Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mikor érdemes 2. gyereket...

Mikor érdemes 2. gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos kislányunk, pár hete a párommal elkezdtünk azon gondolkodni, hogy szeretnénk neki egy kistesót. Saját házunk és autónk van, az anyagi hátterünk normális, a párom munkahelye stabil, ilyen szempontból talán nem lenne gond. A lányomat viszont még kicsinek tartom, nagyon ügyes, és sokszor önálló, mire megérkezne a kistestvér talán méginkább az lenne, de félek, hogy nem bírnék egyszerre a két kismanóval. A szüleim nagyon közel laknak hozzánk, rájuk számíthatnék, de nyilván nem nekik szülnék gyereket, szeretnék mindkettőről magam gondoskodni. Viszont nem szeretnék túl sokáig várni vele, félek, hogy ha sok év különbség lesz köztük, nem fogják annyira megérteni egymást. Eredetileg csak egy gyereket szerettem volna, de van egyke barátnőm, és mindent megadna egy testvérért, mert magányos - ezt nem szeretném az én lányomnak. Ha túl sokáig várnék, talán ugyanolyan magányos lenne, csak lenne egy testvére, aki kisebb, és talán sok vita is lenne belőle. Látom mostanában az idősebb szülőket, akiknek van már 12-14-16 éves gyerekük, hogy még akkor is szülnek, ilyenkor általában már szeretik a kistestvért a gyerekek, de ott a szülőt tartom kissé felelőtlennek, hiszen azt a picit fel kell nevelni, 70-80 évesen egy 20 évesnek már nem fognak tudni olyan segítséget nyújtani, mint az első gyereknek...

A 15 éveseket úgy látom, általában idegesíti egy 5-7 éves kisgyerek, aki még sokat kérdez, és barbizna, míg a másik már önálló akar lenni, és bulizni menne...

Mi az ideálisnak mondható korkülönbség 2 testvér között? Olyan szempontból, hogy ők egymást meg tudják érteni, és könnyebben alakuljon ki egy szorosabb kapcsolat, hogy később számíthassanak egymásra.



2013. aug. 18. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

A kapcsolatuk megjósolhatatlan. Erre ne apellálj.

A magányosság meg bocsánat, de nettó hülyeség. Ha a gyereket kellően szociálisan nevelitek, akkor lesznek barátai és megtanul kapcsolatokat kialakítani.

Én is egyke vagyok, soha nem voltam magányos. Barátkoztam mindenkivel és a mai napig is sok hasznát veszem a kapcsolati tőkéimnek.

2013. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ne a már meglévő gyerekednek szülj egy játszópajtást, mert lehet, hogy majd ki nem állhatják egymást. Akkor szülj, ha te és a párod akartok még egy gyereket!
2013. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a testvérek kapcsolata nem attól függ hány év köztük a korkülönbség, hanem a szülőktől, akkor vállalj még egy babát ha késznek érzitek rá magatokat
2013. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
meddig nem akarsz még visszamenni dolgozni?
2013. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

anyukám is ezt gondolta, van köztünk 14 hónap a nővéremmel, és a mai napig nem értünk szót, hiába telt el 25 év...

egyikünknek se volt jó gyerekkora, plusz anyámat is kikészítettük az állandó veszekedéssel, verekedéssel...


a jó kapcsolatra semmi garancia!

2013. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha te ugy erzed keszen allsz meg egy terhessegre,hajra.Ne a masok negativ testveri kapcsolatait nezd.Mindenkinel mas.Ez függ a szülöktöl is,hogyan nevelik a gyerekeket,hogy ne legyenek egymasra irigyek,ne veszekedjenek,na de ez a gyerekektöl függ.Szerintem az idealis korkülönbseg 2-3 ev.
2013. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Azt szokták mondani, az ideális korkülönbség két évnél kevesebb vagy ötnél több. Ehhez képest az én gyerekeim között négy év van, és imádják egymást. Vannak összezörrenések, hol nincsenek, de alapvetően nagyon jó testvérek. Megjósolhatatlan, hogy fognak kijönni egymással.
2013. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pár embernek, akik értelmezték is a kérdést. Megkérném azokat, akik nem értik, keressenek más topicot.

Gondolom azok írtak nem ide illő választ, akik gyerekek nélkül okoskodnak, ezt igazából az anyukák érzik.

Az ideális időről volt szó, de ha már itt tartunk, nekem is van testvérem, és nekem nem kellett a szomszédba mennem, ha nem egyedül akartam játszani. Nem csak játszópajtást, de barátot, TESTVÉRT szeretnék neki "adni". Reméltem, hogy a kérdésből lerí, hogy jó testvéreket szeretnék belőlük nevelni, tehát a "lehet, hogy utálni fogják egymást"-ra csak annyit írnék, hogy NEM lehet. Biztos fognak veszekedni, vagy akár verekedni is, de 90%-ban rajtam és az apukáján/apukájukon múlik, hogy hogy fognak egymáshoz viszonyulni.

Megpróbálom akkor még egyszer feltenni a kérdést, és tényleg okoskodás mentes válaszokat kérnék: MIKOR (tehát az első gyerek születésétől számítva hány évvel) érdemes 2. gyereket vállalni? Lehetőleg TAPASZTALT emberek válaszát kérném.

2013. aug. 18. 15:26
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Nincs erre általános recept. Van ahol 2 év, van ahol 5, van ahol 10 év sül el jól. A meglevő és a leendő gyerek személyiségén múlik. Ezt pedig kristálygömb nélkül nehéz megjósolni.
2013. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk testvérek, én 20 éves vagyok, másik két tesóm 17 és 13. Semmi problémánk nem volt korkülönbség miatt. Persze mindig vannak összeröffenések a testvérek között, furcsa is ha nincsenek. Ha akartok még gyereket, akkor aggódjatok a korkülönbség miatt, egyáltalán nem számít, én még csak filmben láttam olyat, hogy egy gyerek nem örült a kistesójának.
2013. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!