Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van-e joga egy felnőtt ember...

Van-e joga egy felnőtt ember életében egy ilyen kérdésbe beleszólni a szüleinek?

Figyelt kérdés

A felnőtt eldöntötte,hogy nem lesz családja,ám a szülei ezzel nem értenek egyet,mivelhogy nem ezért fizették ki mindenét és nevelték fel,hogy ilyen szégyent hozzon rájuk.


???


2013. márc. 2. 10:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Dolgozik,a munkájának él ez az ember.


A szülei ezzel tudnak valamit csinálni vagy nem igazán,ha ez nem tetszik nekik?

2013. márc. 2. 10:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak a felnőtt embernek, aki ezt a kérdést feltette, ideje lenne észrevenni, hogy nem a szülei forgatják a világot, és szépen a saját dolgaival foglalkozni a szüleinek való megfelelés gondolata helyett...
2013. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És nincs teljesen rendben lelkileg,ha jól tudom.Kezeli vagy kezelte orvos,de ennyire mélyen nem ismerem a történetét.
2013. márc. 2. 10:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit tudnának csinálni? Megerőszakoltatják, vagy mi?
2013. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, akit jár(t) pszichológushoz, jobban rendben van lelkileg, mint aki nem látja be, hogy szüksége van rá.
2013. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Nem is kell beleszólniuk. Most még "fiatal" vagy, ezért nem akarsz családot, de majd 10-20 év múlva beindulnak az ösztönök, önként és dalolva fogsz társ után nézni, mert rájössz, hogy egyedül élni sz@r. Bizony a felnőtt kornak is vannak fázisai, majd továbbfejlődsz te is.
2013. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csoda ha ilyen szülői "szeretet" mellett lelki problémái lettek. Mégis mit tudnának tenni a szülei? Pont semmit. Én a helyében minden alkalommal otthagynám őket ha ezt a témát felhozzák. A gyerek nem a szülő tulajdona.
2013. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szülők majd gondolkodhatnak pár év múlva, hogy eddig legalább gyerekük volt. Most meg már az ajtót sem nyitja rájuk.
2013. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Na, azért tuti nem ilyen fekete-fehér minden. Már nem azért, de melyik szülő nem szeretné, hogy a gyerekének szerető családja legyen? Az, hogy mondogatják, jhogy nősüljön meg, menjen férjhez, mikor lesz unoka, ez miért gond? Van unokatesóm, aki 50 éves, férfi és anyukával él. Mi lesz vele, ha nem lesz anyuka? Neki pl már senki sem mondogatja, hogy nősüljön meg.


Szóval nem kell a szülők fejét venni, gondolom, nem citálnak oda elé egy nőt/férfit, hogy most elveszed!!!

2013. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk sem lesz gyerekünk, a szüleim nem szólnak bele, de azért tudom, hogy az ő véleményük szerint gyerek nélkül nem teljes az élet. Férjem szülei, vagy édesanyja már nehezebb eset. Ő sosem fogja nekem megbocsátani, hogy nem szülök a fiának. Szerinte az én feladatom kész tények elé állítani a férjemet, mert ha megszületne a gyerek úgy is szeretné. Ebben biztos vagyok, mindketten szeretnénk a gyereket ha születne, de így is boldogok vagyunk. Nekünk így kerek az élet. Kettesben, a családdal, barátokkal. Egy gyerek csak felborítana mindent, nem akarunk ilyen felelősséget a nyakunkba venni. De anyósom képtelen megérteni, hogy mi így érzünk. Egyébként egyik fülemen be, a másikon ki. Mást nem tudok csinálni :)

36/N

2013. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!