Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy vegyem rá, hogy olyan...

Hogy vegyem rá, hogy olyan legyen mint régen?

Figyelt kérdés
Egyszer már fel tettem itt egy kérdést. Az öcsém (14) teljesen kifordult magából, és nem tudom miért. Már jó ideje hanyagolja a tanulást és a leckeírást. Most is mióta itthon van egy szál boxerban gépezik + zabál. Nem tudom mit tehetnék. Egyre több egyese van, ma már osztályfönöki intöt is kapott. A héten csak kétszer írt házit. Mit tehetnék?

2013. okt. 17. 15:04
 1/6 anonim válasza:

Te, mint a testvére, semmit! KAMASZKORBAN van és most mindenben ellenáll, amiben lehet. Valószínűleg a szüleidre sem fog teljes mértékben hallgatni, hiszen az ő kéréseiknek is ellenáll.

Nagyon nehéz a kamasz fiúkkal/lányokkal. Talán a baráti köre hatna rá jól és eredményesen!

Próbálkozz náluk!

2013. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Drog?
2013. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz, mert ebben az életkorban nagy ereje van a baráti kör elvárásaihoz való alkalmazkodásnak. Ha sikk a barátok között nem tanulni, lesz.ni mindent,minél több intő, annál menőbb a gyerek..., akkor ebből nehéz kikecmeregni. De a helyes útra magának kell rátalálnia. Sajnos leginkább saját kárukon tanulják meg. Ezen a szinten nem segít a megvonás, a jutalmazás, mert könnyebb semmit nem csinálni, mint hajtani valamiért. Ha megbukik, akkor ciki lesz a fiatalabbak között. És csak remélheted, hogy csak úgy, életkori sajátosságánál fogva lusta, és nem valami más hatására. Azért járj elől jó példával, és beszélgess vele, netán a jövőre vonatkozó elképzeléseiről, szüksége van-e segítségre valamilyen téren! Neki magának kellene változtatni, a követelésre ellenáll.
2013. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mond meg neki, hogy egy senki házi paraszt se lesz ha így folytatja, te meg a család nem fogja eltartani szal tanuljon vagy megy a jó büdös francba /engem ilyenekkel zökkentenek vissza/ de a szüleiddel beszélj, mert ha nekem a nővérem elkezdeni atyáskodni akk nagy valószínűséggel elküldeném a búsba
2013. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan sosem lesz, mint régen, hiszen 14 éves kamasz, lassan kezd felnőni. De az nem jó, hogy ilyen rossz irányba változik.

Kérdezd meg tőle, nincs-e valami, ami bántja. Ne csak azzal törődjetek, hogy mi volt az iskolában, meg hogy megcsinálta-e a háziját.

2013. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 viva75 válasza:

Mivel én 13 éves vagyok és hasonló a korunk szerintem hagyjad és semmi képpen se beszélj vele arról, hogy ő egy senki lesz. Inkább próbálj barátként, haverként közeledni hozzá és mikor már eléggé sokat beszélgettek (akár menj el vele egyszer-egyszer helyekre is) akkor próbálj finoman közelíteni a témához és kérdezd meg miért teszi. Mondd meg neki, hogy nem lesz ettől menőbb, ha netán ezt gondolja.

Sokan nem értik, hogy mi korunkbeliek mit miért csinálunk. Én sem vagyok egy szín ötös tanuló, de nem állok bukás határán. Nézz utána jó könyveknek s szerettesd meg vele az olvasást. Én is nem rég kezdtem el olvasni a Szent Johanna gimi című könyv által. De mivel és lány vagyok és ez a könyv is egy lány naplójáról, életéről szól ezért a téma miatt lehet, hogy nem szívesen fog majd bele. Keress neki egy fiús témájú könyvet és add neki. Ha rám írsz akkor ha gondolod majd utána nézhetek, mert és annyit olvasok, hogy a szüleim alig tudják kirángatni a kezemből a könyvet. A gép előtt sem ülök sokat, főleg a könyvek miatt és még a szókincse is sokat fejlődne.

Én zongorázok, ezért jó a helyesírásom. Vele is megkedveltethetnél valami hangszert PL: dob, gitár... és akkor neki is jobb lenne a helyesírása.

Sok szerencsét. Akár írjál ha valami kérdésed lenne, mert ha a tesóddal van valami baj, a legjobb a korabeli embereket kérdezni. :)

2013. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!