Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a barátnőm...

Miért nem érti meg a barátnőm és anyukája, miért kell mindenképp lemenni?

Figyelt kérdés

2 barátnőmmel és a párjával mennénk le Balatonra nyaralni a hónap végén. Az egyik barátnőm és a párja kitalálta, hogy ők most inkább lemondják, mert rossz időt mondanak, mire a válaszom az volt, várjanak vele, majd előtte pár nappal üljünk össze megbeszélni, h megyünk-e vagy sem.

A másik barátnőm csak azt hajtja hogy hú, x fokot mondanak, ha esik, ha fúj mi ketten akkor is menjünk le.

Elkeserítettem, mert kijelentettem, hogy nem fogok lemenni 15 fokos Balatonba pancsolni, és bent társasozni közel 50 ezer ft-ért a házban.


Ő csak azért is lemenne, mert beleélte magát, és nyaralni akar, de ez nem nyaralás lenne.Én úgy vagyok vele, ezt pár nappal előtte lehet megtudni, hány fokos a Balaton, milyen idő lesz KB. ! Anyuka ugyanúgy gondolja, mint a lánya.


Segítsetek, mit csináljunk, csináljak? Mit mondjak neki, hogy megértsen? Én keményen megdolgoztam ezért a pénzért, ő egyáltalán nem.



2013. jún. 8. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ez az időpont jó?
2013. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy túl képlékeny az időjárás, és nap nélkül a nyaralás nem nyaralás. Mondd, hogy megéri türelmesnek lennetek, és idővel többet tudtok majd.
2013. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyikőtöket sem értelek!

Téged azért nem, mert ha te sem vagy biztos abban, hogy mész, akkor mi a bánatnak javaslom másnak azt, hogy csak pár nappal utazás előtt mondja le, ha mégsem akar menni az időjárás miatt? Minél előbb kell az ilyet lefixálni vagy lemondani, hogy ne az utolsó pillanatban érje meglepetés a másikat, és mindenki tudjon szervezni más programot arra a hétvégére.


A Balatonról meg tudhatnád, hogy csak július (második fele)-augusztus az, amikor biztosan kijelenthető, hogy felmelegedett annyira, hogy kellemes hőmérsékletű.

Eleve kár volt beígérned nekik a jelenlétedet, ha nem is biztos, hogy mész.


Ne foglalkozz azzal, hogy megértik-e vagy sem. Ha nem értik meg, így jártak. De illett volna őket előre tájékoztatni, hogy te nem biztos, hogy mész. Kérj elnézést tőlük a kellemetlenségért, akár mész, akár nem.

2013. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én lennék a legbiztosabb abban, hogy megyek, meg az egyik barátnőm. Az én ötletem volt az egész meg a barátnőmé.

Tehát a lényeg, azért váratnám meg azt az utolsó hetet, mert akkor minden kiderül, hogy nagyjából milyen idő lesz. Szabadságon lesz a párja, ezért megyünk akkor, tehát még én igazodtam hozzájuk, amikor foglaltam!


A másik, hogy 4 ágyas ház részbe megyünk, ami azt jelenti, hogy ha most lemondják ketten, vagy mi is bukjuk a foglalót, vagy pedig segít a tulajdonos átteni minket 2 ágyas szobába. Az utolsó hetet azért várnám meg, mert nem szeretném h megbánják ha esetleg jó idő lenne még is csak és ők már lemondták 3 hete, illetve azért, hogy ha ők is lemondják "az utolsó pillanatban" úgy is én is lemondanám, mert ők is, és én is csak az időjárás miatt tennénk meg, az pedig akkor fog kiderülni. A másik barátnőm viszont nem tud beletörődni...


Amúgy minden évben június vége felé megyünk le nyaralni, és mindig kifogtuk a jó időt, és a huszonfokos vizet!:) DE ettől még bármi lehet...

2013. jún. 8. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nyaralás egyet jelent a szép idővel, napsütéssel, meleg Balcsival, úgyhogy nem mennék, nem érdekel ki mit mond. Társasozni otthon is lehet, nem drága pénzen máshol.

Mond, hogy te fázós vagy, nem mész ha nincs jó idő, kérd meg, hogy várjanak pár hetet. Ha meg nem, akkor menjenek nélküled.

2013. jún. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én azt nem értem, hogy ha valaki biztos benne, hogy le akarja mondani, akkor minek szólsz bele, hogy majd előtte egy héttel? Ne haragudj, de ez a tulajjal szemben is pofátlanság, hogy ha ők most úgy döntöttek, hogy lemondják, akkor legalább a tulaj is úgy tud tervezni, vagy más kiveheti, aki biztos menne, nem csak az ismerőse miatt fenntartja a helyet, holott nem is akar már menni.
2013. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!