Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a nővéremmel?

Mit csináljak a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Én most megyek majd egyetemre, ő tavaly fejezte be. Volt egy barátja illetve jegyesek voltak de a fickó egy éve meghalt. Én nem bírtam a srácot de a nővérem miatt tűrtem. Nálunk lakott pár hónapot a halála előtt. Azóta a nővérem mindenivel lefekszik, állandóan hazudik, próbál ártani másoknak, még engem is mindig bemocskol anyuék előtt. A családban már mindenkinek megromlott a viszonya mindenkivel, állandóan áll a bár vitatkozunk mindenről. És az egész a nővérem miatt van.

Aztán ma nem volt itthon én a fürdőben voltam és a kukában találtam egy terhességi tesztet ami azt mutatta, hogy terhes. Csak ketten vagyunk abban a fürdőben, szóval biztosan nem anyué. Ki tudja melyik egy éjszakás pasijától van a gyerek.

Mit tehetnék, hogy neki megjöjjön az esze és ne legyen ez a sok vita?


2013. szept. 7. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
bocsi, de szerintem semmi közöd hozzá. az ő élete, úgy cseszi el, ahogy akarja. az már egy másik dolog, hogy a tiédbe is belerondít.
2013. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De 24 éves és 5 éves módjára viselkedik. Állandóan piszkál, hazudik a barátaimnak, hátha elmaradnak tőlem én meg nem győzöm magam állandóan védeni a vádjaitól.

Állandóan vitát indít, a szüleim előtt is bepiszkít..

Mikor meg próbálok leülni vele beszélni, akkor mindig úgy fejezi be, hogy "Törődj a saját dolgoddal. Vagy ha olyanod nincs majd én csinálok neked" és gúnyod mosollyal hagy ott..

2013. szept. 7. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátja halála előtt nem viselkedett így, nem?


Te lehet nem bírtad a vőlegényét, és csak megtűrted őt, meg a fickójának nevezed, de ő valószínűleg nagyon szerelmes volt belé, és az élete értelme lehetett a kapcsolat, ha ezek után így megzuhant, és teljesen úgy viselkedik, mint akinek az égvilágon senki se számít.


Igazából fel kéne neki ajánlanod a segítséged, és keresni egy pszichiátert. Elhiszem, hogy sok fájdalmat okoz neked, de ez lehetséges, hogy mind megoldódna, ha neki segítenél először, és rendbejönne lelkileg.


Persze, ha nem őszintén ajánlod fel a segítséged, nem fogja elfogadni. És mondom, teljesen egyedül nem is biztos hogy tudsz rajta segíteni. Egy jó orvost kéne találnod, pszichiátert, aki gyakorlott az ilyen dolgok megoldásában, és nem csak gyógyszeresen kezel, hanem pszichoterápiát is folytat, már csak azért is, mert előbbi nehézségekbe ütközne a terhesség alatt, ha vállalja a dolgot.


Elég nagy trauma lenne neki, ha ezek után még abortuszra is kéne mennie, hogy a vőlegénye halálától úgy megborult (érthető módon), hogy nem számít neki semmi.


Szóval próbálj (vele együtt) segítséget keresni neki, valakit, akivel megbeszélheti a problémákat, és nem a családhoz tartozik, és lehetőleg pszichiáter, nem kuruzsló. Addig is beszélgess vele, és legyél nyitott a problémáira, bármilyen nehezedre esik is, hiszen mégiscsak a nővéred, akit nagy trauma ért, és egyre több trauma ér.

2013. szept. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!