Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyáim kiskorom óta letojjá...

A bátyáim kiskorom óta letojják a fejem. Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Mert a WC-be dugod a fejed?
2013. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek ne magadból indulj ki!Amúgy lány vagyok.
2013. dec. 21. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de üdv a klubban, nekem is letojják a fejem, bár az unokatesóim. Szerintem azért, mert nem szeretnek, vagy lenéznek.
2013. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magamból indulok ki: nekem a testvéreim törődnek velem. Hogy miért? Mert nekem ilyen a családom. De most komolyan, gondolkozz már el a kérdéseden: mi, akik téged egyáltalán nem ismerünk, hogy találjuk ki, hogy miért tojnak rád? Azt se tudjuk, hogy együtt éltek, hány év van közöttetek, egyáltalán te keresed a kapcsolatot, milyen a családi légkör, mennyire vagy te elviselhető húg, stb... Távolból ezt megmondani pont annyira lenne értelmes, mint tévén keresztül gerincet műteni...
2013. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 és 1 év a különbség hozzám viszonyítva. Érettségi óta keveset látjuk egymást mert mindenki máshol tanul és nagyon ritka, hogy mindhárman otthon vagyunk (családi ház),szóval mindenki máshol van albérletben.Alapvetően én egy csendes zárkózott típus vagyok, de ha rám jön akkor sokat beszélek, viszont ők kb sosem nyíltak meg nekem.Arra mindig jó voltam, hogy csicskáztassanak, ha persze ellenkezni mertem akkor jött az üvöltözés, de ha nekem kellett valami magasról tettek rá..kicsi koromtól kezdve arra voltam jó, hogy engem lehetett cseszegetni, piszkálni.
2013. dec. 21. 23:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban a családi minta miatt. A szülők nem tettek ellene semmit. Valószínűleg apukád volt a "főnök", anyukád szava csak másodlagosan számított. Így Te nem tudtad megtanulni, hogy hogyan védd meg magad és állj ki magadért, hogy ne csicskáztathassanak.

Sajnos ez elég gyakori a férfiközpontú társadalmakban. A magyar is nagyon ilyen... Még mindig. Annak ellenére, hogy vannak olyan családok (pl. #4), ahol nem így van. Eleinte a családi minta számít, aztán erre jön rá a társadalmi minta (pl. még ma is többet keresnek a férfiak mint a nők ugyanolyan állásban ugyanolyan végzettség mellett; jóval több a férfi iskolaigazgató mint a nő, pedig jóval több a női tanár mint a férfi; már a középvezetésben is több a férfi mint a nő, a felső vezetésről (és a parlamentről) nem is beszélve stb.): általában a férfiak mondják meg a tutit.

Mit tehetsz? Gyerekként, kisebbként nem tudtál sokat tenni. Felnőttként már tudsz segítséget kérni. Tanulj meg jobban kiállni az érdekeidért anélkül, hogy agresszív lennél (ez az ún. asszertivitás). Ehhez egy kis segítség:

Teszt: [link]

Tréning: [link]

Ez legyen a mottód: "Nagyon kell vigyáznom magamra, mert belőlem csak egy van. Mások többen vannak, ők könnyebben pótolhatók."

Sok sikert!

(U.i.: Nekem is két bátyám van. Meg egy nővérem...)

2013. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg velük. jobbat nem tudok..
2014. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!