Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A közös nyaralásnak annyi....

A közös nyaralásnak annyi. Jogos a rossz érzésem?

Figyelt kérdés

A párommal még nem élünk együtt, azt hiszem ezt fontos az elején leszögezni. Az utóbbi két nyáron a szüleim meghívtak minket nyaralni. Megbeszéltük, hogy idén kettesben megyünk, bár anyuék nagyon erőltetik már a témát, hogy menjünk el megint velük is, kettesben nem szeretnek. Én hálás vagyok nekik ezért, nekünk is jól jön a pihenés a párommal. (Ők mindig hosszú hétvégére mennek 5 napra augusztus 20-a környékén)


Most a párom családja is kitalálta a nagy össznépi nyaralást nyárra, nagyszülők, párom szülei, az egyik testvérük és a gyereke, illetve párom és a testvére. Engem még csak meg sem említettek, fel sem hozták, rá sem kérdeztek, hogy lenne-e kedvem velük menni, ami azért jól esett volna. Ez még hagyján, de pont a párom szabadságára tervezték (üzemi leállás, így az a 2 hét fix) az utazást, ergo választás elé kerül, hogy a családjával megy, vagy velem... Ő kijelentette, hogy a családjával tart, de menjek velük, bár kifizettetni nem fizettetheti ki a családjával (pedig megtehetnék), ő beszáll a költségeimbe ha gondolom. Persze a családjával ezt nem beszélte meg, így én inkább visszautasítottam. Ha nem hívtak, gondolom annak oka van egyrészt. Másrészt meg ha már ennyit költök egy nyaralásra, akkor azt inkább kettesben szeretném.

Teljesen elszomorodtam. 3 év alatt az első lehetőség lett volna, amikor kettesben mehetünk nyaralni, de nem. Ő elmegy a két hetéből 10 napra tengerpartra nyaralni, én meg malmozok itthon magamban.

Én vagyok a hülye, hogy visszautasítottam? Mennem kellett volna vele? Avagy jogos, hogy emiatt most kicsit neheztelek?



2013. máj. 23. 13:17
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%
Nem ,te azért vagy hülye mert még vele vagy.
2013. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
77%
Nem ,te azért vagy hülye mert még mindig vele vagy.
2013. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem jól tette. A család fontosabb, mint egy kapcsolat.
2013. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
91%

Persze hogy jogos.

16-18 évesen még oké,de azért afelett már kellene hogy legyen igénye a kettesben nyaralásra,én is szomorú lennék.

2013. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
58%
Nem ,te azért vagy hülye mert még mindig vele vagy.
2013. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos a neheztelésed, nekem is rosszul esett volna. Hogy mit kellett volna tenned? Jó kérdés. Ilyen előhanggal lehet, hogy én is visszautasítottam volna.


Velem egyszer ez történt meg: a volt párom édesanyja egyszer örökölt egy nagyobb összeget (5 és 10 millió Ft közöttit) és kitalálta, hogy az egész család menjen el nyaralni. Ők ketten, és a három gyerekük a párjaikkal együtt. Egyedül mi nem voltunk házasok, a két tesója igen. Ennek okán azt mondta, hogy egyedül az én részemet nem fizeti ki. Valamilyen szinten lehet, hogy jogos volt, de baromi rosszul esett. Akkor 3 éve voltunk együtt.

2013. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
99%
3-as: akkor a pasinak sose lesz felesége,gyerekei,saját családja,mert az eredeti család fontosabb?
2013. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Elég fura a párod reakciója. Így azt hiszem én sem mennénk hogy a családjának eszébe sem jutna, hogy én is tartsak velük. De meggondolnám ezek után érdemes-e a kapcsolatot folytatni. Akkor nem lett volna gond, ha előtte nem beszélitek meg, hogy elmentek együtt, illetve akkor sem, ha a család téged is hív. Én is elmentem tavaly 1 hétre Olaszországba az apámékkal, a párom nélkül, de mi előtte 2 hetet együtt voltunk a Balatonon. Ő mindig úgy időzíti, hogy a szabadsága alatt együtt tudjunk lenni.
2013. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól ertem, veled beszélte meg először, utána szólt a család, hogy mennek. Legalább leült volna veled és megbeszéltétek volna, de így kész tényelpk elé állított, nekem nagyon rosszul esne, konkrétan leugatnám érte...

A másik: te ugye buktad a nyaralást miattuk, a minimum, hogy, ha felajánlják, hogy menj velük az, hogy fizetik, de legalább is nagy részben beszállnak! Sajnálom, de nekem azt súgja valami, hogy a párod nem ad a szavadra, nem tisztel, becsül meg téged! Úgy van vele, hogy megteheti, úgysem fogsz pattanni:(

Ne hagyd magad, beszélj vele, ne veszekedj, csak szólj neki, hogy téged nem tud csak úgy "pakolgatni"! Remélem érted:)

2013. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek a kapcsolatnak szerintem sem sok jövője van, ha a párodnak ennyi igénye nincs egy kis közösen eltöltött szabadidőre 3 év után, ráadásul smucig is...
2013. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!