Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, húgom nem igazán...

Mit tegyek, húgom nem igazán hajlandó segíteni a házimunkában?

Figyelt kérdés

Sajnos a házimunka nagy része rám hárul, mivel apám, ha nem dolgozik és itthon van a tv-zésen kívül más nem csinál, édesanyám pedig 3 müszakban dolgozik ami nagyon megviseli, de ettől eltekintve szokott mosni, mosogatni, házon belüli dolgokat csinálni.


Lényeg hogy általában én mosogatok el, tisztitom ki a kádat, csapot, ház körüli dolgokat én csinálom. Nem azért mert élvezem, hanem mert nem bírom elviselni a trehányságot ami körülvesz. Húgom, 13 éves, nem azt mondom nem hajlandó nekem segíteni, de akármikor megkérem bármire (pl mosogasson el, mert én szeretnék tanulni..igen, nyáron...), csak a száját húzza (ami nekem nagyon rosszul esik, mert ha engem megkér édesanyám valamire, panaszkodás nélkül megcsinálom) és azt mondja megfogja majd csinálni...ami 70%-ban nem következik be. Egész nap a gép előtt ül csak, kezd tipikus tini hülye p*csa lenni, és nagyon kezd zavarni.


20 éves vagyok, F


2013. aug. 8. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Húzd ki a net-et :D
2013. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Most ez lesz, dackorszakban van.
2013. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

pfu.. fiútól még nem hallottam ilyent, anyukád büszke lehet rád:)

hát nem is tudom mivel tudnád rávenni, talán:beszélgess el vele, mondd el neki hogy neked is 20évesen lenne más programod mégis te is csinálod hát segitsen ő is hátha elgondolkozik rajta

sok sikert! 17/l

2013. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


megpróbálom ezeket elmondani neki, csak az a baj, hogy sokszor anyához szalad, hogy már megint megkérem valamire, hogy csinálja meg, anyum meg azt mondja neki, hogy nem kell....máskor meg lebassza, hogy nem segít semmit.... ki érti ezt....

2013. aug. 8. 12:53
 5/14 A kérdező kommentje:
meg van úgy, hogy egy napig segít (nem kérem meg sok dologra, pl menjem el a boltba, vigye ki a szemetet, esetleg mosogasson el, rakja rendbe a szobáját), de van mikor meg durcáskodik, és facebook meg ask.fm-en kívül nem csinál semmit... ott vannak neki az állatai is, egy csomó macska meg kutya, azokkal se foglalkozik, hiába kérem sokszor, pedig neki kellettek.... :S
2013. aug. 8. 12:56
 6/14 anonim ***** válasza:

13 vagyok,lány, rühellem a házimunkát, de engem az győzőtt meg (saját magam jöttem erre rá) hogy ha anyukám 12 órát dolgozik, legyen már bennem annyi hogy megcsinálom amire megkér. Hass a lelkére, hogy nézze már meg anyukátokat, melózik azért hogy ő tudjon enni, meg éjjel-nappal netezni. Akkor az a mosogatás csak nem olyan nagy áldozat.

A kutyák-macskák...Hát,én is kegyetlenül elcsesztem mikor kutyát kértem, mert nem gondoltam át. (Hozzáteszem, a szüleim se de mind1, ez főleg az én hibám) Aztán rájöttem, hogy nem csak egy kutya, hanem egy kis élet, akiért FELELŐSSÉGGEL tartozom, mert ha voltam annyira hülye hogy bevállaltam, igenis széppé teszem az életét, amennyire csak tudom, most ezen dolgozom. (Macskákkal szintén így vagyok, bár azok nem igényelnek sok mindent, 1 alig van itthon, 2 néha itt néha ott, a negyedik meg döglik egész nap, vele szoktam játszani)


Bocsánat ha hosszú lett és esetleg tele van hülyeséggel/fölösleges dolgokkal, legjobb tudásom szerint válaszoltam.

2013. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként én se lettem erre nevelve, hogy segítsek a házimunkába meg minden egyébben amit tudok. Magamtól jöttem rá, hogy muszáj. Lehet húgommal épp ez a baj... am. kb. negyed órája kértem meg arra, vigye már ki a teregetni valót... :) eddig semmi, tehát kiviszem helyette :) pedig ez ennyire apróság...
2013. aug. 8. 14:22
 8/14 A kérdező kommentje:
annyira*
2013. aug. 8. 14:22
 9/14 anonim válasza:

a 3.vagyok

ha nem mesz semmire nala, akkor mondd meg anyukadnak, hogy probaljon meg o beszelni vele, hatha ra hallgat

2013. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az én húgom 14 éves, és nagyon lusta, semmit nem csinál. Én meg 18 évesen éjjel-nappal rohangálok a házban és rendet tartok, mert a szüleim dolgoznak. Én is inkább tanulnék, pihennék, legalább akkor, amikor egyébként a húgom cuccait pakolom el...

Nem ért a szép szóból, szóval nekem az a taktikám, hogy mindent megcsinálok, kivéve azt, amihez neki köze van. Értsd: elmosogatok, de nem mosom el azt a tányért, amiből ő evett. Nem mosom ki az ő ruháit. Ha a földön megtalálom valamijét, egy hatalmas kupacban ráteszem az asztalára, hogy ne tudjon semmit csinálni addig, amíg kicsit rendet nem rak.

2013. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!