Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aki ért hozzá, egy 26 lassan...

Aki ért hozzá, egy 26 lassan 27 éves mentálisan sérült ember mehet nyugdíjas otthonba? Felvennék ha fizetős?

Figyelt kérdés

Az a baj önállóan nem tud lakni sajnos, nem olyan fogyatékos hogy beszélni nem tud meg ilyenek,egyszerűen csak voltak rohamai illetve önellátásra képtelen,nem akarom ragozni. Ahol volt intézetek eddigi életébe szörnyűek voltak. Mindegyik egy elfekvő,csak begyógyszerezik az embert és nem fogalkoznak velük, és nála súlyosabb betegek vannak bent.

Mostani a legrosszabb ahol már vagy 3-4 éve van,pszicihátria intézmény anyum fizet súlyos pénzeket oda,de tele van olyan emberrel aki börtönt megúszta így ilyen intézménybe kerülhetett. Nála ezerszer súlyosabb betegek vannak itt is, sok a balhé,meg veszélyes is,mikor mi odamegyünk ketten nők anyummal látogatóba akkor is folyton pénzt követelnek erőszakosak,szörnyű..

Tesómnak is elege lett ki szeretne kerülni albérletbe. De nem tudja megérteni hogy nem lehet, 30 ezer ft rokkant nyugdíjat kap,egyszer volt albérletbe majdnem felgyújtotta,a cigi csikeket is a padlón nyomta el,úszott a lakás a koszba,szemközti kocsmába járkált (itt legalább nem járhat ki) plusz a sárga ruháit szétvagdosta (skizofrén hajlamú),munkából kirúgták, most meg végképp nem kapna.

Ruhái is folyton mocskosak,nővérek csak a szobába lengetik a lábukat,csont és bőr szegényem, én is bediliznék ilyen helyen..

Olyan hely kéne ami normális bentlakás,ház, de 24 órás nővéri felügyelet illetve foglalkoznak vele,takarítanak rá ,ellenőrzik hogy szedi a gyógyszereit de nem kell rettegnie a többi betegtől.

A városunkba egy ilyen van be kell fizetni több milliót és akkor ez működik,de nyugdíjas otthon.. És az egész országba csak amit ilyet találtam nyugdíjas. Gondolom így éri meg nekik hogy Marika néni befizet 2-3 milliót aztán 10 év és elhuny és akkor újra megvetik a lakást. Ezért kérdeztem a kort,vagy ilyenkor mi lehet megoldás? Újabb intézmény nem jó,szépeket kínálnak meg mondanak minden honlapon de az mind kacsa megtapasztaltuk..

Házi gondozás szintén nem jó mert nem 24 órás.

Részletek hiányában ennyi a lényeg.

Köszönöm a válaszotok!


2013. nov. 19. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sajnos én is úgy tudom, hogy az országban nincs olyan intézmény, amire te gondolsz.

A pszichiátria tényleg nem megoldás, mert ott nem lehet "lakni".


AMit tudok, hogy vannak nappali elfoglaltságot biztosító intézmények sérült embereknek.

Talán egy valóban lelkiismeretes, normális ápolónőt kéne találni. Nem könnyű, nem olcsó, de én ezen a vonalon gondolkodnék, ha meg tehetném.

2013. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
otthon egyébként miért nem lakhat? pl. anyukáddal.
2013. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mert közveszélyes ha nem szedné a gyógyszereit, ő tényleg súlyos beteg de nem nyálcsorgató vagy beszédhibás,ránéznél mikor meg van nyírva talán meg se mondanád.

Itt nem csak nappal kéne éjszaka is,éjjel-nappali felügyelet.

2013. nov. 19. 11:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, önellátásra képtelen, sérült személy lakhat nyugdíjas otthonban, akkor is, ha életkorilag nem lenne indokolt. Esetleg szociális otthon címszó alatt keressetek rá, bár ezek is főleg időseknek létrehozott intézmények, de ugyanúgy igaz rá, hogy önellátásra képtelen személyeket is fogadniuk kell.
2013. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

óó ez szuper hír utolsó,köszönöm szépen utána fogunk akkor járni ! Nem baj ha magán,vagy fizetni kell érte csak ne ilyen állami börtönbe legyen ártatlanul..

Ha esetleg győr moson sopron megyébe vagy közelébe tudtok ajánlani megköszönném.

2013. nov. 19. 12:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Én találtam egy ilyent:


[link]

2013. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Győrújbaráti szimpatikus de megint együtt a nyugodt öreg korért. Remélem tényleg felveszik nyugdíjas otthonba,mert itt életveszélybe van :/

2013. nov. 19. 13:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veszik fel.A pszichiátriai betegek csak speciális intézménybe kerülhetnek.Tudom sajnos.A testvérem is ilyenben van.Tényleg szörnyűek ezek az otthonok.Ahogy mondod, vannak gyilkosok is.A pénzt kunyerálják a látogatóktól, mint a hiénák.lehangoló nagyon.Különösen akkor ha a saját betegünk nincs is ilyen rossz állapotban.Élve elvannak temetve.De azért próbáld meg, hátha sikerül.
2013. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De jó.. Akkor te megértesz utolsó,igazán egy cipőben járunk. Lehet még ugyanaz az intézmény is :)
2013. nov. 19. 20:58
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos az intézmény nevét nem tudom, de Észak-Dunántúlon Alap-on (ez a település neve) van egy hely ahol ilyenek vannak. Ott van ilyesmi intézmény és ott vannak fiatalabbak is, idősebbek, de ilyenekről nem számolt be, hogy pénzt kért volna bármelyik beteg vagy ordítozás, kunyerálás lenne. Akinek a gyermeke ott van az nagyon jó véleménnyel van róla, ápolásról higiéniáról, etetés, gyógyszerezés, meg van elégedve velük. De sajna a nevét nem tudom. :S
2013. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!