Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi tévő legyek, ha a súlyos...

Mi tévő legyek, ha a súlyos beteg testvérem /utolsó stádium/gyakran látogatom vagy ne akarjak nagyon belelátni az elmúlásába?

Figyelt kérdés
Veszítettem már el testvért,úgy hogy szinte napi kapcsolatban voltam,de még ma sem hevertem ki.A jelen esetben nem egy városban élünk,de még korházban volt hetente látogattuk, telefonon hívtam. Mindig nagyon megviselt,amikor láttam mennyire rossz állapotban van. Most,amikor az orvos azt mondja,hogy sajnos már nagyon előrehaladott az állapota,kell-e vagy szabad-e nekem látni,hogy hogyan múlik el az élete? Őszinte tanácsokat várok!

#utolsóstádium
2013. nov. 10. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre édesapám példáját tudnám felhozni. Mindkét testvére rákban halt meg, ráadásul ugyanabban az évben. A fiatalabb bátyja 3,5 éve küzdött, amikor kiderült az idősebbről is, hogy rákos, hasnyálmirigy, előrehaladott, műthetetlen. Az orvosok annyit tudtak mondani, hogy az utolsó hónapjait élje úgy, ahogy szeretné. Kaphat kezelést, de néhány hétnél többet az sem fog neki adni.

Eszméletlenül ki volt bukva a család. 500 km-re volt tőlünk, külföldön, a szüleitől 200-ra, de ők buszra/vonatra ülni akkor már nem tudtak. Nem kis szervezési feladat volt, mire összejött egy olyan hétvége, ami mindenkinek megfelelt. Autóba ültek anyuék, útközben felszedték a nagyszüleimet és kimentek meglátogatni a kórházba. Együtt töltöttek egy napot, beszélgettek, mosolyogtak, még ha érezték is, hogy talán ez az utolsó. Egy nappal azután, hogy hazaértek, jött a telefon, hogy meghalt.

A nagymamám és valahol egy kicsit én is úgy érzem, hogy csak arra várt, hogy elbúcsúzhasson, majd feladta!


Sajnos sok haldokló embert láttam már annak ellenére, hogy fiatal vagyok. Egy biztos. Olyannal még nem találkoztam, aki egyedül akart maradni a az utolsó hetekben, napokban. Ellenben viszont olyannal igen, aki eszméletlenül félt a haláltól és bármennyire is nehéz volt a hozzátartozóknak, beszélniük kellett vele, erről.

A nagypapám mélyen vallásos ember volt, de az utolsó hetekben ő is megemlítette a nagyimnak, hogy fél.

2013. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha látogatod, megkönnyited a haldoklás folyamatát, a haldoklónak kell valaki aki fogja a kezet, maskepp szorong
2013. nov. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A nagyim nyáron halt meg,rákos volt.azt kérte tőlünk hogy ne látogassuk a kòrházban mert nem szeretné hogy ìgy lássuk és emlékezzünk rá.a többi rokon minden nap látogatta én viszont megtettem amit kért és csak szép emlékeim maradtak róla,szerintem nem jó ha látod teljesen leépülni,egy életre benned marad.ezt leginkább a testvéreddel kellene megbeszélned.én jól döntöttem,azt tettem amit nagyim kért....
2013. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Ej, ti , akik tanacsoljatok hogy " en se mentem , hadd maradjanak csak szep emlekeim, " mert olyan szep erzekeny lelkek vagytok ugye?

Majd megadja a sors lehet, hogy megtudjatok, milyen egyedul , szorongva haldokolni egy korhazi agyon, az ajtot nezve remenykedve, es amikor senki nem fogja a kezed!

Lelketlen, lusta társaság!

Utolsó valaszoló, hidd el, h nagymamád sokatsirt titokban, amiert nem mentél, es nem tudott elköszönni töled

Szep kis hálás unoka vagy, szepen leráztad a nagymamádat!

2013. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mellette voltam a betegsége alatt,segìtettem ahol tudtam.rohadt nagy szemétláda vagy és remélem az élettől te is megkapod még ezt!!

Ha valaki tudja hogy meg fog halni és szeret téged nem fogja azt mondani hogy ülj az ágyam mellett és nézd ahogy elsorvadok amìg ki nem mondják :meghalt!!!ez volt az utolsó kivánsága és én teljesìtettem!!!

2013. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Lassuk, majd ha neked lesz unokad, akit pelenkazol, vigyazol es szeretsz, es amikor beteg vagy azt mondod neki ne gyere , de titokban remeled , hogy megis jön es elköszön legalabb

Egy kényelmes vagy es nalad a lustaság mindent felülir!

Majd visszakapod ezt te is , nyugodt lehetsz

2013. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Még dicseretet is varsz , h te teljesitetted a kerest!

Jo h nem arra kert, h lödd föbe, te kegyelmes

2013. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Látszik hogy te csak kútfőből osztod az észt.majd ha te is ilyen helyzetben leszel meglátjuk mit teszel...addig soha nem is fogod felfogni az egészet.az utolsó dolog amire vágyott az életben hogy ne lássuk meghalni mert meg akart minket kìmélni a fájdalomtól!!!nem tudom hogy jön ide a lustaság???biztos értelmezési problémáid vannak de ez volt az utolsó hogy ideìrtam mert nem vagyok kiváncsi a sértegetéseidre.a kérdező feltett egy kérdést amire válaszoltam.nem a te alanyi jogod elbìrálni hogy bárkinek is a döntése szerinted jó vagy rossz.senki nem isten még te sem!!amikor tudta hogy meg fog halni akkor sem magára gondolt a nagymamám hanem a gyerekeire,unokáira..a családjára...hogy ne fájjon annyira....ezt nem tudod megérteni....
2013. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Majd akkor te is ilyen nagymama legyél, egyedul akarj haldokolni a kórházba, es adja isten h a családtagjaid ezt tiszteletbe is tartsák!
2013. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Köszönjük hogy a nagyon okos hozzászólásaiddal megtiszteltél minket!!!
2013. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!