem.:)
2013. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ijesszetek rá szerintem ezzel az intézetes dologgal, meg hogy később esetleg meg fogja szívni, ha fontos tananyagról lemarad
2013. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 infomoly válasza:
Én is azt javaslom, hogy derítsétek ki miért csinálja, mert tuti van valami. Kicsit empatikusan próbáljátok, próbáld meg beleképzelni a helyébe magad. Lehet, hogy rájössz mi a baja és úgy már könnyebb beszélni vele, ha célirányosan teszed, de úgy hogy ne érezze fenyegetve magát.
2013. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 infomoly válasza:
Az ijesztgetést inkább hagyjátok. De tényként közölhetitek vele a következményeket, de úgy hogy érezze, hogy ti nem akarjátok, hogy elvigyék őt tőletek. Tehát érezze, hogy mellette álltok és meg kell oldani a problémáját. Mert nem ő a rossz, hanem valamilyen helyzet miatt a lógást tartja megoldásnak. Az is érdekes lehet, hogy vajon melyik órákról lóg. Mindegyikről? Vagy csak mindig ugyanazokról?
2013. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,megpróbálunk még beszélni vele,egyébként eddig énekről meg angolról lógótt.
2013. jún. 3. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a tesivel kezdte....aztán az ének, a rajz,..madj az utolsó 2 óra is... Stb
2013. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!