Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy kérjem vissza testvéremtő...

Hogy kérjem vissza testvéremtől a pénzem?

Figyelt kérdés

Adtam neki kölcsön tavaly 10 000 Ft-ot amit úgy volt, hogy visszaad egy hét múlva. Több mint fél év eltelt, és nekem 15.-én lesz fizum, addig meg már csak 800 Ft-om maradt (váratlan kiadás volt a hónapban).


Eddig úgy voltam vele, hogy ráér, majd mikor rendeződött visszaadja, de felhívtam 5.-én hogy nem tudná-e mégis megadni, mert nem fog maradni pénzem. Azt mondta, hogy a héten kap fizetést (ugye ez előző hét volt) és majd telefonál, hogy mikor küldi. Azóta már jövőhét van, nem hívott, én nekem meg már nincs pofám kuncsorogni a saját pénzemet.


Előzménybe beletartozik, hogy pont a pénzügyek miatt kicsit hűvösebb lett a hangulat közöttünk (nem emiatt a pénzügy miatt, hanem teljesen másik ügy miatt)


Szerintetek felhívjam? Vagy várjak még? Ma még van kajám, a 800 Ft meg elég holnapra, de 2 napot pénz és kaja nélkül maradnék.


2013. jún. 11. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda emberek vannak, segitséget kapnak és utána nem akarják visszaadni,amikor tudják, hogy a másiknak is szüksége van rá.

Keresd meg személyesen, vagy hivd fel, hogy nem lesz mit enned,ha nem adja vissza.

2013. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt kéne tennem. Most olyan balfácánnak tűnhetek csak úgy szégyellem kérni már másodjára. :(
2013. jún. 11. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor úgy szoktuk ,hogy átengedményezzük a követelést egy jó ismerősnek,

-a haverod megy oda a tesódhoz,mert azt a 10-est te őneki igérted oda ,amivel lóg a tesó,

2013. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha odaadtad neki azzal, hogy ő megígérte, hogy visszaadja, akkor ha mindennap felhívnád, akkor se lehetne rá egy szava se! Az a te pénzed, a te pénztárcádból hiányzik most, ha elveszed a pénztárcáját és kiveszed belőle a tízest, szerintem az se lenne rossz tett. Úgy rühellem, amikor kölcsön adok én is valamit és könyörögnöm kell, hogy add már vissza légyszíves, ő meg jobbra-balra ígérget. Olyankor személyesen találkozom vele és addig nem mozdulok, amíg vissza nem kapom...a te esetedben pedig a megélhetésről van szó! Legyél tökösebb, szerintem pont emiatt engedheti meg magának, hogy ígérget, mert nem állsz a sarkadra.
2013. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor azt csinálom/tam a tesómmal, hogy akkor adjon meg valamennyit belőle, ha az egészet nem is tudja, csak hogy kihúzzam a hó végéig legalább. Hivd fel.
2013. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na dehát a testvéred, pont vele szégyelled intézni? Állj elé, és mondd meg, hogy két napig nem lesz pénzed, legalább adjon kétezret a tartozásból.
2013. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam. Felkerestem, nem jött össze :( Megoldottam végül a pénz kérdést, kértem a szüleimtől...
2013. jún. 14. 09:26
 8/9 anonim válasza:
jó ötlet volt?
2013. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, rendesek a szüleim :) vissza se kérik... csak jó lett volna.
2013. jún. 22. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!