Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az édesapám rákos, szerencsére...

Az édesapám rákos, szerencsére nem annyira súlyos, csak 2. stádium, de akkor is rák. A kezelés idejére hozzánk költözne, (cca 5 hét) de a férjem nem engedi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az édesapám 80 km re lakik tőlünk, Pesten lenne a kezelés, így is vonatoznia kellene, de csak egy órát, ha el tudnánk helyezni, és nem kellene a kórházba befeküdnie.

Valójában nem is csak hozzánk költözne, hanem hozzánk és a nővéremékhez felváltva. 2 szobás lakásban élünk a férjem szerint ez nem alkalmas arra hogy még ő is itt legyen. Itt műtötték a helyi kórházban, mikor kijött, már 2 hetet volt itt, ápoltam, még felülni sem tudott normálisan, 30 centis vágás van a hasán. Van egy 2 éves babánk, de kihoztuk a mi szobánkba. Most apu a nővéreméknél van, hét végén jönne vissza, de a férjem nem engedi. Megmondta hogy vagy ő vagy az apám, mert ő nem kerülgeti a lakásban. Kit válasszak????? Szeretem a férjem, de nem tudom megtenni amit kér tőlem. Az ő javaslata hogy hagyjam a nővéreméknél végig, ami nem fair szerintem, nekik is babájuk van, 1 éves, vagy vegyek ki neki albérletet.

Hogy álljak az apám szeme elé, hogy nincs helyed nálunk? Az anyám már nem él, rákban halt meg 5 éve, azt is végig kellett csinálni, apunak nincs senkije rajtunk kívül.

A lakásunkhoz apu adott 3,6 milliot, ami lehet hogy részletkérdés, de így még kevésbe fair vele szemben.

Már mindent próbáltam, szép szóval, kéréssel, próbáltam mindenhogy, nem hajlandó.

Ha ezt megtetetné velem, már nem tudnék úgy nézni rá, mint előtte, valami eltörne, és magamat is leköpném. Nem tudom megtenni és kész. Apu beteg, most azzal kellene foglalkoznia hogy meggyógyuljon és nem ilyesmivel. Ha valami bántja, úgy reagál hogy nem eszik. Már így is csont és bőr, nagyon sovány. A férjem azzal fenyeget, hogy majd ő felhívja és megmondja neki hogy lássa be hogy nincs itt elég hely számára ( 56 m2- 3 felnőtt és egy baba). Megmondtam neki, ha megteszi, azonnal beadom a válópert, és ezt komolyan is gondolom. Egy világ dőlne össze bennem, hogy az, akit szeretek, aki a férjem, aki a gyerekem apja, árt annak- szándékosan, és akarattal, akinek az életemet köszönhetem, aki felnevelt és akit nagyon nagyon szeretek. Mit tennétek????


2010. júl. 11. 08:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

erőszakpos lennék a férjemmel a helyedben.

Igenis odaköltöztetném az apámat.

Ha ez a férjnek nem tetszik,le is út,fel is út...Sztem úgyse menne el...De hátha megijedne:S

2010. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*erőszakos
2010. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképpen ne hagyd magadat.Mondd meg neki hogy költözzön ő albérletbe,mert egyrészt ő az összeférhetetlen,másrészt gondoskodni is tud magáról.A pénz persze jól jött neki...A vételár kb.30%-a...

Tudom hogy durván hangzik,de nálam ez akár válóok is lehetne.36/F

2010. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de szerintem, nem normális a férjed. Én nem engednék neki! Teljesen igazad van! És igenis az édesapád, aki felnevelt téged, ennyit minimum megérdemel, hogy ápolod, ha beteg! Nem pénz kérdése, hogy ennyit vagy annyit adott. Segíts neki! A férjed meg.. :((
2010. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Én nagyon válásellenes vagyok,főleg,ahol kisbaba is van.

De a férjed viselkedése felháborító! Ha ilyen felfogású,akkor később te sem számíthatsz tőle megértésre,ha valami gond lesz a házasságodban.

Kétszobás lakásban lehet "kerülgetni" egy beteget.

A férjed önző,és semmi emberség nincs benne. Igaza van annak,aki azt mondja,hogy menjen ő albérletbe.

2010. júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

mutasd meg a férjednek ezt az oldalt!!!


mi az, hogy nem engedi????? a saját apádat? milyen férj az ilyen, szégyellje magát!!! pár napról van csak szó és az édesapádról!!!!


Pfúj!!


én nagyon kiábrándulnék a páromból, az se biztos hogy tudnám szeretni utána, gyerekkel nehéz a válás, de ha valami eltört, nem mindig lehet megragasztani. de ha a férjed ennyire önző, akkor téged sem szeret ezek szerint, akkor lakjon egymagában! majd jól elfér legalább.

2010. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

A férjed egy lelketlen és érzéketlen ember. Nem tudom akkor is így állna hozzá, ha az ő szülőjéről lenne szó? Igenis vedd magatokhoz éspedig úgy, hogy édesapád ebből a csúnya, elutasító viselkedésből semmit ne érezzen. Csak rontana az állapotán.

A férjednek ha nem tetszik, tűnjön el! Ezek után már semmit nem várnék tőle és a bajban nem számítanék rá!

2010. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

De miért ellenzi ennyire a férjed? Rossz a kapcsolata apukáddal? De erre persze ez sem ok.

Ha az ő szüleiről lenne szó akkor azt is a tesójára hárítja mert köszöni szépen nem érdekli, hogy valaki élete a tét?

Ez egy kényelem és önzés szülte viselkedés nála.

Ha te vagy a baba lessz beteg titeket se ápol majd vagy ki is dob ne kerülgessen beneteket???

Nincs joga választásra kényszeríteni!

Ha kell menjen addig haza a szüleihez bár ha megmondja othon miért raktad ki a szűrét akkor ők se engedik be a házba!

Édesapádnak nagyobb szüksége van rátok mint bármikor s ha ez nem tetszik a férjednek akkor addig elmehet ahova akar. (vagy örökre is)

2010. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

mondd meg a férjednek, hogy nyugodtan elmehet ő is, ő nem szorul ápolásra, támogatásra, aztán majd ha sikerül úgy viselkednie, ahogy az ilyenkor elvárható, akkor visszajöhet.


nem egy életre kell összeköltöznie apuddal, hanem csak pár hétre.

2010. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Semmiképp ne hagyd magára! Ez a férjedtől nagy szemétség! Gondolj csak arra,hogy ő is felnevelt téged és ő sem mondta hogy nincs nálunk hely,bocs...És,ha adott 3.6M ft-ot, azt a párod elfogadta,akkor jó volt,most hogy baj van,akkor meg ilyen válasz út elé állít?Akármennyire szeretem,nekem a szüleim a legfontosabbak, mert felneveltek, vállaltak a nehéz helyzetben, és ezért minden gyereknek tisztelni és becsülni kell a szüleit! Még ha nemis úgy alakult minden,ahogy mi azt szerettük volna! Kérdezd csak meg a férjedtől,ha ő lenne ilyen helyzetben,és a most még babátok azt mondaná,hogy bocs itt nincs helyed,mit szólna hozzá?

Bocsánat a kifejezésért,de nagyon szemét a férjed!

2010. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!