Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam meg a bátyámnak...

Hogyan mondjam meg a bátyámnak, hogy ha nem fogadja meg a tanácsomat, akkor ne panaszkodjon nekem?

Figyelt kérdés

Történet a következő:


3 éve együtt van egy buta,tudatlan,és ráadásként lusta nővel,aki megismerkedésük óta nem dolgozik,magát(nem bántom,szapulom,ez az igazság) "háztartásbeli nőnek" titulálja....(nincs gyerek)

Ez min szép,és jó,de a bátyám nekem panaszkodik,hogy sokszor főzni,takarítani sem hajlandó,elég jól keres bátyám,és azt mondja neki a nő,bőven megtehetnék hogy étteremben esznek,vagy takarító nőt fogadnának(így se csinál szinte semmit egész nap) nem érti bátyám miért zsugoriskodik...

Bátyám nem az a pénz szórós,nagyzolós típus,több éves(de jó minőségű,nem szakadt)ruhákban jár,a nőnek meg megvesz mindent....

Velem is el szokott beszélgetni bátyám élettársa,egyszer azt mondta nekem,a saját bátyámról,hogy örül neki,hogy mellette nem kel dolgoznia,mert ő például nem tudná azt meg csinálni,mint én (hétvégén is dolgozom) én köpni nyelni nem tudtam...


Egyik nap átjött hozzám,és nekem öntötte ki a lelkét.

Azt mondta,hogy a nő mániája mostanában,hogy vegye el,házasodjanak meg!

Erre mondtam neki,hogy iszonyat nagy hülye lenne,ha megtenni,hisz akkor szabadulni sem tudna tőle.....de aztán gondolkodtam,és mondtam neki,hogy ajánlja fel a házassági szerződés lehetőségét,hogy mit szól.....ezt meg is fogadta,és azt mondja,a nő kiborult,hogy hogy képes ilyet mondani neki,mire fel akarna házassági szerződést.

Felhívott telefonon bátyám,és mondtam neki,ha ezek után sem veszi a jelet,akkor szerintem megérdemli hogy lehúzza a csaj...

Azt mondja nekem,nem tehet róla,de szereti...jó,akkor legyen vele boldog,nekem nincs erre időm,és letettem a telefont..

Másnap megint hívott,hogy a csaj választás elé állította,hogy 2 hónapon belül elveszi,vagy vége.....

Nekem ez az egész már idegesítő,mondtam neki,szépen hogy nem kérek ebből,mégis mindig engem hív ha van valami.....


2013. aug. 31. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
A testvérednek már boritékolva van a bukása és a kisemmizése.
2013. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom....

Meg is mondtam neki,is azt is,hogy megérdemli,ha nem lát a szemétől,és ha elveszi a nőt,engem felejtsen el,és ne idegesítsen ezekkel,mert van nekem is elég gondom....

Mégis napról napra panaszkodik.

Most mit vár tőlem?

Menjek oda,és zavarjam el a nőt??

2013. aug. 31. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
És milye van a batyádnak mit irnanak a szerződsbe?a csaj tipikus örökre el akarja tartatni magat de sztem nem semmizne ki örökre vele maradna hogy tartsa el
2013. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Nem szabad beleavatkozni. Mindenkinek kijár a bukás lehetősége. De ha szereti, akkor miért választanád el őket?

A bátyád valamiért kitart mellette.

A házassági szerződést én egy bekódolt válásnak ítélem.

2013. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy nehéz ügy, mivel a bátyád szeme előtt még ott vannak a rózsaszínű felhőcskék, szerelmes. Hiába is mondasz neki bármit, úgysem fogja megfogadni. Én a helyedben talán csak annyit mondanék neki, hogy "jobban örülnék, ha olyan nőt vennél el, aki miatt nem azért telefonálsz, hogy panaszkodj, hanem azért hívsz, hogy elmeséld, mennyire boldog vagy." Talán még azt is elmondanám, hogy "Ha nem akarod, hogy megutáljam a jövendőbelidet, akkor légyszi nekem többet ne panaszkodj!"
2013. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocs hogy nem reagáltam,megint felhívott :)

(Milyen meglepő)


Szakítani akar....

most nem szóltam semmit,mondtam neki,hogy "tényleg?"

Erre ő:

"Nem is szólsz semmit?"


Erre mondtam neki,hogy nem fogok bele avatkozni,de annyit mondok,hogy most hozza meg élete legjobb döntését....

Azt mondta később átjön,most várom h mit szeretne,csak a testvérem,meghallgatom...

2013. aug. 31. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Többen azt írják (te is) hogy a bátyád szerelmes belé. Szerintem ennek köze nincs a szerelemhez, ez csak egy kölcsönösen hasznos együttélés. A csaj megkapja a könnyű életet egy pénzes pasi oldalán (amit most végérvényesen be akar biztosítani a házasság kierőszakolásával), a bátyád meg örül már annak is hogy egyáltalán van valakije (és közben sikerült elhitetnie magával hogy ő szerelmes) mégpedig azért mert legbelül kevésnek érzi magát, bárkihez. És mindezt anyagiakkal próbálja pótolni ("Bátyám nem az a pénz szórós,nagyzolós típus,több éves(de jó minőségű,nem szakadt)ruhákban jár,a nőnek meg megvesz mindent...."). Nem mernék fogadni rá hogy bátyád végre férfi lesz egyszer az életben és szakítani fog vele de ha valaha meg fogja hozni ezt a jó döntést ezen mindeképp változtatnia kell majd ha többet nem akar ugyanilyen pénzéhes libákat kifogni. Gondolkodjon el azon hogy neki milyen értékei vannak mint embernek, mint férfinak (és nem mint két lábon járó pénztárcának) mert ha belül bizonytalan azt egy nő megérzi és akarva vagy akaratlanul de idővel elkezdi kihasználni azt.

Egyet tehetsz: valahányszor elkezd panaszkodni neked kérdezd meg hogy mit szeretne tőled: megoldást? Azt már hallotta. Csak valakit aki meghallgatja és sajnálja? Az ő helyzetében nincs semmi sajnálnivaló, már rég léphetett volna és nem lenne miről panaszkodnia, így aztán őt magát se lehet sajnálni a jelenlegi helyzetéért.

Mondd meg neki hogy majd akkor beszéltek erről az egészről ha már szakított a csajjal. Ha még mindig nem szakít (vagy a csaj szakít vele mert nem vették el őt feleségül, bátyád meg megint magát siratja hogy otthagyta ez a "nagyszerű" nő) és szóba hozza neked a témát akkor szó nélkül le fogod tenni a kagylót (élő beszélgetésnél meg más témát hozol fel). Csak aztán tégy is úgy!

2013. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
U, na mi lett? Ha meg olvasod. :)
2014. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!