Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék, hogy ne mérgesed...

Mit tehetnék, hogy ne mérgesedjen el jobban a helyzet? Már szinte utálom az egész családom!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok,van egy bátyám aki 18 éves,meg egy nővérem ő 21. A helyzet az,hogy mindenki a családban (kivéve apunk) őt "bálványozza". A nővérem már nem lakik velünk,szóval nekem kell osztoznom a bátyámmal egy csomó dolgon. Egy ideig nem érdekelt,hogy ő van a középpontban ő kap több dolgot,őt szeretik jobban,de most már borzalmasan idegesít. És csak azért csinálják ezt,mert fiú! A nagyszüleim (mindegyik) fiút akart. Anya szülei fiút akartak,félig megkapták,mert lett fiúk,de ő meleg,ezért elutasították. A bátyám most,hogy 18 lett kapott egy lakást és egy kocsit. Amikor a nővérem lett 18 szinte semmit sem kapott,még szeretet sem igazán. Mostanában vettem észre,hogy ezért mennyire megutáltam a bátyámat. Ami még nagyon rosszul esett a bátyámtól,hogy részegen elmondta,hogy anyám elakart vetetni,mert végre meglett a fiú gyerek,de apám ezt nem engedte,ezért lettem én.(Ez lassan egy éve történt,azóta nem iszik piát a bátyám) Ezt persze végig poénosan mondta,de tudtam,hogy igaz ezért,rákérdeztem apámnál és kiderült,hogy tényleg így volt. Most úgy érzem mindenkit utálok,csak apát nem. Hogy lehetne valamin változtatni?

2013. júl. 30. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Azon nem változtathatsz, hogy tesód a kedvenc, ezt nyeld le, ne foglalkozz vele.


Az, meg hogy anyukád 'el akart vetetni' kb. annyit jelent, hogy felvetette az ötletet, nem biztos, hogy ténylegesen végig is csinálta volna. Ezzel kár nagyon sokat foglalkozni, végül is megszülettél, és ez a lényeg.

2013. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Átérzem a helyzetedet. :( Nálunk is így van, csak nálunk az öcsém a bálvány. Sajnos segíteni nem tudok, de kitartás. :) 16/F
2013. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul, hogy a szülők kivételeznek, ami borzasztó dolog. De fontos megjegyezni, hogy erről nem a bátyád tehet, tehát őt és a nővéredet nincs okod utálni. Anyukád valószínűleg megelégedett volna két gyerekkel, ezért nem akart harmadikat, nem hiszem, hogy ez ellened szólt volna, hiszen magzat korodban még nem is ismert. És nézd a másik oldalról: a bátyád kapott lakást, elkényeztették, de ahogy látom neki is megvoltak a maga gondjai az alkohollal, nem biztos, hogy az elkényeztetéssel jót tettek vele. A múlton változtatni nem tudsz, de a legfontosabb, hogy ne érezd magad kevesebbnek a szüleid elhibázott lépései miatt. Értékes embert vagy, ne alacsonyodj le az ő szintjükre azzal, hogy Te is szeretem vagy utálom kategóriába helyezel embereket.
2013. aug. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Figyelj ezzel nem tudsz mit tenni, legjobb megoldás ha keresel biztos pontokat az életben pl:

Egy kapcsolat mindíg támaszpontot jelent.,

Vagy éppen a barátnők, Azok akikkel mindent megbeszélhetsz nemkell szétkürtölni hogy nem szereted a családodat de attól függetlenül kell egy személy akivel ezt átbeszélheted!! ;) Hidd el megkönnyebbülés lesz!!

VVagy azt mondtad hogy apukád szeret téged! Na tessék akkor a családon belül ő támaszpont!!! Az életben muszály támaszkodni valakire mert egyedül nem tudunk talpra állni. Hogy megérts: Ha egy lánchidat felépítesz akkor kellenek vasoszlopok amelyek MEGTÁMASZTJÁK a hidat hogy ne essen bele a vízbe!

2013. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!