Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálunk alszik nyaralás előtt....

Nálunk alszik nyaralás előtt. Vissza jön, köszönés nélkül haza megy. Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Hugom az egyik gyerekkori barátnőjével el ment külföldre, rokonlátogatóba a barátnője családjához.

Egy hónappal előtte megkértek, hogy kísérjem ki őket a reptérre aznap. Reggel 6-kor indult a gépük. Felajánlottuk a párommal, h jöjjenek egy nappal hamarabb, aludjanak nálunk és onnan menjünk a reptérre. Úgy pihentetőbb és spórolnak 3 órát.

Örültek neki. Szombaton reggel ment a gépük. Ők csütörtök, éjszaka, vagyis péntek, hajnali 1-re jöttek. Nekem péntek reggel mennem kellett dolgozni, de nagyon örültem nekik. Kb 4 óra hosszát aludtam meló előtt. Szerencsére párom szabin volt, tudott velük foglalkozni.

Pénteken du. amikor hazaértem, párom főzött is. Erre a többiek kérdezték, h miért nem hoztam a munkahelyemről kaját?(étterem) Tesóm barátnője mondta, h menjünk vissza együtt. Jó lesz majd vacsinak amit hozunk.

Vissza is mentünk. Vettem csupa husit, köretet meg majd csinálunk, vagy jó a tészta. Ő vett magának egy komplett kaját.

Mikor haza értünk leültünk pörit enni, barátnőnk meg előszedi az éttermi kaját és elkezdte enni. Párom nagyon megsértődött, de nem mutatta. Én csak furán néztem a csajra, mert nem ezt beszéltük meg. Vacsira hoztuk a kaját. Nekem mindegy is volt végül. Ez esett jól neki és kész. Próbálltam nyugtatni páromat is.


A másik probléma az volt, hogy a 6 óra után induló géphez ki akartak menni 3kor. Hiába magyaráztuk nekik, h nem kell.


Közben tesóm kölcsön kérte a fényképező gépemet. (Amit magyarországon nem kapni)Mondtam még napokkal utazás előtt, h vigyen ajándékba túró rudit, pálinkát, szalámit. Ha már náluk fog aludni. Eszébe nem jutott volna ajándékot vinni. Még jó, h szóltam.

Kivittük őket a reptérre, 5 előttre. Ott olyan gyorsan elküldtek haza minket, hogy csak na.



Közben letelt a nyaralásuk. Úgy beszéltük meg, h majd kimegyek elébük ha megérkeznek.

Beszéltem tesómmal előtte chaten, hogy hogy megy a gépük. Először azt mondta hogy ekkor indul indul, ekkorra lesznek itt. Aztán megint mást mondott. Aztán valamin felkapta a vizet és azt mondta ne menjek eléjük.

De anyám hívott és megkért, h mennyek értük. Én vettem ki szabad napot és ott voltam az utolsó megbeszélt időben a reptéren.

Amikor már 20 perce vártam rájuk, felhívtam tesómat, hogy mi van velük? Erre ő flegmán és indulatosan közli velem, hogy ők már rég eljöttek a reptérről és a hazafelé tartó buszon ülnek a város másik végén. Amikor kérdezem, hogy ezt meg hogy? Akkor azt mondta, hogy azért mert akkor indultak amikor mondta, de ott van egy óra idő eltolódás amiről nekem nem szólt.

És még le is cseszett, hogy minek mentem ki, hisz mondta, h majd ők megoldják.

Azt mondtam azért, mert kéne vissza a gépem, mert jövő hónapban mi is megyünk nyaralni és nem fogunk találkozni. Ez így igaz is volt. De nem csak ezért mentem ki, vagy azért mert anyánk megkért. Hanem mert kíváncsi voltam hogy sikerült a nyaralásuk. Gondoltam amíg a busz pályaudvarhoz érünk beszélgetünk. Vagy beülünk egy kávéra és ott.


Azt is mondta, h azért nem akartak kijönni hozzánk, mert 3 óra az út haza, a barátnőjének meg holnap menni kell délelőttre dolgozni. ???!?!?!! Nekem is kellett dolgozni menni amikor jöttek. Nem igaz hogy egy plusz órát nem bírtak volna ki.

Kértem tőle poénból, hogy hozzon egy kis tenger vizet. Nem is érdekel, hogy hozott-e vagy sem.(nyilván nem) De még csak fel sem hívott, h leszálltunk a géppel, itthon vagyunk, jó volt.


Azt mondta a gépemet majd vissza küldi valahogy.


Nekem ez nagyon rosszul esett, ő meg letilt mikor mondani próbálom, hogy ne rinyáljak.

A páromnak mesélte fb-on, hogy ő meg most azért is haragszik rám, hogy kiabáltam vele, mikor megtudtam, hogy nincsenek már a reptéren. Mert hogy az egész busz hallotta. Hát nem tudom ki az aki erre nyugisan tudna reagálni. Szóval még neki áll feljebb.


Ti mit tennétek a helyemben?

Jogosan haragszom?



2013. jún. 9. 20:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
A haragod talán jogos, de sokkal nagyobb problémát csinálsz ebből, mint amekkora...
2013. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit káosz vagy, nem értem mi a probléma.
2013. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Miért is?

Azért haragszom mert elképesztően bunkó volt és még neki áll feljebb.

Nekem eszembe nem jutna ennyire önzőnek lenni.

2013. jún. 9. 20:27
 4/22 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen a második rész a lényeg.

De dió héjban annyi, h ha már a saját tesóm befogad nyaralás előtt, akkor legalább felhívom utána, hogy hogy éreztem magam.

2013. jún. 9. 20:30
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Húhhhh de emlékeztetsz engem egy régi barátnőmre. Hála Istennek, már megszakadt a kapcsolatunk, így nem kell folyton azon agyalnom, hogy éppen min sértődik meg és nem kell mindent agyonmagyaráznom neki, hogy miért azt teszem, amit én akarok, mégha ez neki nem is logikus vagy nem is tetszik...


De áruld már el, miért kell ennyit pörögni? Van olyan ember, aki képes hozzád alkalmazkodni?

2013. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez a történet ahogy leírod nagyon terjengős. Nem nagyon lehet belőle kihámozni magát a lényeget, sok az oda nem illő momentum. (Miért fontos, hogy ki mit evett vacsorára? -például.)Miért haragszol?
2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mi van?! Elejétől kezdve mi alkalmazkodtunk hozzájuk és nem fordítva.

Mellesleg neked nem esne rosszul, ha a testvéred egy másik országból megérkezik a városodba, aztán se bú se bá, tovább megy?


Megjegyzem: amikor kiderült hogy utazni fognak, az utazás napjáig 1 hónap telt el és minden nap beszéltünk telefonon. Sokszor hívott fel apró-cseplő dolgokkal. Akkor azzal miért nem, hogy megérkeztek haza?

2013. jún. 9. 20:52
 8/22 A kérdező kommentje:

Az első része tényleg nem annyira fontos. Otta párom sértődött be, hogy hogyan lehet valaki ilyen bunkó vendégségben.

A párom és a barátnőnk most találkoztak először. Ő buzgón főz nekünk, erre ő....

2013. jún. 9. 20:55
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Könyörgöm éli a saját életét. Te is éld a tiédet és ne tlepedj rá másokra.


Dehogy alkalmazkodsz te másokhoz. Amikor, úgymond hozzátok mentek is mindennek úgy kellett történnie, ahogy ti akartátok...azt egyék, amit a párod főz (nem azt ette, ezért megsértődtök), akkor menjenek ki a reptérre, amikor ti mondjátok (nem amikor ők szeretnének) etc...


A legszomorúbb, hogy ezt te észre sem veszed. Eljátszod a sértődötted, csak mert nem hív fel, akkor amikor te elvárod....


Komolyan ember vedd már észre, hogy túl sok belőled és vegyél vissza. Add már meg a tiszteletet a húgodnak!

2013. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

-Nem sértődtem meg amikor nem azt ette amit a párom főzött. A párom sértődött meg de mind egy.

-És szerintem marha nagy esztelenség hajnali 3-kor elindulni egy 40 perces útra, hogy oda érj a 06:15-kor induló repülőhöz.

-Ha előtte napi szinten beszéltünk telefonon 2-3 órákat(családi csomag miatt ingyen) és 6-10 havonta találkozunk egyébként. Akkor uram bocsásd meg, h kíváncsi vagyok mi van velük.


-Egyébként ha ők alkalmazkodtak volna hozzánk és nem fordítva, akkor nem hajnali 1-re jöttek volna, hanem délutánra.

2013. jún. 9. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!