Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyám és nevelő apám miattam...

Anyám és nevelő apám miattam veszekednek, mert nem adok pénzt mostoha tesomnak?

Figyelt kérdés

Apám mikor kicsi voltam meghalt,anyámnak lett uj párja akinek van egy vekem egy idős lánya. Nem vagyok tul joba a csajjal,a béke kedvéért elviselem.

Most h betöltöttem a 18at,a gyámügytől átvehettem az örökségem,több millió ft.

A nev.apám meg mostoha tesom állandoan mondja h adjak pénzt tesomnak az egyetemre. Én nem akarok adni,tanult volna jobban akkor felvennék államira. Én se tudom még migez kezdek a pénzel..

Anyám rám bizza h kinek adok kinek nem. De nev.apám folyton beleköt h hasson rám,mert ő évekig eltartott stb... Közös kassza van...


2013. jún. 3. 15:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%
Mennyi kellene az egyetemre?
2013. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

az örökségedet nehogy berakd a közösbe!!!

fektesd be valamibe, akkor te is jól jársz. nem tudsz nekik adni, mert nem férsz hozzá gyorsan, és még fial is egy keveset (jó esetben)

2013. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan mennyi pénzt örököltél. Ha lehet, vegyél belőle lakást magadnak.

Nem a te feladatod kitaníttatnod a testvéred. Vegyen fel diákhitelt, abból tudja fedezni a kiadásait. Emellett, ha a későbbiekben szüksége lesz a segítségedre a hitel visszafizetésénél, akkor majd segíthetsz neki. Ha olyan kapcsolatotok lesz.

2013. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 klopusz ***** válasza:
100%

Eszedbe se jusson! Az a Te örökséged! Adjon neki az apja!

Minél hamarabb tedd be a bankba a pénzt, hogy véletlenül se juthassanak hozzá!

2013. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

És a te anyád nem tartotta el az ő lányát évekig ilyen alapon?

Eszedbe ne jusson adni nekik, az egyedül a tiéd!

2013. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kösd le a pénzt a bankban.A kamatot meg kiveszed havonta és lesz zsebpénzed. Aztán a pasasnak meg hablatyolj össze valami dumát hogy állampapírokba vagy valamibe befektetted és nem lehet most pénzzé tenni évekig.

Nagyon jó ötlet a lakásvásárlás is amit többen írtak.Amit ki adhatsz albérletbe míg nem akarsz elköltözni otthonról.

A pasinak és senkinek se adj véletlen sem egy forintot sem. Mert szépen lassan lehúznak, azt veszed észre hogy elfogyott a pénz. Nem nagy dolog több milliót sem elkölteni. A közös kasszára meg annyit, hogy anyukád is eltartotta az ő gyerekét. Emiatt és a béke miatt ne adj pénzt. Ha nagyon gáz a helyzet költözz el.

2013. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog az önzetlenség, de ez túlzás. Neked kéne a mostohatestvéred egyetemét finanszírozni??? Miért mégis? Mert a drága jó édesapja elfelejtett gonodlni rá, hogy majd valamiből azt us ki kéne fizetni, és nem tett félre?


Amikor idejöttem megnézni a kérdésed, azt hittem, kb. egy fagyira nem akarsz adni vagy ilyesmi, és már épp gondoltam, hogy rábeszéllek, légy nagylelkű... :) Na de ez már túlzás lenne.


Vigyázz nagyon a pénzre, jól gondold meg, mire költöd, hiszen nagy összeg, megalapozhatod vele a jövődet. Legalábbis valamennyire. Szóval okosan!

2013. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Buran ***** válasza:
100%

Egy fillért se!


Gondolom édesanyád nem dugott be a spájzba, amikor ismerkedett a pasival, szóval ő már akkor tudta mit vállal.


Édesanyád is ugyan úgy nevelte az ő lányát, mosott, főzőt, stb. rá gondolom, úgyhogy ilyen alapon sem kell adni a csajnak egy fillért sem.


Rakd be a bankba, vegyél egy lakást, vagy bármi befektetésbe, de ilyen hülyeségekre el ne költsd!

2013. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pénz a tiéd. Egy percig se legyen lelkiismeretfurdalásod, ha nem adsz neki, márpedig szerintem ne adj komolyabb összeget senkinek. Gondolj arra, hogy édesapád minek örülne. Nyilván annak, ha az örökségéből a saját gyereke élete rendeződne.
2013. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Tedd be a bankba, vagy , ha annyi, vegyél lakást. Egyébként továbbtanulsz? Ha igen, arra is kellhet, de inkább legyen a bankban lekötve!
2013. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!