Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómmal teljesen más személyi...

Tesómmal teljesen más személyiségek vagyunk, emiatt soha nem fogunk jól kijönni egymással?

Figyelt kérdés

Szinte alig beszélünk, vagy ha beszélünk is, az is a mindennapok rutin dolgaira korlátozódik.


Ő nyitott, pörgős, barátkozós személyiség, én zárkozott és csendes vagyok. Nem sokat mozdulok ki, ő viszont szinte alig van itthon. Sokszor piszkál, tudja, hogy megteheti, mert nem igazán állok ki magamért. Ő a temészetesen intelligens, a reál beállítottságú, én inkább magolós vagyok és humán érdeklődésű. Sportban szintén ő jeleskedik, míg én vagyok az esetlen, lyukasmarkú kistesó.


Rokonaink, szinte mindenki mindíg csak őt dícséri, szüleink is sokszor elfeledkeznek rólam, és az egekig magasztalják a nővéremet.


Lehetünk mi még igazi testvérek? Vagy ez a szakadék köztünk egyre csak mélyülni fog?


2013. szept. 16. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van/volt és sok minden felnőttkorunkra sem változott. Nem utáljuk egymást, de annyira ellentétesek vagyunk, hogy biztosan nem tudnánk egy órát egy légtérben eltölteni anélkül, hogy egymásra unnánk. :) Amúgy ha felnőttek lesztek, lesz már párotok/házastársatok az megkönnyíti a dolgokat, ilyenkor a partnerekkel együtt már könnyebb vinni társalgást.
2013. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtatok múlik. Én is eléggé kölönbözök a húgomtól, de mi nagyon jól megértjük egymást :) Szerintem próbáljatok nyitni egymás felé... Esetleg mondhatnád neki, hogy töltsetek több időt együtt, vagy ha segítség kell nyugodtan fordulj hozzá. Meséljetek egymásnak a napotokról, keressetek közös témákat. (akár lehet egy együtt nézett film, vagy közös ismerősről vélemény) Ha van kedved megpróbálhatsz te is sportolni, akár együtt is és az is közelebb hoz titeket.Ha mindketten igyekeztek biztos javulni fog a kapcsolatotok :)
2013. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már kértem tőle többször segítséget, de neki nincs igazán türelme elmagyarázni a dolgokat, ha nem értem meg elsőre, akkor lehülyéz és otthagy.

Nyitni felé pedig igazán nehéz, lévén hogy mindig valamilyen foglalkozáson vagy a barátainál van, így szinte alig találozunk, itthon pedig mindenféle indokkal elküld magától, hogy most pihenni, tévézni, olvasni stb. akar.


Mintha nem is szeretne és terhes lenne neki minden perc, amit együtt kell töltenie velem.

2013. szept. 16. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Mért nem barátkozol inkább másokkal?
2013. szept. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Brátkozok én másokkal, van 1-2 legjobb barátnőm, de az ember igyekszik a testvérjével valamilyen kapcsolatot kiépíteni.
2013. szept. 17. 08:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ideig távolodtok, aztán a kor előrehaladtával (úgy 50 felé) egymásra találtok.
2013. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
50 felé? :O
2013. szept. 22. 02:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem kell hogy így legyen, nem kell hogy mélyüljön a szakadék.

A lényeg, hogy ne a különbözőségekre, hanem a hasonlóságokra koncentráljatok.

Ne azt hangsúlyozzátok, se egymás, se a környezet felé, hogy hú-de-mások-vagyunk, hanem hogy igenis, sokban hasonlítunk, hisz tesók vagyunk.

Nálam és a tesómnál nemrég volt egy ilyen krach, mert ár annyira zavart, hogy mindenki azt hajtogat, hogy milyen mások vagyunk, ezt minősítésnek is lehet venni ugye, hogy ez jobb az jobb.

Ne erre figyeljetek, hanem, hogy hogy tudjátok egymást erősíteni, hogy mennyi mindent tudtok egymástól tanulni.

A nővérednek tessék elmesélni, hogy igenis, szeretnél tőle tanulni, és kitől tanulhatnál, ha nem tőle.

Nem ismerem konkrétabban a viszonyotokat, és nem írtál korkülönbséget, de gondolom nem lehet sok.

Legyetek egymás kiegészítői, és vizsgáljátok felül önmagatokban is azt a sok sztereotípiát, amit magatok felállítotok a tesótokkal kapcsolatban, illetőleg amit ezen a téren a környezetetek rátok aggat, és ne engedjétek, hogy ez eluralkodjon.

A szüleidnek pedig mondd el, hogy igenis, Te is megérdemled az elismerést, és beszélgessetek sokat, ketten is, sokan is.

Ne figyeljetek azokra, akik a különbségeiteket hangsúlyozzák.

Nagyon sajnálom hogy ilyen probléma másnál is van, nagyon fontos, hogy kellő szeretettel forduljatok egymás felé, de menni fog, miért is ne menne, hiszen Ti ketten mindig ott vagytok egymásnak, barátok jönnek barátok mennek, de Ti maradtok! :)

Szeretettel Silmarym

2013. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem működik, hogy többes számban mondod nekik a tanácsokat, mert látod, a kérdezőben van közeledési vágy, de a testvére elég rosszindulatú.

2013. szept. 21. 18:21-nek pedig: ez nem igaz.

2019. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!