Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hol tudnék találni fogadott...

Hol tudnék találni fogadott testvért magamnak?

Figyelt kérdés
Etyke gyerekként éltem 27évig és mindig vágytam egy testvérre, leginkább egy bátyra. Az a vágyam, h legyen egy édes férjem s gyermekem már teljesült. De a testvér utáni sóvárgásom nem apadt. :(

2013. jún. 18. 23:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
etykei gyerek voltál?? Én Budapesti voltam, és egyke gyerek. Nekem a legjobb barátom lett a fogadott bátyám. A gyerekeink bár tudják hogy nem vagyunk igazi testvérek mégis unokatesóknak tartják magukat, és a fiamnak ő a nagybácsikája.. Igazi bátyád már nem lehet, de jó barátod igen.
2013. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Ha már az oltogatásnál tartunk... Budapesti gyerek voltál nagybetűvel? És település sincs olyan, hogy Etyke, csak Etyek, szóval akkor azt kellett volna írnod, hogy etyeki. Ülj le, egyes.


Kedves kérdező. Szerintem ilyet nem lehet csak úgy találni. Ez vagy jön, vagy nem. Nekem vannak tesóim, de csak fiútesók, én pedig lány vagyok. Igazából sosem vágytam egy lánytesóra, de általános iskolás korom óta van egy barátnőm, akinél már nem azt érzem, hogy barátnő, hanem teljes mértékben testvéremnek tekintem. A családom is így van vele. Minden nyaralásra magunkkal vittük, itt volt a családi összejöveteleken, még a legtávolabbi rokonok is ismerik, és érdeklődnek, hogy hogy van, miújság vele. Már elmúltunk 20 évesek és lassan úgy néz ki, hogy az élet elsodor minket egymás mellől, de biztos vagyok benne, hogy ez számunkra nem lesz akadály, és továbbra is ilyen jó lesz a kapcsolatunk. Ha belegondolok, a saját testvéreim is több 100 km-re élnek, mégis tartjuk a kapcsolatot. Miért változna ez a fogadott tesómmal...? :) Szóval a reményt ne add fel, találhatsz még magadnak egy igaz barátot, akivel nagyon szorosra fűzheted a kapcsolatot.

2013. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is fogadnék egy szép, félvér, vagy fekete fiút magamnak testvérnek! Nem tudtok egyet?
2013. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A fogadott testvér tulajdonképpen egy nagyon közeli barát. Az pedig olyan dolog, amit nem lehet keresni, csak találni. Ne állj neki konkrétan testvért keresgélni magadnak, hanem csak barátkozz, ismerkedj, ahogyan eddig tetted általában az emberekkel és egyszercsak majd ott lesz köztük. Vagy talán már ott is van a barátaid közt, csak annyira leköt téged, hogy fogadott testvért találj, hogy észre sem veszed. Talán már több olyan barátod is van, akikkel testvéri szintű a szeretetetek.
2013. jún. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azért írok, mert talán segítségére lehetek a kérdezőnek, ha leírom a szót helyesen: egyke, mivel még a többiek nem írták le... És úgy gondolom, hasznos lehet neked mégis.

Az "egyke" szó szótöve az "egy", ami arra utal, hogy egyetlen gyermeke vagy a szüleidnek, nincs nekik másik.

2013. jún. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
az etyke azt jelenti, hogy testvér nélküli...
2013. jún. 19. 10:15
 7/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul írtam, köszönöm szépen a kijavítást! Szóval egyke vagyok.

A barátaim közt nem fogok bátyra találni, mert nincsenek barátaim. Köszönhető annak, h mióta élek egyik albérletből költöztünk a másikba, időm se lett volna kinyílni bárkinek is és így még jobban bezárkóztam ami mind a mai napig tart. 3hónapos a kislányom, úgyh eljárkálni se tudok semerre. Csak itthon gubbasztok a 4fal közt. Akkor tehát ez sajnos bukta. Nem mondom, h nem rogytam össze lelkileg, de ez van. Nem teljesülhet minden vágyunk. :,(

2013. jún. 19. 10:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jézus, ha 27 évesen összerogysz lelkileg attól, hogy nem tudtunk most itt neked fogadott bátyot prezentálni, akkor kicsit aggódom a gyerekedért...
2013. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel, az érzelmi támasz, amit keresek egy kishúg szerepében összpontosul egész kisgyerekkorom óta, szakadatlanul. Sokáig hirdettem is, de persze hiába, mert nem úgy van az. Meg én még mindig elég gyerekes vagyok, nagyon nagyon kevés korombeliben látom őt és jutok el arra az intimitás szintre amire szükségem lenne és az se tartós részükről. Én tudom, hogy egy veszteséget akartam pótolni vele és nem sikerült, de másokkal sem, ezért azóta is képzeletben velem van. Próbálom meglelni a belső béke útját, hogy őt is a személyiségem részeként kezeljem és ne egy külön álló valakiként akire vágyok, mert ha sikerül, mindaz a szeretet és elfogadás amit benne keresek hozzáférhetővé válhat bennem önmagam felé is. De nehéz olykor. Amikor tisztán érzed, hogy sosem voltál igazán boldog, csak ha épp gondolatban vele töltötted az idődet vagy egy-egy pillanatra megtalálni vélted őt másokban.

26/F

2013. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne normális, ha a férjed mellett egy másik férfival járnál össze beszélgetni, megosztani az élet nagy kérdéseit, és támaszkodni rá, mint "báty"-ra.


Ha nem adatott báty neked, akkor nem adatott, ezt el kell fogadni.


Nekem a párom mindent jelent. Bizonyos helyzetben olyan, mintha nem csupán a párom volna, hanem a legjobb barátom, máskor olyan, mintha a bátyám lenne, megint máskor, mintha az apám, ez mind a párom.

Ezzel ő is éppen így van velem kapcsolatban.


Egyszerűen nincs arra szükségünk, hogy legyen a másik mellett egy legjobb fiúbarátom, vagy neki lánybarátja, hiszen itt vagyunk egymásnak.


Természetesen vannak külön külön is még lány és fiú barátaink, tehát nem zárjuk ki a külvilágot, de nem emelkedik egyikük sem olyan közeli szintre, mint egy báty vagy egy húg.


Nem tenne jót a kapcsolatunknak.

2013. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!