Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megszakítanád a kapcsolatot a...

Megszakítanád a kapcsolatot a testvéreddel, ha kiderülne, hogy megütötte az édesanyátokat?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Semmi közöm a testvérem és anyám kapcsolatához.
2013. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
nem. beszélnék vele hogy miért tette ezt..
2013. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem, sőt meg is érettem amikor a húgom lekevert anyánknak 2 pofont.

Az ok: Anyánk agresszív alkoholista volt, és éppen engem vert ott ahol ért, még az sem érdekelte hogy vérzik az orrom. Azért vert meg, mert nem adtam oda a zsebpénzünket piára. A húgom akkor jött haza, és hallotta, látta, mérges lett, és megpróbálta anyut elrángatni hogy ne üssön tovább. Erre, nekiment a húgomnak, és a húgom mérgében lekevert neki két nagy pofont.

Csak megköszöni tudtam, hogy segített..Sosem szakítanám meg a kapcsolatot meg vele, végül is még mindig ő vigyáz rám..(pedig már eltelt 20 év)

2013. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Nem azén dolgom, hanem anyuka és a tesó dolga.
2013. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mi oka volt rá.

A nővérem súlyosan alkoholista és volt amikor anyámnak lekevert egy hatalmas pofont mert nem adott neki pénzt. A nővérem nem dolgozott semmit mindig anyám, apám pénzét vette el, akár titokba akár nem és alkoholra vagy más nem szükséges dologra költötte. Nem elég hogy eltartották őt 1 évig, sőt még én is adtam neki amit még diákmunkán szedtem össze, de amint megtudtam hogy alkoholra és cigire költi nem adtam neki se én se apám se anyám, se egyéb rokon. Akkor a nővérem ideges lett mert egy nem túl kis összegű hitelt halmozott fel a kocsmában és követelte anyámtól a pénzt hogy fizesse ki vagy mehet a rendőrségre mármint a nővérem. és mivel anyám mondta hogy akkor ott fog kikötni mert ő nem fizet akkor a nővérem berágott és lekevert neki egy hatalmasat, akkor én épp a szobámban voltam de amikor meghallottam a csattanást egyből rohantam ki és én adtam a nővéremnek egy hatalmasat, persze nem hagyta magát, próbált engem is megütni de végül fellöktem és kapott egy akkora sallert hogy rendesen beszédült, majd fogtam kidobtam a házból és utána dobtam pár holmiját hogy akkor vigye el azokat is.

Azóta a nővérem már próbálja bizonyítani hogy megváltozott mert volt szanatóriumoktól kezdve elég sok helyen de én nem látom változását mert amennyi esze van még hazudni sem tud mert a munkahelyemhez közeli kocsmában látom hogy áll az ajtóban és mozdulni nem bír olyan részeg.

Én ezek után nem vagyok hajlandó beszélni vele, sőt látni sem vagyok hajlandó. Anyukám persze beengedi ha jön látogatóba a nővérem de én átnézek rajta apámmal együtt, nem érdekel hogy ő a testvérem amiket még ezen a pár apróságon kívül művelt azt már tényleg nem lehet megbocsátani. A saját gyerekét is képes lett volna éheztetni csak az alkohol miatt de szerencsére idejében közbe lépett a gyerek apja és megakadályozta. A húgom sem akarja őt látni bár ő még csak most 14 éves nagyon nem fogta fel ezt az egész balhét agyilag de olyan szinten szíven ütötte ahogyan anyánkat megalázta, és megütötte hogy azóta csak sír és retteg ha a nővérem itthon van. Őt mondjuk nem bántotta még lelkileg sem, de nagyon ráijesztett még amikor 10 éves volt.

2013. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Igen, bár ez nem fordulhat elő, normális családban nőttünk fel.
2013. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, megszakítanám, ne bántsa azt az embert, akit legjobban szeretek ezen az egész világon, bár nálunk ilyen nem fordulhat elő.
2013. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. El tudom képzelni azt a szituációt, amikor, ha nem is értek egyet a pofonnal, de meg tudnám érteni. Az anyukámnak van egy fajta stílusa, amit sokszor szokott lelki terrorral és agresszióval ötvözni, nem csodálkoznék, ha valamelyik öcsém egyszer felpofozná. Azokról nem is beszélve, amit itt leírt egy két válaszoló, szóval van az a helyzet. Ilyen esetben nem szakítanám meg a kapcsolatomat vele. Aki jó, harmonikus családban nőtt fel, el sem tudja képzelni mi történik ilyenkor. Ugyanakkor van az a helyzet, amikor teljesen elítélendő (mint az alkoholista nővér), ilyenkor valószínűleg megszakítanám vele a kapcsolatot!
2013. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Igen, egyértelműen.


(De nyilván család és szituáció függő... az én családom, én anyukám esetében a válasz teljesen egyértelmű igen, mert ő a világ legjobb anyukája (számomra :) ))

2013. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Ennél kevesebbért szakítottam meg minden kapcsolatot a testvéremmel. Ha még meg is ütötte volna anyánkat, biztosan olyat tettem volna, amit máig bánnék.
2013. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!