Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Segítség! A Testvérem életképt...

Segítség! A Testvérem életképtelen?

Figyelt kérdés
Testvérem aki 25 éves nagyon életképtelen és nem lehet vele mit kezdeni. Folyamatosan semmit nem csinál itthon, csak fel alá mászkál, nem tud magával mit kezdeni. Vagy ha nem fel alá mászkál akkor bezárkózik a szobájába és számítógépezik önmagában. Nagyon idegesítő amikor 10 percen belül 6x-ra jön be hozzám a szobámba és csak azért hogy bejön, kinéz az ablakon és megy ki. Ennél még idegesítőbb, hogy bejön, ideszellent egyet és kimegy... Most mikor pont kajához készülődtem a konyhában, akkor is... felállt, mászkált, szellentett egyet és nem veszi észre magát. Nekem meg elment az étvágyam. Rögtön ezután leakartam fényképezni az omlettemet ami nagyon szépen sikerült, hogy megmutassam barátnőmnek... Készítem a képet, erre direkt belenyúl, mert azt hiszi vicces. Nincsenek barátai, nincsen rendes munkája csak közmunkás, soha nem volt még barátnője, szűz. Képtelen megborotválkozni, nagyon igénytelenül néz ki, igénytelenül öltözködik, képes napokon keresztül ugyanazt az alsónadrágot hordani... Nem képes besegíteni a háztartásba, csak ha sokszor rászólunk. Én 18 éves fejjel takarítom a saját szobámat, mosogatok, felsöprök, mert zavar a rendetlenség. Az ő szobájában bűz van, mindenhol koszos papírzsepik... Bulizni nem képes velem és másik tesónkkal eljönni, mert hiába hívjuk nem akar. Már évek óta ez megy. Kb. 3 éve kivizsgáltatta magát mert azt hitte valami baja van agyilag. Az orvos megvizsgálta de semmit nem talált. Pszichiáterhez jár, de szerintem ő sem tudja mi a baja. Régebben beszólogattak neki a régi munkahelyén (tipikus 3 műszak, minimálbér), hogy nincs barátnője és nem értik hogy kaphatott érettségit. Ez volt kb. 5 éve. Annyira de annyira bolond, hogy amikor bezárkózik a szobájába ufos videókat néz, meg hibrid állatokat, meg mindenféle marhaságot, sőt már többször mondott olyat anyáéknak, hogy örüljenek hogy nem akasztotta fel magát még eddig. Pedig anyáék csak megpróbáltak vele szépen beszélni, hogy ez így nem jó amit csinál, erre tessék ez volt a válasz. Most karácsonykor bent gépezett a szobájában és arról olvasgatott, hogy milyen a halálközeli élmény (hajnali 1kor) és másik tesómat hívta telefonon, hogy öngyilkos akar lenni. Erre másik tesóm felhívta anyát, hogy menjen be hozzá mert ez így nem oké. Másnap anya és apa elrakták a számítógépét mert ez így nem mehetett tovább. Volt, hogy hajnal 4kor is gépezett. Segítsetek, mit lehetne tenni? :( Én: 18/F Ő: 25/F Másik tesóm: 28/F

2013. dec. 29. 21:13
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Ebben a helyzetben te semmit sem tudsz tenni. Nagyon szomorú, hogy a szüleid nem léptek egy kicsit korábban. Egy 25 évesen már nem segít, hogy elveszik a gépet előle... Évekkel ezelőtt kellett volna megkövetelni tőle az önállóságot, tisztaságot, talpraesettséget.
2013. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Midig próbálták úgy nevelni, de hiába.. Engem is ugyanúgy neveltek mint őt és tessék, én nem vagyok ilyen. Van barátnőm már másfél éve, haverok és önálló vagyok ahol csak lehet.
2013. dec. 29. 21:20
 3/50 anonim ***** válasza:
44%
Ez ku.rvanagy arc XDXD
2013. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
25%
"leakartam fényképezni az omlettemet ami nagyon szépen sikerült, hogy megmutassam barátnőmnek..." Te meg egy k.öcsög lehetsz, ha férfiként omletteket fotózgatsz. Az mindegy, hogy a barátnődnek.
2013. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
24%
Csak hogy valami hasznosat is írjak: ha tényleg javítani akarsz rajta, a másik testvéreddel verjétek hülyére néhányszor. Egy nehezebb gumidarabbal, ami nem hagy nyomot. Ezzel legalább azt eléred, hogy békén hagyjon.
2013. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Te meg egy gyökér lehetsz ha az a bajod, hogy lefényképeztem egy k*baszott omlettet. :D
2013. dec. 29. 21:35
 7/50 A kérdező kommentje:
Soha nem bántottuk és nem is fogjuk. Engem sem ütöttek meg soha a testvéreim.
2013. dec. 29. 21:36
 8/50 anonim ***** válasza:
14%
Vastagabb gumicső, benne valami fém nehezékkel jó lesz. Fojtogatni is lehet, de vigyázz, nehogy benyomd a légcsövét, abba belehalhat, akkor pedig irány a sitkó...
2013. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
24%
# 7 Ott a hiba.
2013. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Erre a gumicsöves hülyeségedre inkább nem is írok semmit...
2013. dec. 29. 21:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!