Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim engem vádolnak...

A szüleim engem vádolnak amiért a testvérem elszúrja az életét. Miért jó ez nekik? Mégis, mit kellett volna másképp csinálnom?

Figyelt kérdés
Én 29 éves vagyok, a húgom 19 lesz. Mióta megszülettek a fiaim, a húgom bedilizett. Ő is gyereket akart, majd gyorsan össze is hozta, persze "véletlenül". Mi most tervezzük a harmadik babát és a tesóm nagy örömmel bejelentette, hogy megelőzött, mert ő már lassan félidős a lányával. A szüleim dühöngenek és engem okolnak, amiért a tesóm megint terhes. Anyám a vita hevében azt ordibálta, hogy minek nekünk harmadik gyerek, neveljük fel inkább a húgom gyerekeit, mert a mi hibánk, hogy egyáltalán vannak. Ennek már egy jó hónapja, azóta nem is akarnak velünk beszélni, ha mégis találkozunk csak szídnak, amiért tönkretettem az életüket.
2013. aug. 5. 15:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
A húgod milyen körülmények között él egyébként?
2013. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
És miért az ő életüket tetted tönkre (amúgy nem), ha a húgod lett babás? Az ő nyakukra szülte úgymond? A pasi dobta?
2013. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg sosem tudtam megérteni, amikor felnőtt emberek döntéseiért mást okolnak.
2013. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg anyádnak, hogy te a pároddal (férjeddel?) együtt élsz nevelitek a gyerekeiteket. Te ezt a példát mutatod a hugodnak. Kérdezze töle, hogy miért nem igy él ö is?
2013. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen fölösleges a családoddal a kapcsolatot tartani.

Ha szerintük a hugodnak azért kellett "véletlen" teherbeesni, mert NEKED van gyereked, vagy lesz a 3., akkor nem érdemes egyáltalán meglátogatni öket.

Sokkal jobb lenne, ha te a családdal önállóan élnétek, és csak akkor talalkoznátok velük, ha észrejönnek a többiek.

2013. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A szüleinkkel él, ők tartják el. Még 2 éve lenne a gimiből, de nem akarja befejezni. Egyik gyerek apja sincs még 18. Az első után kapnak 5000Ft gyerektartást, nem tudom, a másodiknál mi lesz.
2013. aug. 5. 15:37
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb téged okolni, mint magukat.


Suli ügyben beszélgess el a tesóddal, hogy milyen kilátásai lehetnek a jövőre nézve, ha még érettségije sincs.


Amúgy szüleid ezzel az erővel a világ összes nőjét okolhatnák, aki gyereket szült. Nem is értem, hogy képzelik. Huszonévesen ne legyen gyereket, mert majd a húgod mit fog tenni???

2013. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
gyerekeD
2013. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem a te hibád, hogy a húgod egy buta ingyenélő. Szerintem ne is foglalkozz velük. Nem neked kell a tesód gyerekeit felnevelni, törődj a tieiddel. 3 gyereket is épp elég lesz etetni, ruházni, iskolába küldeni, esetleg nyaralni elvinni. Akárhogy is szeretem a tesóm gyerekeit a sajátom rovására nem tennék értük semmit. Biztosan önző vagyok, de az enyém az első, és nem fogok más butasága miatt tőle semmit megvonni, amire normálisan szüksége van.
2013. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
A HÚGOD ÉLETÉT A SZÜLEID SZ@ARTÁK EL NEM TE!!!! Mégis mit gondol magáról az anyád???? Nem teheti az Ő felelősségét a Te nyakadba, mert Ő nem volt képes kordában tartani a húgodat! Micsoda szülő! Neki nem való a gyerek, az ocsmány állatjának. Neked csak szerencse ha ez leszáll rólad végleg! Pfujjj
2013. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!