Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Normális válaszokat várok

Figyelt kérdés

Kezdeném az elején történet a mindenestől:


Jelenleg 21 éves vagyok és a tegnap esti családi fesztivált kezdeném az elejéről csak hogy megértsétek a probléma lényegét. Egy családi (2 szintes) házba lakunk amit még nagyapám csinált javarészt. Ez volt részben a 3 testvér (két lány és egy fiú ebből az egyik testvér anyukám a legkisebb hármójuk közül a legidősebb pedig a tavaly meghalt a fiú testvéré, a harmadik pedig a középső testvér anyukám nővére) itt nőtt fel a három "gyerek"az apukájuk sajnos elég korán elvesztették így a nagymamám nevelte őket egyedül.Történt 10-11 éves koromban hogy valamilyen ürügyből kifolyólag anyukám 2 testvére (szerintem de nem tudom a pontos okát mert kisgyerek voltam) részesedést akartak a gyermekkori otthonukból. Addig ment az ügy míg bíróságon (nem pontos összeg de ennyit biztos kaptak vagy csak többet) fejenként 1 milliót és ezen kívül a házra fizettek anyuék valami 2.2 milliót illetéket vagy valami ilyesmit a nagymamám pedig kapott valami élvezeti jogot amiről ő önszántából lemondott (de az alsó szint így is az övé). A két testvérnek ez se volt elég valamint ezek után is haszontalankodtak (főleg úgy hogy mindkét tett nagyanyám ellen fiatalabb korábban, a fiú testvér részeges alkoholista volt részegen feljárt az anyjához fenyegetőzni és pénzt kéregetni még a lány testvér egy anyjával történő veszekedés után hozzá vágott egy téglát az anyjához) nekik valószínűleg több pénzre fájt a foguk és ezért a családom és az ő családjaik között haragos helyzet lépett fel és jó pár évig nem is szóltunk egymáshoz.A családi béke alapja édesanyám hirtelen trombózisa miatt (kb 4-5 év múlva) jött létre.


Bár ekkor sem volt szent a béke de tűrhető volt a viszony anyukám nővéreék elkezdtek feljárni hozzánk beszélgetni anyukámat látogatták az elején, de később ez is vissza állt a régi kerékvágásba. Nagymamámról az egész környék azt gondolja amit eddig el sem akartam hinni, hogy egy parancsolgató zsarnok, köpönyegforgató,kétszínű,kapzsi,mogorva öregasszony. Gyerekkorom óta az összes barátaimat,haverjaimat megpróbálta elüldözni tőlem, mert neki senki nem felelt meg a családi háttér vagy egyéb okok miatt. A rokonaink is főleg miatta nem jönnek fel hozzánk,mert hogy ő neki senki se jó és mindenkire megjegyzéseket tesz.


Nagymamámnak még ezek után is kedvébe volt járva, mert a rokonokat és ismerősöket nem hívtuk ide inkább mi mentünk el hozzájuk a családi béke érdekében. Ha mindez nem lenne elég nagymamám már legalább 30 éve,de lehet,hogy több nem ismeri azt a fogalmat, hogy: vízszámla, villanyszámla, kábel tv díj, mert nem fizeti hanem anyukámék állják. Ezektől függetlenül nagymamának hordtuk bevásárolni,strandolni mindenhova az ég világon teljesen megvolt a kényelme.Ezután nagyanyám (mert régebben mikor anyukám és apukám a kapcsolatuk első éveiben jártak apám kicsit alkoholista volt, de már leszokott és ettől eltekintve régebben mikor kicsi voltam még párszor berúgott, de már több mint 5 éve egy sört sem iszik meg) elhordja és elhordta apámat minden alkoholistának pedig apám ha berúgott mindig a mellék munkában (erdőből való fafeldolgozás és eladás volt a mellék, főként pedig gyári munkás volt) szerzett pénzét itta el nem pedig a fizetését azt mindig a családnak adta, még ez sem volt jó, mindezek ellenére nagymamám az ő általa alkoholista disznónak nevezett apámtól és a vízilófejűnek nevezett anyukámtól kapott minden modern eszközöket (színes tv, kályha, kintre csinált wc ami közismerten pottyantós) amik mind az ő kényelmét szolgálták, de neki ez is kevés volt.


Miért volt kevés azt nem tudni, de a bal oldali szomszéd házba 3 évig azt terjesztette, hogy mindent ő kuporgatott össze magának, a kevés nyugdíjából és, hogy ő fizeti a korábban felsorolt számlájait is. Aztán mikor tavaly anyukám és a szomszédék barátkozni kezdtek (mert előtte inkább csak a jobb oldali szomszéddal tartottunk jó viszonyt) és anyukámmal elkezdtünk átjárni hozzájuk, és kiderültek a szép történetek ezzel egy időben nagyanyám elkezdte hanyagolni a társaságukat (én szerintem azért, mert nem bírta elviselni, hogy anyukám jó kapcsolatot épített ki a szomszéddal) és később elkezdte köpködni, sarki nőzni az addig imádott szomszédnét majd később a szomszédné férjét is (akiknél napokat ült, kávézott, evett, segítséget kért a fása megjavíttatásában, a rossz hűtő ajtaja megcsinálásában stb) akik segítettek rajta és akiken ő is segített majd pedig mintha ez megváltozott volna, és letagadta a szomszédéktól az ő felé irányuló segítséget és csak az ő anyagi kisegítését (ami mindig vissza lett adva) ismerte el a szomszédék felé. Ezek után a szomszédék megpróbáltak nem foglalkozni vele, nem is köszönni neki csak azért, hogy hátha nyugton marad, de ő folytatta tovább a beszólogatást.


A kérdés amiről szólna a történtet az most következik a vita része ami azzal kezdődött, hogy meguntuk a folytonos ismerősök, rokonok, barátok elzavarását a szomszédné sarki nőzését és a szomszéd szidását ha átjöttek. Anyukám szépen szót ejtett erről aminek az lett a vége (mert nagymamám felhozta a régi dolgokat illetve, hogy ő áll és ő fizet mindent ami koránt sem igaz), hogy nem szóltak egymáshoz. Én megpróbáltam kimaradni a vitából és ezek után is szóba álltam nagymamámmal, segítettem ugyan úgy neki amire megkért, de az utóbbi 3-4 nap kegyetlen viselkedésével elérte, hogy már ne akarjak hozzá szólni (szombaton elaludtam és bezárt a bolt mire felkeltem, de a boltos volt olyan rendes, hogy áthozza a szombati kenyeret erre pedig nagymamám kizavarta őt a portáról és eközben obszcén szavakkal illette őt és ezzel elérte, hogy megharagudjak rá).Aztán innen már érezni lehetett, hogy a családi konfliktus nem kerülhető el. Erről lentebb írok csak előtte bemutatom a két testvér helyzetét:



Aztán ahogy az elején írtam anyukám trombózisa után a látszólagos családi béke a nővéreékkel állt egy ideig normális viszonyban, de később mikor anyukám egy bizonyos pénz összeget elhagyott után depresszió alakult ki nála a pénz hiánya miatt, akkor még kevesebbet foglalkozott a nővére vele. Miután anyukám ismét helyre állt azóta se normalizálódott a viszony, mert egyik testvér se látogatta manapság meg egymást. Viszont ha mi lementünk anyukám nővéreékhez akkor legalább illedelemből meg emberiségből 1-1,5 órát mégis náluk töltöttünk. Ennek ellenére főleg az utóbbi hónapokban anyukám nővére ha tudtuk, hogy nálunk van (mert volt olyan is a szomszédok állítása szerint nem egyszer, hogy nagymamámnál órák hosszakat ült hozzánk fel sem nézett), hogy csak 5 perceket töltött nálunk ez idő alatt is a saját panaszait sorolta fel, majd pedig ugyan úgy lement az anyukájához több órára. A minap pedig ahogy megtudtuk a szomszédoktól anyukámnak a drágalátós nővére aki arra nem képes, hogy tisztességesen feljöjjön arra viszont igen, hogy amíg mi strandon voltunk addig a saját csirkénket vágták le titokban azt remélve, hogy nem derül ki. Aztán másnap következett a már korábban leírt boltos kizavarása a portáról aki semmit sem ártott neki csak nekünk tett szívességet azzal, hogy átjött. Elkezdtünk kételkedni a nagymamám éppelmélyűségében ezért felhívtuk anyám nővérét, hogy jöjjön fel és beszéljen nagymamámmal hátha ő rá hallgat. Erre az volt a reakció (ez szombaton volt, a veszekedés pedig tegnap szerdán), hogy napokig nem volt képes feljönni beszélni az anyjával (csak nagyanyám ment le hozzájuk,de valószínűleg akkor sem ez volt a beszédtéma hanem valószínűleg megint minket hordtak le mindennek), mert valószínűleg sejtette, hogy szóba kerül a csirke vágás is illetve az, hogy csak akkor tud feljönni ha ő neki kell valami.


Közben, hogy nagymamám a baloldali szomszéddal össze veszett hirtelen nagyon jó viszonyt alakított ki a jobboldalival. Valószínűleg azért, mert már nem nagyon állt vele szóba a környéken senki, és, hogy találjon beszélgető társat. Arról nem is beszélve, hogy előtte amíg a baloldalihoz járt a jobboldalit elhordta minden nagyképű, és korhely embernek nevezte őket. Ezáltal is látszik, hogy köpönyegforgató.


Konfliktus:


Tegnap este mikor haza jöttünk a bevásárlásból, anyukám látta, hogy a nővére a házunk előtti padon ül a nagyanyámmal és valószínűleg minket beszélnek ki. Erre anyukám megpróbálta békésen felhívni a nővérét a házunkba, hogy beszéljük meg a történteket mire az volt a válasz, hogy a nővére elkezdett sziszegni és önkényesen rázva magát közölte, hogy ő nem jön fel. Ezután még egy s más szóba került a vitában majd pedig anyukám ott hagyta őt hagy puffogjon magában. Ez követően eltelt kb 1 óra nyugalomban (ez idő alatt anyám nővére teljesen ellenünk beszélte nagymamámat) majd nagymamám felszaladt a lépcsőn (egyébként ha a boltig is elmegy járóbotot használ) és bejött az ajtón a házba majd elkezdte mondani a saját hazugságait amiket korábban írtam és anyukám karjába erősen belecsípott. Én rögtön közéjük ugrottam, de mivel anyukám is védte saját magát így már ő is belekapott nagymamám karjába (mivel nagymamám vérhígítót szed, mert ő neki is trombózisa volt így jobban elkezdett vérezni a karja mivel az öreg bőr könnyebben sérül és a vérhígító miatt nehezebben áll el a vérzés) így az pont nagyságba elkezdett vérezni, ezután az következett, hogy szegény barátnőmet (aki az életben egy rossz szót nem szólt rá mindig ölelgette puszilgatta, szerette) utasította arra, hogy távozzon a házból, mert én nem vagyok hozzá való. Ezt már én sem bírtam ki kiabálás nélkül és elmondtam neki, hogy én nem szólok bele az ő életébe ő se szóljon az enyémbe. Válaszul azt kaptam anyukámmal együtt, hogy takarodjunk az ő házából (nem övé a ház mivel a bírósági pereskedés után anyukámra lett íratva mivel ő fizetett ki mindenkit) és, hogy mindketten semmire kellők vagyunk. Mivel látta, hogy itt már senki nem fogja pártját, leszaladt anyukám nővéréhez és útközben azt híresztelte mindenkinek, hogy mi megvertük őt azért vérzik a karja.



Kb fél óra múlva jött anyukám nővérének a lánya (az én keresztanyám) és azzal fenyegetőzött, hogy hogy képzeljük, hogy mi megverjük nagyanyámat mikor ő állt itt minden számlát. Elkezdte fújni a saját igazát nem törődve a mi érveinkkel és mindenre csak azt hajtogatta, hogy nagymamám ilyen volt régebben is és, hogy anyukámék potom pénzért kapták meg a házat, mikor 10-11 évvel ezelőtt az az 1 millió forint legalább a kétszeresét hanem háromszorosát érte és ezt alátámasztja az akkori értékfelmérő ügynök aki megmondta ez a ház akkor érne annyit amennyit kifizettek érte ha egy város központjában lenne tehát még túl is lett fizetve a két testvér. Váltig állította még, hogy nagymamám soha nem szidta a szomszédnét és a férjét hanem ők kezdték ki őt és már az utcára sem mer kijönni. Mivel nem tudtuk őt meggyőzni az igazságról megkértem, hogy menjen át a szomszédba és kérdezze meg a szomszédékat is ha ennyire issza nagymamám minden szavát. Ő erre felpattant a biciklire és elkezdte sarki nőzni és szomszédné férjét az etnikuma miatt illetve még ettől is csúnyább és obszcén szavakkal illette őket és rájuk fogta, hogy minden miattuk kezdődött. Mikor arról volt szó,hogy jöjjön vissza a szomszéddal megbeszélni ahhoz már nem volt bátorsága.


De ezzel még nem volt vége a napnak, mert kb 5 perc elteltével feljött nagymamám az anyukám nővéreék szomszédjával kocsival és a vezető még nekem kezdett el pattogni mikor megkérdeztem, hogy ő mit avatkozik bele. Még gondolkozok azon, hogy becsületsértésért és csúnya obszcén beszéd használatáért feljelentem a rendőrségen. Ezután össze szedtek nagymamámnál pár holmit és valószínűleg mentek a kórházba látleletet csináltatni.


Ezután tértünk hajnali 2 órakor nyugovóra. Kíváncsian várom válaszaitokat.



2013. júl. 11. 13:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Már megint?
2013. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
87%
irigylem a problémáidat
2013. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ember nincs aki ezt el fogja olvasni
2013. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Azta milyen fenyegetés:D Nem véletlen törölték az előző kérdésedet sem...
2013. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb hajnali 3-kor térjetek nyugovóra, végül is nyári szünet van! :-)
2013. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem baj ebből látszik ez Magyar mentalizmus! Mindannyian büszkék lehetek magatokra 1-től 1-ig mert ahelyett hogy megpróbálnátok esetleg válaszolni semmivel nem törődtök. Kérdésem az ilyen emberektől,miért vagytok itt? menjetek és trollkodjatok máshol.
2013. júl. 11. 13:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ki fogja ezt mind végigolvasni?Eleve annyi infót adsz meg ami tök felesleges,az első bekezdésnél beleuntam az olvasásba.Amúgy meg magyar,nem Magyar.
2013. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hádde basszus kapjál már a fejedhez, kit érdekel ez a sok maszlag. Ez nem mentalizmus vazeg, szerinted ki fog értelmes választ írni, gondolkozzál már! Kiprovokálod, hogy ilyenek írjunk, annyira butaság.
2013. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
ha fizetsz 200.000et akkor végigolvasom.
2013. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
92%
a kérdező bulvár szakos újságíró
2013. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!