Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már régen felnőttkorú vagyok...

Már régen felnőttkorú vagyok és a szüleim még mindig teljesen uralkodni akarnak az életem felett. Az elmenekülésen gondolkodom, mit tegyek? 21/F

Figyelt kérdés

A szüleim mindig is igen erősen meg akarták szabni, hogy mikor mihez kezdjek, kisebb koromban ez annyira nem volt feltűnő, de ahogy nagyobb lettem egyre jobban észlelhető volt.


Amikor 3-4 éve mondtam a szüleimnek, hogy majd nem akarok náluk lakni, akkor teljesen el voltak hűlve, szinte fel voltak háborodva az ötlettől. Teljesen értetlenül néztem, hogy miért.



2 éve tettem le az érettségit, meg szereztem jogsit, felsőfokú angol nyelvvizsgát és eljártam német nyelvtanfolyamra is.


A szüleim kitalálták, hogy na akkor egyetem, de nekem semmi kedvem nem volt egyetemre járni, de eröltették és már olyanokat is mondtak, hogy legalább próbáljam meg. Gondoltam ha már azt mondják, hogy legalább próbáljam meg, akkor megpróbálom. 1-2 hónapig rendesen csináltam, de ennyi idő elég volt hozzá, hogy felismerjem, hogy nem nekem való dolog az egyetem. Ezért abbahagytam és azt hazudtam a szüleimnek, hogy kulcsfontosságú tantárgyakból megbuktam, és nem folytathatom a tanulást.


Gondoltam így látni fogják, hogy legalább megpróbáltam és leszállnak a témáról. Hát, fél éven keresztül ment az óbégatás, hogy milyen csalódottak, meg hogy nekem milyen jó lecke volt az élettől, hogy megbuktam, mert ebből is látszik, hogy keményen kell tanulni.


Ahogy teltek a hónapok, anyám egyre zsémbesebb és morcosabb lett, apám pedig (aki most külföldön dolgozik) egyre aggresszívebb és idegbetegebb viselkedésű és már régóta azt szajkózza, hogy történjék velem bármi, ő rögtön öngyilkos lesz.


Kitalálták, hogy na akkor megint iratkozzak be egyetemre. Próbáltam utalni rá, hogy nem ez az egyetlen dolog amit csinálhatok, meg hogy már ilyen végzettséggel is tudnék munkát vállalni, különösen külföldön, de az ellentmondás legelső jelére teljesen aggresszívek lettek és az egész rokonság elkezdte skandálni, hogy iratkozzak be, különösen a nagynénémék, akik még a szüleimnél is hülyébbek.


Végülis már kényszerből megint beiratkoztam, de most kb. ugyanott járok ezért, mint tavaly ilyenkor, csak a szüleim személyisége tök erőszakos lett. Képesek teljesen normálisan beszélni meg viselkedni velem, de a legváratlanabb időpontokban hárpiákká változnak.


Az vetette el a sulykot, amikor tegnap este anyámmal beszélgettem valamiről és teljesen normális hangvétellel folyt a beszélgetés, de eszébe jutott valamiről az iskola, erre hirtelen komor arcott vágott és felkiáltott, hogy hogyha megint megbukok akkor jön az egész család és megölnek engem!



Ez az egész dolog nevetséges, én egy demokráciában élő, felnőttkorú, teljes jogú állampolgár vagyok, nempedig valami középkori rabszolga. Nem tűrhetem tovább, hogy terrorizálással (megöléssel fenyegetés), zsarolással (történjék velem valami és apa öngyilkos lesz) és csábítással (amikor nem történik semmi ilyen zűr, akkor normálisan viselkednek) tovább az uralmuk alatt tartsanak.

Elegem van belőle, hogy egy "Családi Vasfüggöny" mögött élek, ami mögött hiába élek demokratikus országban, úgy megszabják, irányítják az életemet, mintha valami Észak-Koreai lennék.


Azt tervezem, hogy interneten keresek Ausztriában állást, ha megvan akkor nézek albérletet és szó nélkül elmegyek otthonról. Van 1 milka félretett pénzem, az gondolom elég rá, hogy új életet kezdjek Ausztriában.


Ti mit tennétek a helyemben, teljesen kész vagyok. Viszonylag normális gyerekkorom volt a szüleimmel, de most ilyen félelmetes diktátorokká váltak akik zsarolással tartanak az uralmuk alatt.


2011. okt. 17. 12:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Menj
2011. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az írományodból egy dolog nem világos: dolgozol? Mert ha igen, akkor el tudsz költözni, kicsit durcizni fognak, aztán megbékélnek. Nem kötelező ehhez Ausztiába menni.

Ha azonban nem, akkor hiába vagy jogilag nagykorú, ők tartanak el, mint egy gyereket, így valahol érthető, hogy úgy is kezelnek. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy helyes a viselkedésük, hanem azt, hogy a változtatás a te kezedben van, de tenni is kell érte.

2011. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Felnőtt vagy, demokráciában élő szabad ember. Bármikor szabadon elköltözhetsz, és szabadon eltarthatod magad.
2011. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan azt amit te tervezel fogni a cuccot lelépni külföldre élni, vagy az ország másik felére. Hidd elé jó lesz ez így neked is ha a barátnődet viszed haza akkor még rosszabb lehet, szóval menekülj amint lehet.
2011. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"dolgozol?"


Általános iskolás gyerekeknek óradíjért angol-korrepetálást tartok.

2011. okt. 17. 12:48
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megmondanám kerek-perec: kedves Anyuka, Apuka, felnőtt ember vagyok, már el tudom dönteni, hogy mi jó nekem, mit szeretnék kezdeni. Nem érdekel az egyetem, dolgozni szeretnék, külföldre menni, tapasztalatokat szerezni. Lehet, hogy 2 év múlva meggondolom magam, s akkor elmegyek egyetemre. Ennyi.

Nekem anyám ugyan ilyen volt. Én megmondtam neki. nehezen, de beletörődött.

2011. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mennék. Ausztriában meg ráadásul úgy hallottam, többszörösét meg lehet keresni annak, amit itt keresnél. A szüleid meg egyszer majdcsak megbékélnek, mert rá fognak jönni, ha nem, akkor teljesen el fognak veszíteni Téged. Viszont azzal számolnod kell, hogy ha valami nem úgy jön össze, ahogy tervezed, nehogy visszamenj hozzájuk, mert az Neked maga lesz a pokol.
2011. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%
Vagy elköltözöl és letartod saját magadat és akkor azt csinálsz, amit akarsz, vagy otthon maradsz, de akkor az eltartásért cserébe beleszólhatnak abba, hogy mit hogy csinálsz.
2011. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem értem egy szülő miért nem tudja elfogadni, h a gyereke felnőtt és életképes, sőt, nem a nyakán akar élősködni, hanem kezdeni akar magával valamit és az életével.

Biztos nem fog tetszeni nekik, ha próbálsz a saját lábadra állni, de ez így nem normális. Szerintem igenis csináld azt, amit szeretnél, dolgozz, éld az életed! Amiért felnősz, azért még nem kell fenyegetőzni és koráltok közé szorítani... LÉPJ.

2011. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Menj el,de minél gyorsan!Fogd a pénzt és fuss,szó szerint!


Ne pazarold az időd a szüleidre,mert nem normálisak....

2011. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!