Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon meg fog sértődni ezért...

Vajon meg fog sértődni ezért a húgom?

Figyelt kérdés
Nyáron a Velencei tóhoz megyünk nyaralni a családdal két hétre, kibéreltünk egy nyaralót. A húgom azt kérte, hogy vigyük magunkkal az ő fiát is (5 éves). Mondtam neki, hogy semmi akadálya, mert úgyis jól kijönnek a mi fiunkkal, aki 7 éves. Szerintetek meg fog sértődni, ha kérek napi 1000 Ft-ot a gyerek háromszori étkezésére, plusz fagyi, vattacukor, meg ilyesmire? A gyerekfelügyeletért természetesen nem számolok fel semmit. A két család kb. azonos szinten van anyagilag.

2013. máj. 15. 11:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

nem vihetné el ő utána a te gyerekedet?

simább ügy lenne...

2013. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha ti nem engedhetitek meg magatoknak, akkor kérjél, egyéb esetben nem tenném.


Azt hogy megsértődik e, nem tudom. Mikor én kicsi voltam és elmentem valahova nyaralni család nélkül, pl. nagybátyámékkal, akkor anyáék mindig adtak nekem egy kis pénzt fagyira, palacsintára. Mikor meg nagyon kicsi volt, és előfordult egy hasonló szituáció, akkor pedig nem nekem adták a pénzt, hanem akikkel mentem.

2013. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem sértődés kérdése. A húgodnak kéne természetesnek lenni hogy ad valamennyi pénzt (ez esetben napi 1000 forintot) hogy a fia veletek nyaraljon..

Nálunk is minden nyáron 1 hónapot a nővérem lánya kint van velünk nyaralni (mi külföldön élünk) Én a szállásért, kajáért sosem kérek pénzt, de ha venni akar magának valamit arra legyen pénze.. Sosem volt ebből gond.

2013. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%

Kicsit furán jönne ki a dolog. Miért akarsz pénzt kérni? Nem tudnád külöben finanszírozni a dolgot? Ha a ti gyereketek van náluk, akkor ők is pénzt kérnek?

Szerintem normális családban ez oda-vissza működik. Fel sem merül a pénz-kérdés. Nálunk legalábbis senkinek sem jutna eszébe pénzt kérni.

2013. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Hat nem tudom.... 14 e lehet megterhelő ellen neki. Akkor kellett volna zt megbeszélni, amikor egyáltalán szoba került, hogy mehetne a gyerek.....
2013. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%

uhh... ehhez ismerni kéne őt...

Nem tudom, igazság szerint ha nálunk van keresztfiam (2 éves és a kilós kenyér közepéből 2-3 karét bevág reggelire kis felvágottal stb... ebéd 3 merőkanál kaja... szó szerint mint egy felnőtt ember és ehhez 11 kiló a gyerek)

Én nem kértem semmit érte sosem... ahol 3 eszik ott a negyediknek is jut (szerintem). Nagy adagokat sokkal gazdaságosabb is főzni... Ha azt veszed hogy főzől mondjuk egy gúlyást 7 literes fazékban (gondolom sokan lesztek) ez cirka 2 napnyi kaja ami 2-3000ből megáll és akkor már palacsinta is van utána bőven.

Valamennyi pénzt én biztos adnék a gyerekemnek (pont ilyenekre, hogy fagyi stb), de ha pl tesóm adná így, ide a gyereket és nem jutna eszébe én nem szólnék érte.

Te tudod, hogy ez az azonos anyagi helyzet mit jelent (ha bérből és fizetésből éltek akkor természetes, hogy kispórolgattátok azt a pénzt és akkor szóltok hogy költőpénz azt megértem és én is megtenném!) De ha bőven jól megéltek Ti is meg Ők is én biztos nem szólnék...

2013. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
Csak magamból tudok kiindulni: én nem KÉRNÉK, de ELFOGADNÁM, ha a húgom szeretne adni.
2013. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Olyan helyzet még nem volt, hogy ők vitték volna nyaralni a mi gyerekünket, mert ők nem is szoktak együtt elmenni nyaralni (a húgom néha elutazik külföldre a barátnőivel, a férje nem szeret utazni, a gyerek meg szülők nélkül táborba megy).
2013. máj. 15. 11:28
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudom, kérnék-e. Amikor itt voltak a sógornőm gyerekei 1 hetet, a sógornőm adott 5000 forintot a két fiúra. Nem kértük, a kajáért szállásért biztos nem fogunk pénzt kérni. Csak annyiból volt furcsa, hogy mivel mi a fővárosban lakunk, persze, hogy visszük őket ide-oda amoda. Mentünk strandra, Velencei-tóra, állatkertbe, vasúttörténeti parkba. És nem volt rövidnadrágjuk, úszónadrágjuk, mi vettünk, és adott 5000 Ft-ot. Én kicsit furcsálltam.

Figyelj, én nem is tudom, hogy adnám elő a mondandómat. Az étkezésre szerintem fura kérni, bár nem tudom, mi lesz a kajcsi, főzöl-e, vagy veszitek, mert gondolom, ha főzöl, +1 tányér kaja már nem oszt, ha vesztek szendvicsnek valót, 2 zsömlével több sem gond szerintem.

A plusz kiadások végett valóban lehet, hogy érdemes lenne megemlíteni, hogy esetleg egy 5-öst adjon. De nincs gyerekem, ez csak olyan vélemény féle :)

2013. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%
Én biztos nem kérnék, de Te tudod a Ti családotokban hogyan mennek az ilyen dolgok. Ha Ti rászorultok erre a pénzre és rosszul álltok anyagilag akkor talán érthető, de ha nem igy van akkor szerintem elég fura....
2013. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!