Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem beszél velem a sogornom a...

Nem beszél velem a sogornom a kutyaja miatt, a testvérem nekem ad igazat, mégsem beszél velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éve a sógornom vett egy hosszúszoru nagyobb szobakutyát. Gyakran járnak látogatóba hozzánk, persze azt figylembe sem veszi, hogy nálunk soha nem volt a lakásban állat. Sok kárt okozott már a kutyus, mégsem szólltam egy szót sem neki. Azt már nem is említem, hogy nem gyozok utána takarítani, mivel a gazdája a kisujjíát sem mozdítja. Egy dologra kértem csak meg legalább 20x, hogy a kutya ne ulljon a kanapén, székeken. Aztán legutoljára amikor fél óra alatt 4x kértem meg rá, hogy a kutyát zavarja le a kanapérol, kiborultam és ordítottam vele, már nem szépen kértem. A tesóm igazat ad nekem, megis haragszik,mert a párja már nem akar hozzánk jarni. Nekem kéne bocsanátot kérnem???

2013. szept. 9. 15:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Pl.: "Bocs, hogy kiborultam, nem kellett volna kiabálnom, de mi nem szeretjük bent az állatokat, pláne a kanapén. Örülnék, ha nem lenne harag és továbbra is jönnétek hozzánk, szívesen látunk. De légyszíves a kutyát ne hozzátok!"
2013. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehet egy kutyát megnevelni? Add nekik a porszívót, és akkor le lehet takarítani!
2013. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Nagyonis szeretem a kuytákat, nekem is van 3, de kint az udvaron, a házban pedig szeretem a rendet. Meg akkor megmondtam neki, hogy szivesen látom ot es a kutyát is, elfogadom, hogy van neki, csak annyit kérek, hogy fekudjon a foldon. De ennek ellenére is o van megsértodve.
2013. szept. 9. 15:38
 14/30 sippara ***** válasza:
95%
Szépen el lehet mondani, hogy ilyen és ilyen szabályokat betartva mehet a kutya, másképp nem. Ha ez neki nem tetszik, akkor vagy nem hozza a kutyát, vagy nem jön ő sem (mondom ezt úgy, hogy egy családtagomhoz, barátomhoz sem megyek kutya nélkül - DE kérés nélkül is betartok alapvető illemszabályokat, így például nem jöhet fel se kanapéra, se székre, se ágyra, se sehová. A lábam mellett fekhet, körbeszaglászhat, de ennyi.)
2013. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy ez tahóság. Nekem van egy hosszú szőrű macskám meg egy whippetem, mindkettő benti, de hogy én elmenjek velük vendégségbe... Ha pedig elmennék, és szétrágna a kutyám mindent, meg összekaksizná a fél lakást, mélységesen elszégyellném magam, és megérteném, ha páros lábbal rúgnak ki... Viszont, ha a sógornő nem akar békülni és tesódnak ez fontos, akkor le kell nyelni a békát, elnézést kell kérni a viselkedésedért, de ragaszkodj hozzá, hogy bár nagyon szereted a kutyust, nem mehet át hozzád. Még akkor se engedd be, ha az ajtóban állnak! Akkor se, ha emiatt megint összevesztek! Legyél határozott!
2013. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%

A sógornőd enyhén szólva is lökött.

Ha valaki az, akkor rám lehet mondani, h állatb..i vagyok.

együtt alszok a macskámmal, a kutya bejöhet, stb..

De soha soha nem viszem máshoz, illetve arra is ügyelek, hogy aki hozzám eljön, ő se érezze magát emiatt kellemetlenül (cicusomnak szokás ölbe telepedni, és a kutyám is elég barátkozós, alig lehet leállítani).

Ilyenkor azért szoktam nevelni a "gyerekeimet" :)


Nem nagyon tudok amúgy jó tanácsot adni. Láthatóan te szeretnéd, ha minden rendben lenne köztetek, de azt meg nem mondom, hogy te kezdeményezz és te kérj bocsánatot valamiért, amiért egyáltalán nem te vagy a hibás.

Én az időre bíznám, hogy sógornőm rájöjjön, mennyire bután viselkedett.

2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időre mennek hozzád? Nem tudnák otthon hagyni a kutyát?

Ha a te kutyáid az udvaron vannak, akkor az ő kutyája nem lehetne kint?

2013. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanácsokat, nagyon redesek vagytok, de így ahogy olvasgatom a vélemenyeket, sajnos rá kell jonnom, hogy erre a problémára nincs megoldás. O nem hajlando alkalmazkodni, pedig en csak egy dolgot kértem a sajat lakásomban es 100at már elnéztem. Ha a tesom nem mer neki szollni, meg akkor sem ha a hata mogott igazat adott nekem, akkor azt hiszem a rokonsagnak ennyi.
2013. szept. 9. 15:48
 19/30 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellene bocsánatot kérned? Megkérted valamire és nem vette figyelembe, mi az hogy még ő van megsértve? Lutyát nem illik elvinni vendégsége, főleg ha még utána nem ő rak rendet.
2013. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Néha csak pár orára, de van ugy, hogy 1-2 napra jonnek. Az o kutyájuk is kint lehet, egész nap kint is van, aztan bejon veluk tvt nézni a fehér kanapémon, kesobb amikor mennek aludni, megfurdetik, sarosan, budosem hagyva a furdot is... aztán meg beengedik a konyhaba es a nappaliba hogy furdés utan itt rázza ki magat, ne az o szobájukban
2013. szept. 9. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!