Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a különbség a mostoha apa...

Mi a különbség a mostoha apa és a nevelő apa között?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
"mostoha apa" már nagyobb gyereket "kap" az anyukával együtt, a nevelő apa aki pici korától neveli a nem vér szerinti gyermeket. De lehet, hogy ez nem így van, és azért nevezik mostohának, mert "nem úgy bánik vele, mint a sajátjával".
2013. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Meglátásom szerint akkor mondják hétköznapi értelemben, hogy nevelőapa (és itt nem a hivatásos nevelőszülőkre gondolok) ha ő neveli az anyával a gyereket. "nincs" apja, nem törődik vele. Mostohaapát pedig akkor használják, ha a gyereknek amúgy van vele foglalkozó, szerető édesapja.

Legalábbis így így használom ezeket a szavakat.

2013. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Régen a gyerekek úgy mondták, hogy "a mostoha apám" a mai világban inkább a "nevelőapám" szót használják. Ezért kérdeztem, hogy mi a különbség a kettő között.
2013. ápr. 24. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
szerintem a nevelő szülője az aki vele is él és a mindennapjaiban vele van. a mostoha szülő aki nem él vele. pl. elvált szülők anyánál marad a gyerek anya újból talál egy pasit és együtt élnek hárman ott a férfi lesz a nevelő apa. a vér szerinti apa talál egy nőt de nem élnek a gyerekkel csak két hetente megy a gyerek akkor ott a nő mostoha anya lesz. legalábbis én így tudom :)
2013. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélem ebből nem az a következtetés vonható le, hogy manapság az apák válás után elfelejtik a gyerekeiket.


Egyébként a férjemnek is van egy fia az előző kapcsolatából. Fele-fele arányban van velünk, illetve az anyukájánál. Én is imádom, nevelem, ha itt van, az anyukája új férje is, mégsem vagyok "nevelő" szülők, hanem mindkettőnket mostohaként említ. Ahogy én is azt mondom, hogy mostohafiam. Aki túl sok Hófehérkét nézett, és negatív tartalmat lát mögé így járt :)

2013. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a nevelo ha nincs hazassag ha van mostoha
2013. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

szerintem meg csak azért használjuk manapság a nevelőapa/nevelőanya megnevezést, mert a mostoha kifejezés rossz érzéseket kelt, azt feltételezi, hogy nem szeretjük a személyt, vagy hogy gonosz, ellenséges...


(mint ahogy az sem mindegy, hogy valaki úgy emlegeti a szüleit, hogy anyám/apám, vagy anyukám/apukám, esetleg édesanyám/édesapám)

2013. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
semmi.
2013. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!