Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a 13 éves húgom a neten...

Ha a 13 éves húgom a neten "kurvul", szerintetek gonoszság, hogy eltiltom a nettől? Vagy mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Onnantól kezdve, hogy hazajön az iskolából, addig, hogy lefekszik, folyamatosan a telefont vagy a gépet nyomja. Most ezen az ask.fm nevezetű csodálatos oldalon képzeli magát netcelebnek, mintha ez valami elismerés lenne. Azt hazudja, hogy márkás ruhákat hord, miközben maximum kínait vagy turkálósat, és közben mindenkinek ócsárolja a külsejét. Olyan képeket rak fel magáról, hogy a (nem létező) mellei 3/4-ig ki vannak pakolva, és a legviccesebb, amikor úgy pózol, hogy leveszi a nadrágját és az anyja hosszú pólójait egybe ruhának álcázza, és így éppenhogy nem látszik ki a bugyija.

Pasizik, de csak interneten, mert élőben nem nagy a szája. A mi családunk egyébként olyan, hogy 18 éves koráig nem lehet pasijuk a lányuknak, a tesóm pedig olyan, hogy a sarokig nem mer egyedük kimenni, szóval nem tudom hogy akar így kapcsolatot fenntartani. És a legnevetségesebb, hogy ő elhiszi magáról, hogy komolyan szerelmes ezekbe a netlovagokba.


Szóval összegezve: a tesóm viselkedése szánalmas.


Tegnapelőtt megmondtam neki, hogy mostantól kezdve 2 hétig nem netezhet, erre elkezdett bőgni, tépte a haját, és nekem támadt, hogy én vagyok a leggonoszabb ember a világon.

Bár aznap még sikerült megakadályoznom, de másnap ahogy hazajöttem a suliból, arra léptem be, hogy teljesen átszellemült állapotban nyomta a fészbukot. Megkértem szépen is, aztán erélyesen is jó párszor, hogy tegye le a telefont (ami egyébként nem is az övé, hanem anyánké, de ő gyengekezű), de mindig azt válaszolta, hogy 1 perc. Pár óra múlva megelégeltem, és azt mondtam, hogy csináljon amit akar. Azt hiszem, hogy eléggé határozott vagyok, de nem bírok el vele. Az internet-mániája olyan súlyos, hogy egyszerűen fárasztó küzdeni ellene. Bár tudom, hogy nem az én dolgom lenne, de anyámnak, ha elmondom, hogy miket csinál a lánya, lenyom egy enyje-bejnyét, 10 percig szigorúan néz, aztán ugyanúgy hozza neki a csokikat, meg odaadja a telefonját, apám, pedig ha megtudná, szabályosan agyoncsapná. Bár a netfüggőségét ő se tudja megakadályozni.


Szóval egyszerűen nem lehet vele bírni. Már pedig, amíg én egy fedéllel lakok ezzel a kis .... izével, nem tűröm el, hogy így viselkedjen.


Ti mit tennétek a helyemben?


2013. jún. 4. 00:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%

semmi, majd rájön hogy mit ront el....

vagy lehet hogy jól csinálja....

ki tudja, manapság minden másképp működik mint régen

2013. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%
Nem a te dolgod megnevelni..
2013. jún. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ha a szülei alkalmatlanok rá, kénytelen vagyok. Tudom, hogy nem az én dolgom, de nem fogok együtt lakni egy rossz 13 éves ribanccal.
2013. jún. 4. 00:40
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, nem egyszerű, viszont, ha nagyon tiltod, akkor annál inkább akarja majd csinálni, főleg ebben a korban! Lehet, hogy el kellene vele beszélgetni, de nem kioktatni, hanem szépen elmagyarázni neki ezt azt, meg megkérdezni, hogy miért viselkedik így...Elmondhatod, hogy mit gondolnak a fiúk az ilyen viselkedésű lányokról, és hogy ugye nem akarja, hogy őt is olyannak nézzék? Talán egy próbát megér...
2013. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Minimum egy héten egyszer elmondom neki, hol szépen, hol nem annyira szépen pont ezeket, de ő egyszerűen annyira korlátolt, vagy nem tudom mi baja van, hogy nem tudja felfogni.
2013. jún. 4. 00:49
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Jól teszed, ill. ha : "a netfüggőségét ő se tudja megakadályozni. " - ha nem bírtok vele, lehet, hogy érdemes egy addiktológussal konzultálni. Még el lehet kapni, ne legyen súlyos függő. Azt nagyon nehéz gyógyítani, olyan nehéz, mint az alkoholfüggőséget..:( A motiváció is közös: egy jobb világ illúziója az alkoholtól és a virtuális világtól - hogy mekkora tudati rombolást hagy maga után, az már nem érdekli őket- mert a függőség így alakul ki: vissza abba az állapotba, "ahol jó"..
2013. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, arra gondoltál már, hogy egyszerűen más az értékrendje, mint a tied??? És bizony pont annyi jogod van neked "megnevelni" őt, mint neki téged...
2013. jún. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem tolts le a gepre egy web filter programot, azzal be tudod allitani hogy a neten milyen oldalakra ne lehessen felmenni:) Beallitod szepen hogy a facebook-ot, iwiw-et, myspace-t, myvip-et, a kis pasizos, chat-elos, kepfeltoltogetos oldalait ne lehessen nezni es kesz. A bongeszo history-jaban meg tudod nezni szerintem hogy milyen oldalakon van a legtobbet, es azokat tiltsd le. Lesz egy jelszava a programnak amit te adsz meg, csak azt lathatja majd amit te beallitasz. Es innentol kezdve nem kell megakadalyozni hogy odaferjen a gephez, ulhet ott, maximum az index.hu-t tudja majd olvasgatni.


A telefonnal meg annyit kell csinalni hogy felhivod a szolgaltatot (t-mobile, telenor, vodafone) anyukad neveben, es lemondod a mobilinternetet (gondolom nektek nem fog hianyozni). Onnantol kezdve azon sincs facebook.


Csinald meg ezeket, hagyd egy par napig hisztizni meg tombolni, aztan mondd meg neki hogy ha normalisan viselkedik akkor majd szepen lassan visszakapja. Figyeld ket-harom hetig, ha rendes meg nem pics*skodik meg hisztizik akkor egy ido utan add vissza neki a facebook-ot a gepen, de rakj ra programmal mondjuk 2 oras limitet, az utan tiltsa le. Figyeld a viselkedeset, ha javul akkor jutalmazd, ha rosszabbodik akkor buntesd.


Az elejen biztos nagyon meg fog orulni tole a hugod, de te tudd kozben hogy a sajat erdekeben csinalod. Jobb lesz neki ha lesznek hatarok meg szabalyok, erositi a jellemet.


En ezt csinalnam.

2013. jún. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%

Bosszanto, hogy hogyan beszelsz a hugodrol. Egyszeruen ezt a korszakat eli, ennyi. Nem ribanc, hisz semmit nem csinal ugy igazabol, amiert aggodni kene. Az en hugom is 14eves, nagyon szep lany, es o is amolyan feszbuk-generacio tagja, bar szerencsere en olyan kapcsolatot alakitottam ki vele, hogy ki merje kerni a velemenyemet barmilyen temaban:)

Te a testvere vagy, a legjobb baratnoje, semmikeppen sem az anyja. Ne tiltsd, inkabb erdeklodj, baratkozz ossze vele, es szep lassan mutasd meg neki milyen az elet a feszbukon kivul. A parancsolgatassal meg allj le, mert ahhoz bizony semmi jogod.

2013. jún. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
A 9-es válaszolóval azért nem értek egyet! Egy 13 éves még kislány, és szerintem sem helyes, hogy így viselkedik! Csak, mert sok másik korabeli is ezt teszi...nos, ők sem viselkednek túl helyesen, meg is lehet nézni a társadalmat, hogy milyen...Legalább a testvére aggódik érte, és foglalkozik vele, és nem hagyja rá, mint sokan mások az ilyen idősekre! Amúgy az jó ötlet szerintem is, amit az előttem szóló mondott, hogy korlátozod, hogy mit nézhet meg a neten! Gyerek még, és a gyerekeknek korlátokat kell szabni, hiszen nem tudják úgy felmérni a dolgokat, mint egy felnőtt! Persze, sokat is kell beszélgetni vele, meg példát kell neki mutatni! :)
2013. jún. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!