Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Sógorom leukémiás a párom...

Sógorom leukémiás a párom alkalmas lenne csontvelő donornak, de én féltem őt. Szerintetek lebeszéljem erről az egészről? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 16:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
Biztos nem beszélnem le. Inkabb ra beszélnem. Az ember segítsen a testvérének, pláne ilyen helyzetben.
2013. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
Nem beszélném le. Ha én így tudnék segíteni a testvéremen, gondolkodás nélkül megtenném és ebbe senki nem szólhatna bele!
2013. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De nem lesz neki semmi baja? Annyira aggódom.
2013. okt. 2. 16:58
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha megpróbálna a párom lebeszélni arról, hogy megmentsem a testvérem életét, úgy kirúgnám, hogy az égen lyukat ütne.
2013. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, [link]
2013. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem támogatod őt és tartasz vele amikor az orvossal konzultál?

Egyébként a donornak ritkán lesz bármi baja.

2013. okt. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Rosszat linkeltem. A beavatkozást altatásban, vagy gerincvelői érzéstelenítésben végzik. Egy fecskendő és vastagabb tű segítségével mindkét csípőlapátból vesznek le csontvelőt, a kb. 40-60 perc alatt levett mennyiség 3-4 hét alatt pótlódik. A csontvelő-vétel után 2-3 napot az altatás és a csípőtáji érzékenység miatt kórházban kell tölteni, de 6-8 nap múlva visszanyeri aktivitását és munkaképességét. Az altatás szövődményeként kialakulhat hányinger, hányás, vérnyomásesés, szabálytalan szívműködés. A korszerű altatás kockázata minimális: eddig nem számoltak be donoron súlyosabb szövődményről. A szúrások helyén vérszivárgás, fertőzés, átmeneti érzékenység, fájdalom kialakulhat, de ezek megelőzhetőek, vagy néhány nap alatt elmúlnak. A beavatkozást a donorhoz legközelebb eső centrumban végzik, a donor esetleges költségeit, munkabérkiesését, stb. a biztosító megtéríti.


Az átültetés után ..


Néhány hét alatt pótlódnak a vérsejtek és a beteg egyre ellenállóbb lesz a fertőzésekkel szemben. A transzplantációval a betegnek ( a betegség típusától, fennállásának időtartamától is függően) 45-70%-os esélye van a gyógyulásra. Kezelés nélkül ez csak 20% lenne.

2013. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én is aggódnék, hiszen mind a két embert műtik. De az egészségükért aggódnék, eszembe sem jutna lebeszélni.

Ezt nem neked kell eldöntened, hanem a férjednek. Ha ő vállalja, akkor, mint szerető párjának támogatnod kell a döntésében.

Szeretem a férjem, bátyámként tekintek a sógoromra, ha megmenthető az élete, akkor mindent megtennék, hogy újra egészséges legyen!

2013. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Aggónék. Igazad van.

DE: eszembe sem jutna lebeszélni, támogatnám a döntését.


Ha őszinte akarok lenni magamhoz, az az igazság, hogy felháborítana, ha NEM akarna segíteni.

2013. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Mint írták korábban is, gyakorlatilag kockázatmentes az eljárás. Gondolj bele: te hagynád magad lebeszélni a párod által, ha a testvéred, gyereked vagy valamelyik szülőd életét menthetnéd meg ezáltal? Ugye, hogy nem! Akkor ne nehezítsd meg a helyzetét, hiszen ő is biztos aggódik a műtét, az altatás miatt, nem kell neki ráadásnak még egy akadékoskodó házastárs is... Ha ő ezt szeretné tenni, szíve joga, az ő teste, az ő testvére, neked nem szabadna ebbe beleszólni.
2013. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!