Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan javíthatnék a kapcsolat...

Hogyan javíthatnék a kapcsolatomon az Öcsémmel? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ő 11 én 17 leszek nemsokára. Nagyon komolytalan a korához képest. Nem jó a magaviselete sem. Folyamatosan nagyon rossz dolgokat csinál a sulijában is és itthon is..a szüleink rengetegszer beszéltek már vele, volt hogy pofont is kapott, nem is egyet. A szüleink már folyamatosan félelemben élnek, a munkahelyükön is azon gondolkodnak hogy ha délután hazajönnek megint mit fog csinálni. Idegileg tönkrementek. És a beszélgetés meg a pofon is mind hiába..pár óráig viselkedik, és utána kezdi ugyanúgy...mintha semmi nem is történt volna.

Az osztálytársai sem gyöngyszemek, de nem értem hogy miért csinálja ezt velünk?! Anyuék idegileg kivannak, én se tudok rá hatni, bár tőlem jobban fél mint anyuéktól, mert nem vagyok türelmes típus.


Mit lehet tenni? Apukánk vérnyomásával beteg, neki sem mindegy hogy mikor mennyire idegesíti fel magát..


Hogyan lehetne valahogy hatni rá?


2013. okt. 14. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen rossz dolgokat csinál?
2013. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csúnyán beszél, nem viselkedik, a tanár szerint így akar kitűnni a többiek közül. Nem jár időbe haza (hiába mondtuk el neki hogy jöjjön mert időre fel kell hívnia Aput..most is már majdnem másfél órája itthon kéne hogy legyen, és nincs) ...nem engedjük el sehova amíg nem tanul, elszökik és nekünk kell utánamenni..kicsit se zavartatja magát hogy már milliószor elmondtuk neki hogy nemkéne. Visszabeszél..és még sorolhatnám.

(Szerepet játszat az ebben az egészben, hogy az osztálytársai sem azok a kimondott jó magaviseletűek?)

2013. okt. 14. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hiperaktív.

Egyébként ha egy gyerek 11 évesen ilyen, az nem lehet a véletlen műve. Még azt sem hiszem, hogy az osztálytársai vannak rá rossz hatással. Eleget foglalkoztok vele otthon? Mert nagyon úgy tűnik, hogy azért csinálja ezt a gyerek, mert több figyelmet szeretne. Üljetek le vele beszélgetni, mondja el ő maga, hogy mi baja. Fontos: hallgassátok végig türelemmel, ne durranjon el az agyatok, különben sosem fog változni semmi.

2013. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy lázad a vasszigor ellen (addig nem mehet sehova, amíg nem tanul). Ez sem meglepő, lassan belép a kamaszkorba.


Azt mondod, a szüleid már rengetegszer beszéltek vele. Pontosan hogy nézett ki ez a beszélgetés? Csak a lelkére beszéltek, vagy azért azt is meghallgatták, hogy ő mit mond?

2013. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!