Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tudnátok tanácsokat adni...

Tudnátok tanácsokat adni nekem, hogy mégis kihez lehet fordulni ilyen esetben, aki segít is? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sürgős segítségre lenne szükségem! A bátyám velem és az anyukámmal él, nincs más férfi itthon és teljesen eluralkodik rajtunk és kikészít! Drogozik, iszik, agresszív természetű és a saját házunkban nem tudunk normálisan élni az édesanyámmal!Nagyon kétségbe vagyunk esve,mert már egy csomó esélyt kapott tőlünk,de nem változik.9 éve ebben a borzalomban kell élnünk!!Szeretnénk ennek véget vetni,és elérni hogy elköltözzön,de nem tudjuk hogyan lehetne.Szerintetek??17/L
2013. jún. 27. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

több dolgot lehet csinálni, csak az a kérdés, hogy anyukád megtenné-e.

1. Ha van a birtokában drog, akkor kihívni a rendőrséget, hogy a bátyádnál drog van.

2. Ha anyukád a lakás egyedüli tulajdonosa, akkor kijelenti a fiát, zárat cserél, és többé nem engedi be.

3. Minden egyes alkalommal amikor tombol a bátyád (agresszív) kihívni a rendőrséget.

4. Rábeszélni, hogy menjen drog elvonóra.

2013. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rakjátok ki.

Ha ordít és agresszív hívjátok ki a rendőrséget. Ha tudod, hogy tart otthon "cuccot", névtelenül is bejelentheted. Megúszhatja elvonóval.

Anyukád mit akar?

Gondolom félti az egy szem pici fiát. Beszélj édesanyáddal, hogy tűrhetetlen ez a helyzet.

2013. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
2013. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók leírták nagyon jól, miket lehet tenni.Nagyon sajnállak Titeket, egy borzalom lehet ilyen emberrel élni. Főleg az anyukádnak, aki szembesül mindennap azzal, mivé lett a fia.

Keményen hangzik, hogy rá kell hívni a rendőrséget, vagy kényszerkijelentést is lehet vele szemben alkalmazni, de egyszerűen nincsen más lehetőségetek, ha nem ért a szóból. Később, ha egy elvonó sikerülne Neki, Ő is belátná, hogy csak az Ő érdekében volt minden.Viszont ha nem léptek, előbb utóbb rosszabb lesz a helyzet, minden mozdíthatót el fog lopni, (ha még nem tesz), fizikailag is bánthat Titeket. Láttam erre példát, ne akarjátok azt megvárni!

2013. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jelentsétek a drogot. Mindenképp elküldik elvonóra, akkor is, ha kap mellé egyéb büntetést is. Ezzel adjátok meg neki a legnagyobb esélyt, akármilyen bizarrul is hangzik... :(
2013. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem sok anya teszi ki szívesen a gyerekét.

Ha anyukád is ilyen, akkor beszéld rá, hogy menjetek el család segítőbe. Ők biztosan találnak olyan köztes megoldást, hogy javuljon a helyzet, de rendőrségre se kelljen menni...

2013. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!Meglepett egy kicsit az,hogy ennyire át tudjátok érezni a helyzetet,pedig még le sem írtam minden szörnyűséget.... :( Hétfőn megyünk Anyával a családsegítőbe,ha ott nem segítenek a rendőrségre és ha ott sem akkor tényleg muszáj lesz őt kijelenteni innen és zárakat cserélni.A cuccait meg kirakjuk max majd a kapu elé...Kegyetlenül hangzik,de kilenc éve keseríti és élhetetlenné teszi az életünket...
2013. jún. 27. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Oh, hálát adhatsz az égnek, hogy anyukád partner ebben. Barátnőm két nappal a 18. szülinapja előtt elmenekült. Egész addig védte az anyját, rengetegszer megverte az idegbeteg bátyja.

Hozzánk jött, éjjel, szemerkélő esőben, póló-rövidnadrág-strandpapucsban, zokogva.

Azóta eltelt pár év. A srác felgyújtotta a házat, anyuka pedig koldusboton van, és hirtelen érdekli az unoka.

De a barátnőm nem felejt, nem bocsájt. Meg is értem.

2013. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!