Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szoktatok közösködni a testvér...

Szoktatok közösködni a testvéreitekkel? Volt már balhé emiatt?

Figyelt kérdés

Pénzügyekben gondoltam, hogy mondjuk közösen vesztek valamit és mindketten adtok bele pénzt.

Nálunk úgy volt hogy a szüleink házassági évfordulójára veszünk ajándékot, és mondtam hogy vegyünk közösen bele is ment. Megvettem, mondtam hogy akkor felezhetnénk a számlát, és közölte hogy ő már előre odaadta a pénzt.

Az állam leesett mondtam neki hogy nem, de hajthatatlan volt hogy ő odaadta. Ilyen esetben hogyan viselkedjek ezek után? Csak az én nevemben legyen az ajándék? Annyira nem vártam ezt és jó kis tanulópénzt fizethetek így :(



2013. dec. 6. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

gyakran szoktunk...sosem volt balhé belőle...


mikor gyerekként megjátszott volna hasonlót, esetleg, rafkós voltam mert írtam papírra, ő is én is aláírtuk mennyit adott oda.....(akkor ő még részletfizetést kért:P kb 12 éves koráig)

azóta... még nagylelkű is, nem számoljuk fillérre sosem ki



a helyedben közösen adnám oda, hiszen ezzel csak anyukáád feé rontanád el az ajándékot


viszont a tesódnak megmondanám, hogy remélem tudja, hogy ez volt az utolsó, hogy bármiben közösködtetek, vagy hogy megbízol benne, és ez nem feltétlenül a pénzügyekre vonatkozik

rám többé ne számítson..

2013. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ui: és hogy ez majdnem ugyanolyan, mintha a pénztárcádból kivette volna azt a pénzt..ergo lopás, igaz, hogy hazugság általi lopás..


és mennyire gerinctelen...


/gondolom nem kisgyerek már/

2013. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szólnék a testvéremnek, hogy ezt saját ajándékként fogom odaadni, úgyhogy készüljön valamivel ő is.

És persze ez volt az utolsó, hogy közösen terveztünk valamit.

Elég kiakasztó, az ember a saját testvérében sem bízhat?

Szerencsére velem még nem volt ilyen, és családban nem is várnék ilyet senkitől sem.

2013. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
19 éves.. Én hülye meg hittem neki :(
2013. dec. 6. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyakran, és sosem volt ebből gond.
2013. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

120%, hogy nem adta már oda?

Mert ha tényleg nem, akkor én a helyedben leközölném, hogy oké, semmi probléma, akkor majd ő is kitalál valamit a szüleiteknek, ezt az ajéndékot csak a magad nevében adod nekik.

2013. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nincs most pénze és nem meri ezt neked megmondani? Én először megpróbálnám vele megbeszélni, hogy ne hazudjon hanem beszéljük meg és oldjuk meg ha más nem akkor fizethet részletre. Ha továbbra is állítja, hogy már pedig ő fizetett, akkor megmondanám, hogy nem közösködök vegyen ő is valamit, mert ezt csak te adod.
2013. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fiatal korunkban gyakran közösködtünk, soha semmi probléma nem volt ebből.
2013. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:o


soha nem csinált a tesóm még ilyet


te vagy a fiatalabb vagy ő?

2013. dec. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!