Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a "világ", amibe...

Melyik az a "világ", amibe érdemes gyereket szülni? Több helyen olvasom, hogy ebbe a világba nem stb stb, de akkor szerintük melyik az igazi?

Figyelt kérdés
Netán az őskori viszonyok? Vagy a középkor? Vagy amikor dúltak a járványok? Vagy a világháború? Ok mindig lesz, hogy azt mondjuk, hogy most ne, vagy ebbe a világba semmiképp. Aki ezt mondja, annak melyik az a világ (vagy ország), ami megfelelő?
2009. márc. 31. 09:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Innen északabbra és nyugatabbra elég sok ilyen ország van: Svéd-, Finn-, Norvégia, Dánia, Hollandia, Belgium, Svájc...


Szóval bármilyen olyan környezet, ahol van rá remény, hogy a gyerek is értelmes emberek között nőjön fel.


Ha ehhez még a környezet biztonsága is szavatolható lenne, az volna az igazi, de ez meg már nyilván nem csak egyes országoktól függ.

2009. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy az előttem szóló is mondta + Közel-keleti olajbirodalmak,Ausztrália,USA...

Mindenesetre Magyarországon szerintem nagy luxus (vagy éppen felelőtlenség!)gyereket vállalni,csak az "arisztokrácia" kiváltsága,hogy nélkülözésmentesen tudja felnevelni.Szomorú,de tény.

2009. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem élek külföldön, de több barátnőm igen.Ott sokkal magasabb és széleskörűbb támogatást kapnak a kismamák, igaz sokkal rövidebb ideig.És külföldön a babacuccok is olcsóbbak a fizetésekhez képest.
2009. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Ugygondolom legbékésebb világ az 80-s évekbe volt bárhol a világon. Vagy itt az Osztrák-Magyar Monarchia idejében.



Miért kell fikázni Magyarországot ugy gondoljátok északon kolbászbol van a kerités?

2009. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Aki azt mondja, luxus gyereket vállalni, az magyarázza meg, hogy mégis miért van az akkor, hogy mind Magyarországon, mind világviszonylatban a legszegényebb réteg szüli a legtöbb gyereket is?


El kell fogadni, hogy nem fog a gyereknek kell feltétlenül rózsaszín plüssvilágban és gyémántkastélyban felnőni, de nem is baj ez. Sosem volt jobb; mindig mások voltak a bajok.

Aki a gyerekvállalástól emiatt irtózik, az kérdezze meg magától, hogy valóban olyan borzalmas volt-e felnőni, és most élni.

Ha tényleg olyan borzasztó volna szerintük ebbe a világba beleszületni, hogy a saját gyermeküket megóvnák ettől, akkor igazából az volna a logikus, ha mind önygyilkos lenne. Ez nem felhívás volt, csupán egy logikai következtetés.

2009. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Ezek csak olcsó indokok, 1 gyereket fel lehet nevelni, csak nem a média világára kell nevelni.
2009. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Északon nincs kolbászból a kerítés. Én ide , Finnországba szültem gyereket. Tudom, hogy ha holnap elvesztem a munkahelyem, akkor utána nyúlnak, nem engedik hogy eltűnjek a süllyesztőben, mert a skandináv államokban az ember érték. Magyarországon pedig, ha bajban van akkor teher, ha sok bőrt le lehet róla nyúzni, akkor peeeerszee szeresssük az embereker mer' az érték. Röhej.
2009. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudni miért van az,hogy mind Magyarországon,mind világviszonylatban a legszegényebb réteg szüli a legtöbb gyereket...de tényleg igaz,ugyanakkor nagyon szomorú.

Én eléggé csóró vagyok,tehát nem vállalok gyereket,mert nem akarom őt is ebben a (mondhatni kilátástalan) helyzetbe kényszeríteni.

Szerintem ezt hívják felelősségteljes gondolkodásmódnak,de ha ez helytelen,akkor már nem tudom,mi a helyes...

2009. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

9:38 Akkor én most arisztokrata vagyok,mert van két gyerekem? S mert szeretnék még egyet?


Szerintem ez egy közhely,hogy ebbe a világba. Nem ettől függ a gyerek vállalási kedv.

Sok összetevős kérdés.

2009. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem észkon és nyugaton is rengeteg a buta ember, ez manapság világjelenség, hála a médiának. Régebben Magyarországon egyáltalán nem volt rossz világ, a két világháború között jobb volt a helyzetünk, mint Ausztriáé, a középkorban meg az európai átlag feletti színvonalon éltünk. Azért is jöttek hozzánk annyian (pl. svábok, szászok, stb.
2009. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!