Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felnőtt ember létemre nem...

Felnőtt ember létemre nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén nem gondoltam volna,hogy ebben a kérdésben itt kérek tanácsot, de hátha valaki átlátja.

Szóval 30 éves nő vagyok, egy férjjel és egy másfél éves gyerekkel. Van egy bátyám, aki 35 éves, nős.

A gond azzal van,hogy a felesége egyre jobban kezd eltávolodni a családunktól és a bátyám is. Nem, nem gondolom,hogy a felesége miatt, de biztos az is nyom valamennyit a lattban.

A sztori oda nyúlik vissza,hogy eléggé tehetős szülőeink vannak. Világ életünkben támogattak mindenben, megadtak mindent. Sajnos a tesómnak volt zűrös évei, ügyei, elég sok pénzt rá kellett a szülőknek anno költeni,hogy kihúzzák a sz.rból.

Amikor a férjemmel összeházasodtunk kaptunk egy házat a szüleimtől. A mai napig segítenek, ha kell, bár nem igazán fogadjuk el. Inkább a gyereknek vesznek több mindent.

Tesóm felesége a bátyám múltjáról semmit sem tud, és gondolom haragszik, mert csak azt látja,hogy mi mennyi mindent kaptunk, a bátyám meg nem. Mondjuk kapott ő is lakást, 3 autót cserélt le 8 év alatt, apu mindbe segített stb. Viszont apu azt mondja,hogy az ő házának az árát ráköltötte fiatal korában, sőt a munkájában a mai napig segít neki, de házat építeni nekik nem fog!

A gond az, hogy érezhető a feszültség a családunk és a sógornőm között. De mégsem ülhetünk le vele beszélni,besározni a tesómat. De ez így meg nem jó, mert egyre kevesebbet van együtt a család. Anyu nemrég kórházban volt, a sógornőm egyszer sem hívta fel,hogy hogy van, tud-e segíteni, a bátyám is fél órára ugrott be hozzá stb. Persze, ha szívesség kell, vagy egy vasárnapi ebéd, akkor jól jönnek a szülők!

Ti mit tennétek?


2013. aug. 7. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a tesóddal, hogy miért van ez, csak ő változtathat rajta, ha elmondja, mennyit költöttek már rá a szülei.
2013. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj,hogy tesóm elég konok ember. Ráadásul nem hiszem, hogy ha eddig nem mondott el ilyen dolgokat a múltjából a feleségének, akkor most kezdené el. Őszintén megmondom én sem tudom mit reagálna az asszony!

2013. aug. 7. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj ezért !! Milyen házasság az ahol nem bízunk meg egymásban ,és nem tudunk egymásról semmit :

Nekem úgy tűnik ,hogy a sógórnőd hozzá ment a tesodhoz aki /gazdag /és evvel minden oké : A tesodnak kellett volna elmondani ,hogy nézd drágám ilyen ,és ilyen dolgokban voltam benne fiatalon . A szüleim kirángatak belőle pénzük révén . Ha ezt időben megtette volna tesod akkor most vagy egyedül lenne vagy nem kellene azon gondolkodni ,hogy miért van különbség 2 között ..

Elöbb utobb kiderül valahogy az igazság ,és akkor kitudja ,hogy mit rombol le ennyi év hazugság után. Nem neked hanem tesodnak kell erröl beszélni..

2013. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a haztol fuggetlen a sogornod eltavolodasa...
2013. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi van ha egyszerűen nem bir titeket?


Mi se járunk se anyósékhoz,se sógornőmékhez,ha én nem megyek,a férjemnek sincs kedve,van jobb dolgunk is.


Ezen mi olyan furcsa?

2013. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Abban biztos vagyok, hogy nem a pénze miatt ment hozzá!

Szerintem tesóm úgy volt vele,hogy szégyenli is,ami volt régen, és inkább nem reklámozza. A baj csak az,hogy még a mai napig is sok konfliktus van apuval közöttük. Családi cégnél dolgoznak mindketten, és hát hiába tudom,hogy édesapám sem a legjobb természet, de tesóm sajnos sokszor hagyja cserben a munkában!


Abból gondolom,hogy ez az oka a sógornőm eltávolodásának,hogy amikor összejöttek sokáig nagyon jóban voltunk. Eljártunk kávézni stb. Nem hinném,hogy valamivel megbántottam. De ha még így is lenne, akkor azt nem értem,hogy a szüleimmel miért változott meg a viszonya!

2013. aug. 7. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Először csak a tesóddal beszélj erről, ha akarja elmondja a múltját a feleségének, ha nem akarja akkor nem.

Én tesómmal is hasonló volt, ő is csinálta a sz@rt maga körül, mi is rengetegszer húztuk ki a csávából gyakorlatilag az első 4 hónapnyi fizetésem teljes egészében a tesómra ment el, gyakorlatilag én tartottam el amikor ő külön élt és engem meg a szüleim és a szüleimnek sem adtam haza semmi pénzt, mert a szüleim nem akartak a tesómon segíteni így egymást tartottuk el marha jó volt.

Persze azt a pénzt soha nem kaptam vissza, és érdekes mód mindig csak akkor keresett fel ha sz@rban van. És a gond az volt hogy ő ívott rendesen, állítólag már egy egyszerű másfél szobás panel lakás árát is elitta és annyit is költött rá a családunk, a szüleim, nagyszüleim a bátyám plusz én mind ráköltöttük a pénzünket nekem is 4 havi fizetésemet ihatta el vagy ment el arra hogy legyen hol élnie, pedig volt pénze mert neki másik apja van és örökölt tőle egy elég nagy összegű pénzt aminek a fele elment a hitelére a másik felét meg kitudja hol hagyta. És ő is ugyanúgy távolodott elé tőlünk már lassan 1 éve hogy nem látjuk őt, néha idetelefonál hogy életben van, ne aggódjunk és ennyi. Egyszerűen elszúrta az életét, pedig mindene meglehetett volna, lehetett volna egy nagyon jó rendes férje akit átvert és anyagilag kiforgatta teljesen, lehetett volna egy jó kis családi házuk amit apámék megvettek volna nekik meg sok minden, de mindig elment a pénz valami rejtélyes dologra, és ő is csak távolodott tőlünk. Ha pénz kellett neki akkor előkerült és nyalt pár hétig amint megvolt a pénze és kapott fizetést akkor 1-2 hónapra megint eltűnt.

Szóval beszélj a testvéreddel először aztán döntsd el hogy mi legyen.

Én hanyagolnám ha így elszúrja az életét.

Én is már rendesen dolgozom lassan 4 éve, építgetem a kis családi házikónkat amit 2 éve vettem nagy nagy erőfeszítés után de még kell rajta mit csinálni plusz építeni hozzá, felújítani meg minden, és pénz hiánya miatt csak apránként tudunk rajta dolgozgatni a barátnőmmel.

Én nem foglalkozok már a testvéremmel közel 350 ezer forintom ment el rá, ha csak a közeli értéket mondom és nem kerekítek hajszál pontosan, ebből a pénzből már tavaly megtudtam volna oldani a házunkba a teljes villanyszerelést de mivel ezt a pénzt csak idén tudtam összekaparni spórolások árán plusz hogy a barátnőmmel a szüleinknél lakunk és csak minimális összegeket költünk dolgokra így csak most nemrég tudtam elkezdeni a villanyszerelést, pedig a szakmám csak egy embert kérek meg hogy segítsen vésni meg vakolni mert úgy gyorsabb, de mégis 1 évvel tovább tart a házunk csinosítgatása, plusz még a szolgáltatóval is lassan beszélnem kell hogy vigyék vissza az órát a helyére mert most csak egy ideiglenes helyen van rajta ami csak arra használható hogy a gépeket tudjuk használni.

Én már nem foglalkozok a testvéremmel ő nem adta vissza a pénzem meg a szüleimét sem és semmilyen formában nem számíthatok soha rá, én nem beszélek vele, ha hív nem veszem fel, ha keres akkor elzavarom, ennyi.

Ha ennyire gáz a helyzet lehet hagyd te is inkább.

2013. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnálom,hogy ez lett a tesóddal. Azért az enyémmel nincs ekkora gond. Keres ő rendesen, bár inkább üzletel, mert a melóját annyira nem szereti. De jól élnek, sőt szerintem jobban, mint mi. Tehát mindennapos gondjai még csak véletlenül sincsenek!

2013. aug. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!